LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
40.Winter 10132
41.Černík 10131
42.Duchoň 10097
Bouldry:
40.Zímová 9203
41.Jeliga 9203
42.Svoboda 9178
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Černý 5220
10.Hlahulek 5111

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5856 lezců
1202368 cest
Nové přelezy:
Fingers Tr 7B+
Bowl-Drink 7C+
Čistý Vzdu 7C
Orgon 8A
Parfum De 7c
El Gordo 7c+
Pipeline 7b+
Palestina 7c
Bod G Xa
Restart XIa

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dobře to dopadlo

zranění skialpinistky

tlač: V Tatrách se vážně zranila česká turistka

K vážnému zranění 26leté české skialpinistky došlo v sobotu ve Vysokých Tatrách. Jak uvedla Horská záchranná služba na své interentové stránce, skialpinistka po ztrátě rovnováhy v silném větru spadla do 50 metrové hloubky a vážně si zranila páteř a pánev. O pomoc záchranářů požádala telefonicky skupiny českých turistů, do níž zraněná žena patřila.
17.3. 2007 19:20
POPRAD - Odpoledne česká skupina procházela Zlomiskovou dolinou a zasáhl ji silný nárazový vítr. Mladou ženu doslova sfoukl přes skalní práh a následně spadla do hloubky. Zachytila se po padesáti metrech. Pro špatné povětrnostní podmínky nemohl na místě přistát vrtulník a záchranáři se museli ke zraněné dostat na lyžích. Členové české skupiny mezi tím sestrojili z lyží improvizovaný prostředek pro transport a vyrazili záchranářům naproti. Obě skupiny se setkali v oblasti Zlomiskové věže.
Záchranáři zraněnou zafixovali a v silném sněžení ji transportovali na Popradské pleso. Odtud byla terénním vozidlem převezena k sanitce, která ji odvezla do popradské nemocnice. Podle lékařů je její stav stabilizovaný.

www.novinky.cz


17.03.2007
Dňa 17.03.2007 krátko popoludní požiadali HZS o pomoc prostredníctvom tiesňovej linky „112“ českí skialpinisti. Počas skialpinistickej túry pod Ošarpancami, v Zlomiskovej doline vplyvom silného nárazového vetra došlo k strate rovnováhy a následnému pádu 26 - ročnej českej skialpinistky cez skalný prah. Pri asi 50 m páde utrpela vážne poranenia panvy a driekovej chrbtice. Nakoľko vrtuľník pre zlé poveternostné podmienky nemohol vzlietnuť, na pomoc jej okamžite odišla skupina záchranárov oblastného strediska HZS vo Vysokých Tatrách a dobrovoľní záchranári HZS . Jej kamaráti ju zatiaľ transportovali na improvizovanom transportnom prostriedku z lyží ( „vejári“ ) oproti záchranárom. V oblasti Zlomiskovej veže bola postihnutá odovzdaná záchranárom HZS, ktorí ju zafixovali do vákuového matraca a v kanadských saniach pokračoval za zlej viditeľnosti, silnej fujavice a sneženia jej náročný transport na Popradské pleso. Odtiaľ bola prevezená terénnym vozidlom na zastávku električky- Popradské pleso k privolanej sanitke EMS.

www.hzs.sk

:-(   [úpravy] 19:52 17.03.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 To zase bude keců...19:58:19 17.03.2007
...na téma Češi v tatrách.
Ale byla to naštěstí "turistka". Kdyby to dopadlo hůř, byla by to horolezkyně :-( Ach jo.
A brzké uzdravení přeju
odpovědět 
 Re: To zase bude keců...22:02:37 17.03.2007
Hlavně, že ty ses musel vyjádřit... :-(
Pavelodpovědět 
  Re: To zase bude keců...23:35:42 17.03.2007
Myslim ze je fajn, ze ji dokázali i jeji kamosi pomoct - udelat sane z lyzi a lopaty a urychlit tak transport do nemocnice...
piepsodpovědět 
   Re: To zase bude keců...11:50:01 19.03.2007
NO JOOO..........CO NAM LEZIETE DO TATIER, CECHULICI :-) ESTE I NASA PRIRODA VAS NESNASI, A VLASTNE CELY SVET. KAZDY NA VAS VE SVETE NADAVA, NO NIECO NA TOM BUDE :-)
odpovědět 
    Re: To zase bude keců...12:05:27 19.03.2007
na slováka píšeš až veľmi "čechulícky". že ty si nejaký provokatér??
odpovědět 
   Re: To zase bude keců...15:38:24 19.03.2007
Fajn to samozřejmě je, že ji dokázali pomoci.Ale to by mělo být samozřejmostí a já se obávám, že ne vždy tomu tak je...
odpovědět 
 Re: To zase bude keců...NEBUDE11:05:35 19.03.2007
na TVOJE velké prekvapenie a radosť všetkých obyčajných (normálnych) partiu českých skialpinistov pochválili v našej nemenovanej televizii za to, ako organizovali transport a samozrejme za to, že všetci mali poistky a tak by to malo byt stále
LLodpovědět 
 Re: To zase bude keců...21:14:09 20.03.2007
právě sem se z tater vrátil a už sem na to řeči slyšel. a brzké uzdravení přeju též!!!
odpovědět 
  Re: To zase bude keců...09:38:36 21.03.2007
To uzdravení asi nebude třeba, neboť dotyčná sice byla transportovaná s podezřením na poranění páteře, ale to se nakonec nepotvrdilo a odešla po svých domů. Klasicky to média zase nafoukli.
peťanodpovědět 
   Re: To zase bude keců...12:41:15 21.03.2007
nafoukly , ty media ....
Viktorodpovědět 
    Re: To zase bude keců...14:07:56 21.03.2007
Nafoukla - ta média :-)
Kuba Turekodpovědět 

 Foto dne:
Cesta v novém sektoru vlevo od Punta Espadelles. Třetí zprava, cca 5c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189732)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Andyho Varianta 6- Adršpach
Protahovacka 2 Adršpach
Patka VI Vřesová Dolina
Sehnschut VIIc Všemily
Existenční Minimum 8 Porúbka
Nově komentované:
And Now For Something Totally 6b Kalymnos
Nebezpečné Stoupání Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Kulatý Vobdélníky 7+ Roviště
Meltemi-Poets 8a Poets
Super Lolita 8a Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr |

 Nové komentáře:
Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | To je jen tresnicka | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Prvac | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (7)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2132 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2336 
 Ne, uniklo mi to. 
 2029 
 Sleduji jen Adama. 
 2115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.