LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
42.Duchoň 10097
43.Kopáček 10063
44. 10037
Bouldry:
42.Jeliga 9203
43.Svoboda 9178
44.Tran 9125
Hory:
4.Černý 6468
5.Bloudek 6420
6.Zaoral 6285

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5862 lezců
1203190 cest
Nové přelezy:
Flor Is La 7C
Špičkový V 8A
Fakerník 9+/10-
Vaya Valla 7c
Ars Amandi 8a
Sparťan 7C
Vymetání P 8A
Hejter 8A
Wýplesk 7C+
Fenomén 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mnoho smrťáků na Everestu a dalších osmitisícovkách

Mnoho lidí zahynulo na osmitisícovkách v Himálajích v posledních dnech. Zahraniční i česká obecná média informují o 10 obětech na Everestu, kde mezi příčinami několika úmrtí byla i zácpa na normální výstupové trase. V nepálské části Himálají bylo od března 18 smrťáků.


sth   [úpravy] 05:26 26.05.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 velmi pěkné08:42:54 26.05.2019
Vypadá to moc hezky. Pravé horolezectví.
Humrdodpovědět 

 Dopravné zácpy13:51:16 26.05.2019
na obľúbených kopcoch sú bežná vec. Zažil som na normálkach na Mt. Blanc, Matterhorn alebo Cima Grande. Nie je to príjemné, zdržiavajú, zhora zhadzujú kamienky, ale väčšinou nejde o život.
igi2odpovědět 

 Dopravné zácpy14:09:14 26.05.2019
na obľúbených kopcoch sú bežná vec. Zažil som na normálkach na Mt. Blanc, Matterhorn alebo Cima Grande. Nie je to príjemné, zdržiavajú, zhora zhadzujú kamienky, ale väčšinou nejde o život.
igi2odpovědět 
 Re: Dopravné zácpy17:44:38 26.05.2019
Klika je, že to není povinné. Na druhou stranu tady jasně vítězí ego nad pudem sebezáchovy.
Lubošodpovědět 

 masovka22:54:59 26.05.2019
Na té fotce bylo prý 300 lidí ve frontě na vrcholovém hřebenu.

Tak nějak s úsměvem si vybavuji ten "výkon" kláry Kolouchové.
odpovědět 
 Re: masovka09:26:21 27.05.2019
Tak zase na druhou stranu je to výkon, stát ve frontě na vrchol :D
odpovědět 
 Re: masovka09:34:44 27.05.2019
Taky jsem si na ní vzpomněl, když jsem četl o šerpovi, co tam byl už téměr 25x, z toho jednou dokonce 2x za týden :-)
odpovědět 

 horolezci?21:29:31 03.06.2019
No, opravdový horolezec dnes už na Everest nepůjde. Minimálně ne normální cestou. Toto není horolezectví a lidi, co se učí jumarovat v základním táboře opravdu za horolezce nepovažuji. Nepovažuji za něj ani sebe, jakožto rekreačního skalkaře a alpinistu a to si troufnu tvrdit, že mám o dost víc zkušeností než spousta klientů, co si Everest zaplatí. Ze svých zkušeností s pětitisícovkami a jednou sedmitisícovkou, jsem byl opravdu nemile překvapen, co za lidi tam občas jezdí (a že je ty agentury a cestovky berou). Já měl vždycky k horám obrovský respekt a laťku náročnosti zvyšuji pomalu a postupně. ale dnes už pěknou řádku desetiletí platí, že na velké hory chodí spíš lidé co na to mají peníze, než ti co na to mají fyzicky, zkušenostmi a technicky. To že tam pak takto umírají lidi je logické, nikomu to nepřeji, ale líto mi jich nikoho není, každý si na tom chce namastit kapsu (cestovky, agentury, nepálské úřady), majetní klienti se zas předvést a pak to takto dopadá. Moje velmi naivní idealistická představa je, zrušit jakýkoli byznys ve velehorách a ať tam chodí jen ti, co jsou schopni to zvládnout sami, bez pomoci vůdců, šerpů atd. To by to v těch horách vypadalo jinak. Takhle člověku nezbývá, než škrtat vysněné hory (a že se nejedná zdaleka jen o osmitisícovky, ono stačí se podívat do Tater, či na Blanc a Matterhorn). Je to karma a kdo s čím zachází, s tím také schází. Já bych na osmičku nechtěl ani za zlatý prase. Horolezectví a lezení je nebezpečný sport, ale tato egoistická honba za senzací nedostatečně zkušených a připravených a penězi v případě těch, co nich vydělávají, přesně k takovýmto hromadným tragédiím. A pak tam umíraj všichni.
thrasherVojtiodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189778)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní Pilíř III Prachov
Zachodni Komin 5 Jura Polska
Ars Amandi 8a Cuenca
Frowny Face 6A+ Foxtown Boulders
Speckled Cow 6B Foxtown Boulders
Nově komentované:
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Fakerník 9+/10- Súľov
Lachtanold 6B Bystřička
Důchodci Polovic .... 4 Mařenka
Chorrera Gran 7b+ Masriudoms

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Anketa | Rakvic | Nedodelana prace | Re: Anketa | Re: To je jen tresnicka | Anketa | Re: K ničemu | Re: K ničemu | Re: To je jen tresnicka | Re: Opotřebení vs úraz |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (13)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2190 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2392 
 Ne, uniklo mi to. 
 2084 
 Sleduji jen Adama. 
 2162 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.