LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1195028 cest
Nové přelezy:
Winterpleš 7C+/8A
Pumping On 9+
Estilo Oni 7c
Acrovatis 7c+
Jolly Jump 8A
Katil Kim 9+/10-
Ouroboros 8A
Katil Kim 9+/10-
Pumping On 9+
Le Lot De 7C

Stěny
9a - Olomouc
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
Squashová hala - Bezdružice

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
HUDYsport - Hradec Králové
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

V sobotu 17.2. Vírský cepín nebude

I přes maximální snahu nedokázali ledaři z vírského horolezeckého spolku vytvořit v tomto počasí podmínky pro konání rychlostního mistrovství republiky v ledolezení.

Zásadní otázkou je, zda se to vůbec ve zbytku zimy může ještě povést a bude šance na náhradní termín? A tak se může klidně stát, že po osmi letech neproběhne v sezóně žádný ledolezecký závod.

Pořadatelům tradiční akce daly naději noční poklesy teplot týden před závodem. V neděli mělo padnout konečné rozhodnutí. Ráno po vypnutí vody provedla lezecký test úřadující mistryně republiky Karolína Matušková a hodnocení z výstupu bylo jasné. Vrstva ledu je slabá, nesouvislá a k tomu ještě podtečená vodou, což se při dostatečně nízkých teplotách nestává. Již nelze ani spekulovat o dalším vývoji počasí v následujícím týdnu, a tak platí: tentokrát určitě ne! 










Slávek Matuška   [úpravy] 08:52 12.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 xxo12:59:24 12.02.2018
Tak co poupravit název a valit po holé skále, jen se trošec ztíží obtížnost
Ladjaxodpovědět 
 Re: xxo15:55:19 12.02.2018
Nebo zkusit nastříkat led namísto Víru někde na horách...
motákodpovědět 
  Re: xxo22:09:04 12.02.2018
Samozřejmě!S vytvořením závodního ledopádu někde na horách a uspořádáním závodu na něm už měl dávno někdo přijít....
Slávek Matuškaodpovědět 
   Re: xxo12:34:18 13.02.2018
přišel, ale skus s tím přijít za zelenýma, ti to rychle zatrhnou, kdysi kámoši upravovali vodu tekoucí ne jeden ledopád, dokážeš si představit ten průser kdyby se to profláklo, jiní polívali lezecky nezajímavou skálu kde se to mohlo, borec jim zastavil vodu když nemrzlo, ona ti nělajá v hadici zůstane a když nemáš po ruce potok kde to necháš rozmrznout tak si zas někde, i tak je to dost fuška, jednou sem to viděl ve víru
Ladjaxodpovědět 
    Re: xxo12:39:31 13.02.2018
Ne vsechny horsky tereny jsou v silne chranenych celcich. Treba nizsi zony CHKO snesou dost (teda hlavne tezbu dreva..) a tam by se na takove akci dohodnout s ochranari asi slo.
odpovědět 
     Re: xxo13:03:51 13.02.2018
A co to udělat třeba v Rakousku? Nebylo by to poprve kdyby se nějaké české lezezecké závody konaly v zahraničí.
odpovědět 

 thx.19:53:45 13.02.2018
Za sebe bych chtěl hlavně poděkovat Slávkovi a jeho bandě za pokus na poslední chvíli uspořádat závod a zřejmě nezbývá než těšit se na příští rok.
Díky a doufejme že o to větší bude afterparty v roce 19.
Nedoriodpovědět 

 thx.19:53:47 13.02.2018
Za sebe bych chtěl hlavně poděkovat Slávkovi a jeho bandě za pokus na poslední chvíli uspořádat závod a zřejmě nezbývá než těšit se na příští rok.
Díky a doufejme že o to větší bude afterparty v roce 19.
Nedoriodpovědět 

 Foto dne:
Cennet
Working Class Hero L1, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (188968)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Malaspina 6c+/7a Cucala
Con Mi Tufa Te Rompo El Pocket 6c+ Cucala
Ponte Guapa Gue Te Toca 6b Cucala
Quattro Stagioni 6c+/7a Baunei
Mr. Polly 6c San Vito Lo Capo
Nově komentované:
Freedom For Boğaziçi 9 Geyikbayiri
Who Dares Wins 7b Leonidio
Skrč Se V Rytme 7A+ Josemit Bouldery
Dumlupinar 7 Geyikbayiri
Luna 7a Il Systeme Solare

 Nově v diskusi:
Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne |

 Nové komentáře:
Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: nesedlo to... | Re: Zachráněni již podruhé | Re: nesedlo to... | Re: Sestup GG | Díky! | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: Zachráněni již podruhé | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: 8b+ 8c nebo 9c |

 Kde to vře:
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (2)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)

 Nově v inzerci:
Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1738 
 Někdy ano 
 1861 
 Ne nepoužívám 
 1824 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.