LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196678 cest
Nové přelezy:
Fata Morga 8a
Patata Neg 8a
Watermark 8b
Senzación 7b+
Dale Duro 7b
Agua Por F 7c
Los Francé 7b+
Boys 8a
Signor Rat 7c
Pink Power 8+/9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

CAO News 04/2007

CAO News 04/2007 tentokráte celkem stručně informuje o dění kolem lezení.




CAO News 03/2007 ke stažení zde na Lezci.cz:
(dokument formátu pdf, velikost cca 1,1 Mb).

 CAO News 04/2007 - cao_download


Domovská stránka CAO: cao-news.webpark.cz




Lezec.cz   [úpravy] 06:00 04.05.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Verdonek07:06:07 04.05.2007
Podle popisu to vypadá na pěkné lehčí lezení. Mám tomu rozumět tak, že slaním na nějakou polici a pak lezu nahoru? Je na té polici nějaké jištění, abych v případě pádu sebou nevzal i parťáka??
A jinak dík za takovéhle odjištěné cesty!
honzaodpovědět 
 Re: Verdonek08:07:09 04.05.2007
Ano je to police spíše větší jsou tam normálně břízky a je tam i nýt na jištění.Na polici se dá dojít i odejít.Jinak teď se dodělávají další cesty v 7 a 8 stupni písek sasko kousek od Belvedéru délka 35-40 m 9-10 bhk.bude uveřejněno v příštím Cau.Te´d jedu do Francie tak není čas nafotit.
David Peterka
odpovědět 
  Re: Verdonek08:17:46 04.05.2007
Díky těším se.
honzaodpovědět 
  Re: Verdonek10:50:46 04.05.2007
Je to chvalihodna cinnost, ale jen aby to nepritahlo do labaku dalsi chytraky co to polezou, ale budou mit plnou hubu kecu o pravidlech na IX a tezsich cestach
jiraodpovědět 

 skialp11:00:07 04.05.2007
Pro uplneho laika velmi hezky clanek o skialpinismu. Dekuji.
jx zeroodpovědět 
 Re: skialp11:06:29 04.05.2007
Článek není jen pro pro úplného laika...:-) Ale je napsán velice pěkně a lidsky...v dnešní době u toho "adrenalinového" sportu věc nevídaná...s chutí jsem si ho přečetl...
DavidKodpovědět 
  Re: skialp09:12:08 07.05.2007
Ten článek je fakt parádní.
A ještě mě zaujal šleh Tomáše Snížka :)
Ona je to totiž pravda - podle přísného výkladu si opravdu může lezec ruce usušit jedíně do hadru (kalhot). Hodně rozšířené sušení ruk v jemném písku nebo prachu někde v díře nebo pod skalou je jednoznačně PORUŠENÍ současných pravidel.
To jsme to dopracovali - jsem zvědavej, jestli to budou klasici dodržovat, hlavně ti, co nejvíce halasili :)))
A disciplinární komise trestat!!
ivoodpovědět 
   Mg je proti tomu cajicek10:06:03 07.05.2007
Zakaz vsech mineralnich latek tak,jak to je v pravidlech je spravny,protoze chyty opatlane smesi potu a prachu jsou stokrat horsi,nezli mg. Je dobre, ze je to zakazane!!!
odpovědět 

 K nehode s gri-gri13:57:18 06.05.2007
Nahodne chytenie lana veduceho k lezcovi je jedno z nebezpeci gri-gri. Automaticke blokovanie zacne ucinkovat az pri urcitej rychlosti (alebo zrychleni) padu, takze ak mimovolne rukou brzdis lano pred vstupom do gri-gri tak nemusi dojst k zablokovaniu. Proste rychlost lana bude prilis mala aby sa istitko zablokovalo, lezec dopadne relativne dobre (lebo bol pad brzdeny rukou) a istic si spali ruku. V tomto pripade reflex funguje proti cloveku.
O gri-gri a bezpecnosti: http://www.tradgirl.com/climbing_faq/safety_2.htm#grigri (na tento pripad hlavne odsek Belayer holds non-brake side of rope too hard)
michalodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189153)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Quarra 4+ Arico Arriba
Roxtore 6a+ Tamadaya
Prejuicios 5 Tamadaya
Donneiz Mois La Persoise 5+ Tamadaya
La Del Viruje 6a Tamadaya
Nově komentované:
Fata Morgana 8a Leonidio
Hariquita 8b Siurana
Hariquita 8b Siurana
Palba Z Kanonu 7B Labské Údolí - Pravý Břeh
Hluboko Nad Větví 7- Županovice

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery |

 Nové komentáře:
bludy nevymlouvat, ale... | Ťéša | Ťéša | Re: dobra omacka | Re: Somrák | Re: Nákoleník | Re: dobra omacka | Re: Somrák | Re: Somrák | Re: Nákoleník |

 Kde to vře:
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (7)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (2)

 Nově v inzerci:
Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2522 
 Někdy ano 
 2841 
 Ne nepoužívám 
 2671 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.