LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
4.Štípek 11869
Bouldry:
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
4.Pochman 10875
Hory:
4.Skopec 6983
5.Bloudek 6420
6.Zaoral 6285

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5853 lezců
1201063 cest
Nové přelezy:
Fake Pampl 8A
Powerstrip 7C
Zlatá Čaša 9+
Zjavenie 9+
Ten Istý T 10-
Žebřík 9
Korwinator 7C+
Shoulder P 8A
Metronom 9+/10-
Oxus 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Alex Txikon končí letošní pokus o zimní Everest

Alex Txikon vzdal letošní poslední pokus o zimní Everest bez kyslíku a kvůli větru sestoupil dnes definitivně do BC. "Neříkám sbohem ale na shledanou," napsal na Facebooku. Předevčírem se Bask dostal do C2, den na to, co ho  přišel pod Everest osobně podpořit Reinhold Messner.






Zpráva ze 7. března 2017:

Alex Txikon vyrazil na další vrcholový pokus o zimní Everest. Včera se Bask dostal do C2, hlásil větrné počasí, ale odhodlání, v kterém ho utvrdil Reinhold Messner. Ten ho přišel v neděli osobně do základního tábora podpořit v úsilí vylézt na Everest v zimě bez kyslíku.





Zde můžete sledovat jeho GPS tracker: racetracker.es/rt/everestwinter

Alex vyrazil pod Everest 25. prosince. Po několika částečných přípravných výšlapech ho koncem ledna opustil parťák Carlos Rubio. Musel být vrtulníkem evakuován kvůli zánětu plic do nemocnice.

Nakonec 10. února se Alex rozhodl vyrazit s malým týmem Šerpů na vrchol. V pondělí 13. února dosáhl Jižního sedla, odkud ho zahnala větrná bouře zpět dolů. Poté prohlásil, že v expedici bude pokračovat.

A na to přišla zpráva, že agentura to balí a expedici ukončuje. Nebylo jasné, proč to agentura udělala. Pak odletěl Alex do Káthamndů a s vedením agentury se dohodl na pokračování. A  po týdnu odpočinku v Káthmandu se 26. února vrátil do základního tábora a s týmem Šerpů začal opravovat průstup ledopádem Khumbu.

Předchozí zprávy na Lezci:

Alex Txikon je opět pod Everestem a jde nahoru

Alex Txikon málem musel skončit na Everestu kvůli agentuře
ale pokračuje dál


Alex Txikon stoupá na Everest v zimě bez kyslíku online report + GPS tracker

Alex Txikon na Everestu evakuoval parťáka

Alex Txikon se chystá na Everest v zimě bez kyslíku

sth   [úpravy] 18:01 08.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 !10:50:26 07.03.2017
drzim palce!
marekodpovědět 

 Zpět v BC09:41:42 08.03.2017
Pro silný vítr je Alex zpět v BC
Kulaodpovědět 

 Foto dne:
(Bývalá) cesta Prašná resp. Prašná I, Poříčí n. Sázavou, stav k 5.3.2026.
Prašná I, po výlomu
 Databáze cest:
Všechny cesty (189539)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lucky Belayer 6b+ Cuenca
La Babosa 6a Chulilla
Zlatá Čaša 9+ Belá
Lâchez Les Tapettes 7b Freyr
SO-Riss IV Bielatal
Nově komentované:
Via Giulietta VIIb Ostaš
Cesta Kaolinu 4 Skály V Údolí Zlatého Potoka
Oxus 7c Kalymnos
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla

 Nově v diskusi:
Nalezeno dětské lezečky v Tisé | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Kdo používá výraz Čecháček sám je Čecháček. | Kdo používá výraz Čecháček sám je Čecháček. | Na něj! | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | A bouldry? | Klobouček |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (48)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (10)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (9)
Zákaz lezení na Kozlovi (7)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)
Adam Ondra dal na flash svůj 3. boulder za 8C: Celestite (SUI) (1)

 Nově v inzerci:
Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1946 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2129 
 Ne, uniklo mi to. 
 1849 
 Sleduji jen Adama. 
 1922 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.