LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
8. 11269
9.Stráník 11202
10.Danda 11186
Bouldry:
8.Jungling 10600
9.Novák 10550
10.Mokroluský 10550
Hory:
31.Nehasil 2188
32.Dörfl 2142
33.Griger 2113

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198278 cest
Nové přelezy:
Sin Conser 7c+
Follaje Ca 7a+
The Rabbit 8A
Velký Grc 7C+
Kosmodrom 8A
Aix, Zwei, 7B+
Mariquita 7b+
Farao Přím Xb
Super Cant 8a
Pim Pam Po 7c/7c+

Stěny
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5
DDM Stříbro - Stříbro
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5

Prodejny
bart´s port - Praha 2
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra udělal dvě nové desítky v Krasu

Autorství a přelezy dvou nových těžkých cest v Moravském krasu si o víkendu zapsal Adam Ondra. V sobotu se mu povedlo přelézt Cizí objev za 10-/10, v neděli Zbytky nad zvratky za 10.

Podle komentářů v databázi cest na Lezci budou cesty provděpodobně těžší než je Adamův návrh. Jak píše Vlk, "venku dá Áda třeba 8c na druhý pokus a tady dá třeba 10-/10 na osmý či tak nějak".

Foto Zbytků nad zvratky je v článku Výstupy roku od Petra Jandíka - tam je ta fotografie označena ještě jako projekt Adama Ondry na Býčí skále.

Deníček - Ondra Adam (dipsy)

Cizí Objev

Zbytky Nad Zvratky

Další fotky z výstupu na webu Petra Jandíka

Lezec.cz   [úpravy] 08:29 27.11.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Poetický název :-)11:35:58 27.11.2006
Pozorovat Adama v téhle cestě a Adama při lezení vůbec je zážitek, který stojí za to. Jestli ho k názvu insiproval fakt, že musel pár ulomených chytů přilepit zpátky Sikou (ne Jiřím :-), netuším. Nebo ho ovlivnilo kvalitní pohostinství U Kohoutka v Rudicích? :-).
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Poetický název :-)11:56:55 27.11.2006
pravda je takova, ze nazev je odvozen z cesty "zvratky nasi matky", kterou cesta zacina (jak jsem pochopil z popisu) a ktera lezi mezi cestami "my vsichni z Fakerova" a "sopliva zelen". je to proste cely takovy poeticky koutek na Bycine...
janisodpovědět 
  Re: Poetický název :-)14:17:57 27.11.2006
Přesně tak, názvy vycházejí z tradice názvů okolních cest.
Jinak dle mého názoru, za slunečního svitu bude Cizí objev velmi, velmi těžko lezitelný vzhledem k velikosti chytů a stupů ve spodní části cesty - kolmá plotna. Adam Objev vylezl v sobotu, kdy bylo pod mrakem, foukal nepříjemný vítr, sem tam spadla kapka a teplota okolo osmi stupňů. V neděli už svítilo a byť nebylo o tolik tepleji, tak i v lehčích cestách byl velmi patrný rozdíl ve tření a chyty držely podstatně méně. Takže na tuto cestu to bude chtít vychytat podmínky.
Ve Zbytcích stačí když se ulomí další chyt a bude to hned veselejší a že tam má ještě co upadnout.
Vlkodpovědět 

 název13:18:51 29.11.2006
Konečně důstojný autorský název hodný skalní cesty. Ne jako minule. Jen tak dál.
stipodpovědět 

 Foto dne:
Amalfi
Te La Do Non Me La Piglio, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189273)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rozmarné Léto VIIIa Frýdštejn
Plotna 3 4 Smolné Pece
Plotna 2 5A Smolné Pece
Plotna 1 4 Smolné Pece
Obchvat 6C+ Smolné Pece
Nově komentované:
Sin Conservantes Ni Colorantes 7c+ Cuenca
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Za své činy jsme zodpovědní | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (17)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
bunda Tilak Stinger Gore-Tex vel. L | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1233 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1341 
 Ne, uniklo mi to. 
 1150 
 Sleduji jen Adama. 
 1190 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.