LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
ČP skialpy Kraličák (10.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196841 cest
Nové přelezy:
Deliveras 7c+
Koubouras 7b+
Vipére 7b
Nasenbär 9
Richtfest 9+/10-
Pipeline 7b+
The Wish 7c
La Forquet 8a+
Valium 8a
Jeremy Ext 8a

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Video: bosonohý Charles Albert leze boulder za 9A

Podívejte se na nesestříhaný záznam z prvopřelezu druhého bouldru v navržené obtížnosti 9A na světě. Boulderproblém s názvem No Kpote Only ve Fontainebleau přelezl v lednu 2019 Francouz Charles Albert bos a nyní z výkonu zveřejnil video.



O přelezu jsme tehdy psali s odkazem na video, na kterém Charles problém nacvičuje. Divák zde může lépe pochopit obtíže kroků.

Viz:

Bosonohý Charles Albert: druhý boulder obtížnosti 9A na světě


Mezitím vloni v březnu boulder No Kpote Only zopakoval Japonec Ryohei Kameyama. Ten bouldroval v lezečkách a navrhl obtížnost 8C+/9A. Přišlo mu, že problém byl lehčí než první boulder za 9A na světě, který přelezl Fin Nalle Hukkataival v roce 2016. Nalle tehdy navrhl obtížnost 9A boulderproblému Burden of Dreams v oblasti Lappnor na jihu Finska.

Ryohei Kameyama informoval v březnu 2019 o svém přelezu No Kpote Only na Instagramu:




O Burden of Dreams jsme v roce 2016 psali mj. zde: Nalle Hukkataival: První boulder obtížnosti 9A na světě

Standa Holec   [úpravy] 08:17 18.04.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 plisen09:03:54 18.04.2020
plesnivy nohy na chytech, peknej humac
odpovědět 
 Re: plisen12:53:49 18.04.2020
plesnivé nohy máš ty z lezeček vole
.odpovědět 

 adam09:40:50 18.04.2020
Som zvedavy kedy tieto nove tazke bouldry skusi Adam.
m.odpovědět 
 Re: adam15:50:17 18.04.2020
Já zas kdy je zkusí Tomaso Greksák.
odpovědět 

 Prstopalec17:51:27 18.04.2020
Určitě bych se v tom nehnul, ale přijde mi, že technika nohou tam byla jen ve spodní pasáži. Pak mi přišlo, že to dost odvisel. Sílu má jak bejk,chlap! Palce nahoru, a to všechny!
odpovědět 

 Nj..22:53:43 18.04.2020
Ani moc neheekal, nebeeeekal, nefunel. Zadna velka radost na sutru. Takhle se 9A neleze :)
Ada fan klub Zavistodpovědět 
 Re: Nj..02:25:35 19.04.2020
Možná proto není tak dobrej jako Adam ;) nicméně bouldery taky Adam někdy leze potichu.

P.S. a kdoví, jak je to s tím 9A.
odpovědět 
  Re: Nj..09:22:47 19.04.2020
tak video je z opakování přelezu a klasa byla nahozená na 8C+/9A asi to bude kotel..
odpovědět 
   Re: Nj..09:39:38 19.04.2020
Tak to asi ne. V textu pod videem je:
"In January 2019, Charles Albert barefoot climbed his longstanding project, proposing the mythical 9A/V17 grade. A year later, Ryohei Kameyama repeated the line and suggested 8C+/9A."
Tedy tak, jak píšu v článku výše.
 Standaodpovědět 

 bez bouldrošky10:08:37 22.04.2020
To vypadá, že to lezl úplně i bez bouldrošky a dopad rozhodně není jenom travička a písek. A je vidět, že používá hodně sílu v prstech na nohou a odlehčuje tím celému tělu a rukám. Má úplně opičí pohyby. Jsem zvědav, jestli se tento styl víc rozšíří. Když nechávám své malé kluky lézt bez lezeček, často lezou daleko líp technicky a přirozeněji. Něco na tom prostě je. Pure style.
Martin Sodpovědět 

 Foto dne:
Trautner Gedenkwand
Black pearl, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189165)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Todo Empezó El Albarra 6a Gandia
La Rompebíceps 6a+ Gandia
Y Los Gitanos 5 Gandia
Pudin De Chumino Para Un Coleg 5c Chulilla
Colateral 5c Chulilla
Nově komentované:
La Forqueta Del Diablo O Romoc 8a+ Sella
Jeremy Extension 8a Leonidio
Jeremy 7c+ Leonidio
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: BBC vs MejCup | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: 67 | Re: 67 | 67 | Odpočívej v pokoji | R.I.P. Téšo, | Re: závistivcům nazdárek | Re: Somrák | Čest jeho památce | Konečně něco zajímavého | bludy nevymlouvat, ale... |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (4)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (3)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2654 
 Někdy ano 
 2999 
 Ne nepoužívám 
 2812 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.