LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
34.Jungling 10300
35.Duchoň 10281
36.Fajkoš 10273
Bouldry:
34.Stadtherrová 9400
35.Svoboda 9378
36. 9356
Hory:
19.Najman 3723
20.Tomasu 3348
21.Magič 3304

Výsledky
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)

Deníčky
5845 lezců
1196911 cest
Nové přelezy:
Black And 7C+
Premiére 7c+
Kopa Kaban 7c
Deliveras 7c+
Koubouras 7b+
Vipére 7b
Nasenbär 9
Richtfest 9+/10-
Pipeline 7b+
The Wish 7c

Stěny
Boulder Cave Bar - Opava
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská
Flash Boulder Bar - Brno

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
HUDYsport - Frýdek - Místek
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ve dvanácti 8b...

Opět tu máme výkon od náctileté, v tomto případě teprve dvanáctileté Italky Evy Scroccaro.

Ta si vylezla v oblasti Baratro své první 8b - cestu Masochismo.  K přelezu potřebovala 10 pokusů.
Eva měla doteď vylezeny tři 8a: Wild Wind a Padrone Assoluto v Napoleonce a  Gilotinu v Mišja Peči.

Další náctiletý, kterému to leze, je Slovinec Domen Škofic (17). Ten vylezl v oblasti Mišja Peč  na onsight cestu Active discharge 8b+. Pokud jste o tomto mladíkovi ještě neslyšeli, tak dodám, že mezi jeho vylezené top cesty patří Martin Krpan 9a (2010), Sanjski par ,8c+, Konec mira 8c+ a tři další 8c.


Domen Škofic
v Tarnu

foto by www.gore-ljudje.net


Zdroje: 8a.nu



Simona    [úpravy] 08:50 15.06.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gratulace11:41:11 15.06.2011
No jo asi dobrej oddíl ;-)
Martinodpovědět 

 :DDD12:08:21 15.06.2011
voni ty decka maj velkou silu, byste videli jak muj 6letej syn visi v pritahu na centimetrovy liste takrka minutu:))) .... a to netrenuje ani neleze .... tez jsou lehky jako mouchy. :DDD
ptakodpovědět 
 Re: :DDD16:25:09 16.06.2011
A to, že v šesti letech bez tréninku v lezení vydrží viset na centimetrové liště třeba minutu, je dobře nebo špatně? Pokud se pletu, tak se omlouvám, ale podobné výkony ani tak nepředvádějí šikovnost a schopnosti dítěte, jako nezodpovědnost a neznalost rodiče.
Petrodpovědět 
  Re: :DDD09:01:26 17.06.2011
... chtel jsem tim naznacit, ze decka maji mnohem vetsi silu na svoji vahu, tak tu neres blbosti. :)))
ptakodpovědět 
 Re: :DDD17:17:59 17.06.2011
U mladych lezcov je k obdivu skor ich cielavedomost a ista trpezlivost nez fyzicky vykon. Mam rovnaky nazor ako ty a sice, ze deti maju castokrat k lezeniu vacsie predispozicie nez dospeli jedinci. Ja som napr. ako 13-rocny dokazal vyskocit na basketbalovy kos tak, ze som ostal visiet na obruci na 2 poslednych clankoch prstov. Bohuzial k lezeniu som sa dostal az ako 24-rocny a to uz boli tieto schopnosti v pase. :-)
Peterodpovědět 

 :D 21:07:07 15.06.2011
kam ti slovinci chodí na ty jména a příjmení? :D :D
honza odpovědět 

 Malí horolezci16:09:04 18.06.2011
Moje 3 letá dvojčata 2 minuty liště a 2 přitahy, pak padaj do peřin a manželka zdvihá oči v sloup
Igorodpovědět 

 Foto dne:

Srbsko
 Databáze cest:
Všechny cesty (189172)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Seňor De La Broca 6a+ Oropesa
Reina Rubia 6a Oropesa
Pandora 6a Oropesa
Nepěkná 4 Vernířovice
Údolní 5 Vernířovice
Nově komentované:
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
La Forqueta Del Diablo O Romoc 8a+ Sella

 Nově v diskusi:
Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: BBC vs MejCup | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: 67 | Re: Odpočívej v pokoji | Re: cash or card ? | Re: cash or card ? | Re: cash or card ? | Re: cash or card ? | cash or card ? | Re: 67 | Re: 67 | Re: 67 |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2758 
 Někdy ano 
 3135 
 Ne nepoužívám 
 2932 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.