LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.H2 11016
2.Šofránko 10981
3.Kalvas 10678
Bouldry:
1.Šípek 9950
2.Urubčík 9525
3.Jurečka 9450
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114402 cest
Nové přelezy:
Skitalica 7c+
Nevermind 7c+
Mar De Inc 7c
Opportunis 7c
Bigfoot 7C+
Hrival 9
Le Sacre D 7C
Stargate 7c
Skenderbeu 8a
Postë E Ze 7b+

Stěny
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město
ZŠ Bolatice - Bolatice
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Expedice Dhaulagiri 2006

Minulého roku na expedícií Broad Peak v Pakistáne, kde Roman s Kamilom vystúpili na Rocky Summit, vznikla myšlienka zorganizovať expedíciu na Dhaulagiri (8.167 m n.m.) v Nepále. Od začiatku tohto roku sa na príprave expedície intenzívne pracovalo. Zloženie Kamil Bortel a Roman Langr bolo stabilné. Ďaľší členovia sa niekoľkokrát menili. V lete k sebe Kamil s Romanom pribrali Radka Jaroša

Před více než 150 lety byla tato krásna hora ve středním Nepále považovaná za nejvyšší horu na světě. Po přesném zjištění je na sedmém místě. V překladě jméno Dhaulagiri znamená Bílá hora. První výstup se podařil v roce 1960 mezinárodní výpravě (Švýcarsko, Rakousko, Německo a Polsko). Tato osmitisícovka byla zdolána jako předposlední. Už zbývalo vystoupit na vrchol hory Shisha Pangma, na kterou Čína odmítla vydat povolení.

Náš cíl je cesta severovýchodním hřebenem.
Termín expedice: 16.9.2006 – 15.11.2006
Členové: Roman Langr, Kamil Bortel, Radek Jaroš

18/9/2006
Podľa správ agentúry Nepal Trans Himalayan Explorer, ktorá im zabezpečuje servis počas expedície, v nedeľu prileteli do Kathmandu a všetko je v poriadku. Majú dva dni 18-19.9. na dokúpenie potrebných vecí, prebalenie carga (výstroj, výzbroj a ostatné potrebné veci členov expedície, ktorá sa posiela vopred, cca 300 kg) a jeho roztriedenie a „dávkovanie“ na 20 kg pre nosičov.
Podľa plánu majú 20.9. odletieť z Katmandu do Pokhary a odtiaľ do Jomsonu. Tam budú čakať 3 dni kým do Marphy prídu nosiči s nákladom. V Marphe (cca 2 hod od Jomsonu) sa stretnú s nosičmi a spolu pôjdu do základného tábora pod horu Dhaulagiri.
V Jomsone, kde strávia 3 dni využijú čas na aklimatizáciu v okolitých horách vo výške cca 4.000 m n.m.

Viac aktuálnych a čerstvých informácií nájdete na www.romanlangr.cz

Martina   [úpravy] 23:18 19.09.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Držím palce14:19:39 20.09.2006
Chlapi držím palce a přeju krásné počasí a šťastný návrat, příští rok čus na K2 :-))
Jose prasečí hlavaodpovědět 

 Foto dne:
Tereza Sukačová, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189661)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Espacio Libre 7b/7b+ Rincón Bello
HANSI - MANSI 7a Kalymnos
Utopia - Rainbow 6b Kalymnos
Discriminación Positiva 7b Rincón Bello
Souvlakias 5a Leonidio
Nově komentované:
Opportunista 7c Kalymnos
Kamikadze Xa Drábské Světničky
Gaston 5 El Chorro
Dračí Krev 10- Holštejn
Playboy 10 Nečín

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Spaní Roviště | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: To je přece druhý přelez | Where are the young gunz? | Re: Boulder | Re: Ledolezení? | Re: Lama |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (6)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Zákaz lezení na Kozlovi (1)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2007 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2194 
 Ne, uniklo mi to. 
 1914 
 Sleduji jen Adama. 
 1977 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.