LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
23.Vlk 10584
24.Suchan 10532
25.Lebloch 10528
Bouldry:
23.Bulička 9906
24.Nespoutaný 9878
25.Břicháček 9828
Hory:
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688
23.Bernard 2632

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198655 cest
Nové přelezy:
Sólo El En 7c
21 Grammi 7C+
Severus 7C+
Moje První 7C+
Malá Guľa 7C+
Mystére Et 7b+
Estrata Ge 7c
Look Up He 8b+
Ztopořená 9/9+
Severus 7C+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První 9a pro Alizée Dufraisse

Francouzská lezkyně Alizée Dufraisse vylezla své první 9a (8c+/9a?), La Reina Mora v Siuraně.

Ke konci roku 2011 vylezla Alizée Dufraisse své první 8c+, čtyřicetimetrové Pati Noso v Siuraně ve Španělsku. V oblasti plánovala zůstat do ledna, a tak bylo jasné, že zálusk má na něco těžšího. Vybrala si cestu La Reina Mora od Ramóna Juliana Puigblanque. Ten cestu vylezl v roce 2008 a dal jí obtížnost 8c. Od té doby se obtížnost zvedla až na 9a, s tím, že co přelezce, to jiný názor: Nico Favresse 8c+, Dani Andrada 8c+/9a nebo 9a. Tak jako tak, je to pro Alizée pěkný výkon. Bývalá závodnice ve skoku o tyči do lezení dává vše. Bojovnost Alizée Dufraisse můžete vidět v tomto videu (vydržte do konce):

Další ženy, které mají vylezené 9a jsou: Josune Bereziartu, Charlotte Durif a Sasha Digulian.

Přelez La Reina Mora předvede hudebník a všestranný lezec Nico Favresse.

Zdroje: 8a.nu

Simona    [úpravy] 08:34 25.01.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pekny video12:22:33 25.01.2012
s panem Favresse. Dobra muzika. Kazdopadne klobou k dolu. Tohle asi nikdy nepolezu.
gredinodpovědět 

 konec dobrý, všechno dobré17:59:59 25.01.2012
na konci videa Renegoid pěkná ukázka toho, jak si cestu zkomplikovat podle mě blbym a složitym programem. Ale snaha nakonec zvítězila:)
A.odpovědět 
 Re: konec dobrý, všechno dobré19:36:24 25.01.2012
Jenom staří a slabí potřebujou dobře vymyslet kroky.
pbla4024odpovědět 

 Tejpink07:25:51 26.01.2012
Moc pěkné polezeníčko. Vážnější tůra řekl bych:-) Btw všimli jste si, že Nico má na levé ruce k sobě přitejpovaný malík a prsteník? Vidím to prvně. K čemu je to dobré???
patapufaodpovědět 
 Re: Tejpink08:59:04 26.01.2012
Vyborna metoda ako odlahcit natiahnuty prstenik, kratsi malicek prenasa vacsinu vahy, navyse ti to zabrani chytat 2 a 3 prstove dierky s ukoncenim na tento prst, takze nezatazujes vobec ten prst a mozes liezt. 2 prstove dierky chytas ukazovakom a malickom a 3 prstove 3 prstami bez ukazovaka.
alfonzodpovědět 
  Re: Tejpink09:00:36 26.01.2012
ukazovakom a prostrednikom, sorry:)
afonzodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna East
Kap horn, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sólo El Enano 7c Cuenca
Dura De Pelar 7a Cuenca
21 Grammi 7C+ Chironico
Pajkel 6a Črni Kal
Pasen Y Vean 6b+ Cuenca
Nově komentované:
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Follaje Campestre 7a+ Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Mamlas | Re: Mamlas | Ostuda | hanby | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Re: Mamlas |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (3)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (2)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1508 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1606 
 Ne, uniklo mi to. 
 1386 
 Sleduji jen Adama. 
 1426 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.