LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
17.Svoboda 10790
18.Kalvas 10731
19.Kohout 10675
Bouldry:
17.Vaňous 9975
18.Šípek 9950
19.Indrák 9950
Hory:
4.Skopec 6983
5.Bloudek 6420
6.Zaoral 6285

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198406 cest
Nové přelezy:
Sharpen Yo 7c
Lua 7c
Senor Etc. 7c+
Ratikon 8a
Sin Conser 7c+
Follaje Ca 7a+
The Rabbit 8A
Velký Grc 7C+
Kosmodrom 8A
Aix, Zwei, 7B+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Štěpán Volf dává své první 9a

Štěpán Volf si zapsal své první 9a, a to cestu Estado Critico v Siuraně ve Španělsku. Podle záznamů na Lezci je 10. z Česka, kdo vylezl cestu za 9a.

Přelez si včera zapsal do deníčku na Lezci a informoval o něm na Instagramu.

Estado Critico byla původně 9a, pak se názor přelezců (Adama Ondry) přikláněl k obtížnosti 8c+. Po ulomení pár chytů a stupů se klasa zvedla opět na 9a, jak napsal Štěpán Volf do komentáře k cestě.

Viz:

Estado Critico

I Štěpánův post na Instagramu:






Štěpán Volf se tedy přidal do klubu našich 9áčkařů. Dle statistik a archivů na Lezci měli dosud obtížnost 9a či vyšší vylezenou Adam Ondra, Jakub Konečný, Tomáš Mrázek, Petr Fido Bláha, Rosťa Štefánek, Vojta Trojan a Martin Stráník. Mimo statistiky je ještě v českém klubu 9áčkařů s přelezem To tu ještě nebylo v Labáku Ondra Beneš, který si to nezanesl do databáze na Lezci, ale psali jsme o tom roku 2017 v extra článku, a Gabriela Vrablíková, o níž jsme psali v roce 2019.

Standa Holec   [úpravy] 20:54 06.01.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 CG09:48:14 07.01.2021
Asi jinej odil :-)
denaturakrylbrdoodpovědět 

 Gratulace!11:33:36 07.01.2021
Dobrej pocin!!!
odpovědět 

 Velká gratulace18:24:26 07.01.2021
Ahoj Štěpáne, velká, velká gratulace. Paráda!!!
Vladimír Skýpalaodpovědět 

 8c+15:18:23 08.01.2021
8c+
8c+odpovědět 
 Re: 8c+09:32:45 10.01.2021
Ty jsi to lezl? A jake jine 9a mas, zes to mohl porovnat?
dodpovědět 

 Gratulace18:33:55 11.01.2021
Velká gratulace! Super výkon. Jen se chci zeptat. Na 8a.nu to schazujou, že se tam nepoužívá v originále to koleno. Tak jak to je? Dávali jste kolinko kluci?
Mataodpovědět 

 parada17:26:27 15.01.2021
Mega huste, gratulace.
Honzisodpovědět 

 Foto dne:
Centrální stěna
Dítě představ, Xb
 Databáze cest:
Všechny cesty (189295)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Essie 6b Jerzu
Lamantide 6c Jerzu
Activate Your Bum 6b+ Jerzu
Spooneti 6a Jerzu
Sedm Statečných IXb Drábské Světničky
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Za své činy jsme zodpovědní | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (17)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Pípák BCA Tracker DTS | Goretexová bunda | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1272 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1373 
 Ne, uniklo mi to. 
 1179 
 Sleduji jen Adama. 
 1219 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.