LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
14.Bulička 11000
15.Šofránko 10981
16.Novák 10881
Bouldry:
14.Kučera 10328
15.Pařík 10275
16.Širůčková 10156
Hory:
4.Skopec 6983
5.Bloudek 6420
6.Zaoral 6285

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198719 cest
Nové přelezy:
NPJB Soft 7C
Velký Pant XIa
Leichen Im 7b+
Coment Tu 7B+
Hineruage 8A
Made In Ti 7C
Call Of Du 7C+
Blitz 8A+
Sólo El En 7c
21 Grammi 7C+

Stěny
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pískomilná sezóna 2010

Tak po čtyřech letech mohu konstatovat, že se z Pískomila nestala žádná masová záležitost a věnují se mu více méně ortodoxní pískaři, což  určitě  skalám naprosto vyhovuje.

Loňská sezóna , co do počtu dní, kdy se na písku bez problémů dalo, patří určitě k těm horším, ne-li nejhorším. Přesto se našlo pár lezců, kteří dali přednost kvantitě před kvalitou a“obětovali“den, či víc Pískomilovi.( Když budu mluvit za sebe, tak pro mě to není nikdy oběť, ale vždy superlezecký den s bonusem.)
Loni se podařilo získat „Pískomila“ zkušenému lezci ze Skaláku M.Bojsovi Dědkovi. Mě se povedlo,díky Frantovi Čepelkovi a Bojsovi, dolézt „extra“ desítku a obě oblasti, Dubské skály i Teplice jsem si užil. Hlavně v Dubských to byl nezapomenutelný zážitek, pro neznalost terénu, liduprázdno a klíšťata. Dvojka Radek Exnar a Milan Škop se pískomilnému stoupání opravdu věnovala a vylezla během sezony čtyři oblasti,tak očekávám, že na jaře jim budu moci pogratulovat. Jednu oblast vylezl i Horácio, který bohužel, kvůli tragické události, už pískomila nikdy nedokončí.
Na závěr jen tolik. Doufám, že letošní sezona bude, co do počasí, příznivější a pujde stoupat, co hrdlo ráčí. Budu rád, když si dalších pár lidí zkusí Pískomila „odlovit“ a ti, co už něco mají, budou pokračovat. Pro někoho je to možná limitní záležitost a výzva, pro druhého pohodovka, ale v každém případě je to zpestření lezeckého života. Jako bonus k tomuhle reportu přidávám krátkou upoutávku z dílny filmařů ERMEDIA.  A snad Vás naladí na písek, tak jako naladila mě.
Zdraví a naviděnou ve skalách
Iwoš   

Video trailer ke stažení

www.piskomil.cz


Iwoš   [úpravy] 11:17 06.04.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dubský13:43:30 06.04.2011
Dubský jsou nejlepší!
koníkodpovědět 
 Re: Dubský18:52:46 06.04.2011
jak jinak na tech jsem vyrostl a naučil lozit a jsem za to rád
pavlasodpovědět 

 Paráda17:32:07 06.04.2011
Ahoj Iwoši, je to paráda, už se těším moc, bohužel času se zatím nedostává... Letos musím zkusit aspoň jednu oblast, ačkoli tak nerad spěchám ve skalách... Zdravím do Vrchlabí :-)
Tatušodpovědět 

 krása10:51:41 09.04.2011
krásný video tyjo, Lubošovi to tam fakt sekne:)
asi si toho Piskomila taky budu muset nekdy vyzkouset! Jinak velká poklona Iwošovi! čusbus
Lukodpovědět 

 písek20:14:45 10.04.2011
parádní video! hm hm, musim se tomu pískomilu letos pověnovat trošku víc..
vondřej h.odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189342)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hot 6b+ Baunei
K. Gott L1 6b Baunei
Dali N Da Roof 7c Leonidio
Sven Väth Ext. 6c Leonidio
Aktifit Right 7B Chironico
Nově komentované:
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Follaje Campestre 7a+ Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Turčín na entou na netu | Turčín na entou na netu | Turčín na entou na netu | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
husty | Re: Konečně rozumné rozhodnutí | Re: 8bit games | Re: 8bit games | 8bit games | Re: ... | Konečně rozumné rozhodnutí | Re: ČHS reakce? | ... | Re: Mamlas |

 Kde to vře:
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (8)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (6)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)

 Nově v inzerci:
lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Goretexová bunda | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1580 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1668 
 Ne, uniklo mi to. 
 1441 
 Sleduji jen Adama. 
 1483 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.