LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
26.Trojan 10490
27.Lukášek 10449
28.Schockherr 10444
Bouldry:
26.Ďurech 9759
27.Stribrny 9684
28.Obal 9553
Hory:
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688
23.Bernard 2632

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198403 cest
Nové přelezy:
Sharpen Yo 7c
Lua 7c
Senor Etc. 7c+
Ratikon 8a
Sin Conser 7c+
Follaje Ca 7a+
The Rabbit 8A
Velký Grc 7C+
Kosmodrom 8A
Aix, Zwei, 7B+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové povolení lezení pro pravý břeh Labe

Správa Národního parku České Švýcarsko vydala na základě jednání s Českým horolezeckým svazem nové povolení pro lezení na území Národní přírodní rezervace Kaňon Labe, tj. na pravém břehu Labského údolí.



Povolení, kterým Správa NPČŠ vyhrazuje místa pro provozování horolezectví, bylo vydáno formou opatření obecné povahy, které nabývá právní moci na konci ledna 2021, a je platné do konce roku 2030.

Za horolezectví, které je povoleno, se považuje "výstup na skalní objekt technikou volného lezení". Povoleny nejsou přeskoky a slackliny. Zákaz používání Mg a jiných chemických či minerálních látek zvyšujících tření je zásadním limitujícím faktorem pro bouldering.

Časové a územní vymezení

Upozorňujeme, že časové a místní vymezení bylo oproti dosavadnímu povolení změněno, výraznější změna se týká okolí Španělské stěny!

Na části území, které je v mapě vyznačeno červeně, je možno lézt od 1.7. do 31.1. následujícího kalendářního roku (omezení kvůli ochraně hnízdění):

- od Blokové stěny ke skále Cestář Kabourek

- od Pyramidy k Penzionu svět

- od Hladké věže k Dolní věži

Částí území označené zeleně jsou otevřeny celoročně:

- od Ztraceného kamaráda ke skále Pod marínou

- od Kardinála po Piskořův (Houserův) pilíř

- od Jižní stěny po Vzkříšenou stěnu

Nadále jsou zcela uzavřeny věže Doutník a Čihadlo.



Další podmínky vychází z platných pravidel pískovcového lezení a jsou stanoveny takto:

- Lezci jsou povinni dodržovat zásady šetrného chování v přírodě, tj. tak, aby nedocházelo k poškozování skal, porostu na skalách apod., jsou povinni zachovávat klid a pořádek a respektovat případná omezení stanovená Správou NPČŠ.

- Je zakázáno rušit hnízdící ptáky.

- Přístup ke skalám je možný po značených stezkách nebo tak, aby nedocházelo k poškozování půdního krytu a eroze.

- Lezení je povoleno jen na suchých skalách a za denního světla.

- Platí zákaz používání Mg a jiných minerálních či chemických látek.

- Při lezení nesmí docházet poškozování skal např. nevhodnou manipulací s lanem, používáním jisticích prostředků poškozujících skálu (kovové vklíněnce, friendy),popisováním skal apod.

- Lezci jsou povinni po ukončení výstupu odstranit své jisticí prostředky.



Pro prvovýstupy platí tato omezení:

- Na 30 vyjmenovaných skal jsou prvovýstupy zcela zakázány. Jde např. o Klárku, Želvu, Stážce Dolního žlebu, Trůn (úplný výčet je v OOP).

- Prvovýstupy na dalších 19 skalních objektů jsou podmíněny souhlasem Správy NPČŠ (např. Titanik, Karlova stěna...).



Informace v databázi Skály ČR budou aktualizovány v nejbližší době.

skály v databázi



NPR Kaňon Labe - OOP 2021-2030

NPR Kaňon Labe - OOP - mapa

Pravidla lezení v pískovcových oblastech v Čechách



Pravý břeh Labe patří do působnosti Oblastní vrcholové komise Labské pískovce.



Národní přírodní rezervace je území s nejvyšším stupněm ochrany přírody - prosíme lezce, aby stanovené podmínky skutečně dodržovali.

Božena Valentová, ČHS   [úpravy] 10:25 15.01.2021Tisk 

Reklama:
 Foto dne:
Centrální stěna
Dítě představ, Xb
 Databáze cest:
Všechny cesty (189295)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Essie 6b Jerzu
Lamantide 6c Jerzu
Activate Your Bum 6b+ Jerzu
Spooneti 6a Jerzu
Sedm Statečných IXb Drábské Světničky
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Za své činy jsme zodpovědní | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (17)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Pípák BCA Tracker DTS | Goretexová bunda | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1271 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1373 
 Ne, uniklo mi to. 
 1179 
 Sleduji jen Adama. 
 1218 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.