LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
5.Stribrny 11950
6.Širůčková 11775
7.Nespoutaný 11697
Bouldry:
5.Stráník 10800
6.Pochman 10675
7.Jungling 10600
Hory:
13.Abt 4462
14.Šuraba 4132
15.Hess 4058

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5844 lezců
1196004 cest
Nové přelezy:
Mássimo Ta 7c
Ztopořená 9/9+
Sarkit Sou 9+/10-
Fake Pampl 8A
Inner Smil 9-
Tonika 7C
Aspilasti 7C+
In Memory 9
Godfather 7c
Boys Are B 9

Stěny
Stěna Holešov - Holešov
Flash Wall - Olomouc
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mt. Everest a Lhotse za méně než 21 hodin

Americký horský vůdce Michael Horst vystoupil na Mt. Everest a Lhotse za méně než 21 hodin.

Na Mt. Everest vystoupil společně se svým klientem Robem Hartem dne 14. května v 9:30. Poté se vrátil do čtvrtého výškového tábora v jižním sedle (South Col), odpočinul si a o půlnoci vyrazil na Lhotse, na jehož vrchol vylezl dne 15. května v  5:50 ráno. Potom sestoupil zpět do čtvrtého výškového tábora. Je to pravděpodobně první vylezení obou vrcholů během jednoho dne bez sestupu do základního táborů. Nutno však podotknout, že Horst používal při výstupu umělý kyslík a pomoci šerpů, kteří natáhli na Lhotse fixní lana (540 metrů).

O vrchol Mt. Everestu severní stěnou se v těchto dnech pokoušel i Ueli Steck, viz minulý článek. 20.5. posílal SMS, že se svým parťákem Donem nacházejí ve výšce 7700 metrů a další den se chtějí pokusit o výstup na vrchol. V další SMS psal, že Don svůj pokus ukončil  v 8000 metrech a Steck se kvůli velké zimě obrátil v 8700 metrech (hrozily mu omrzliny). Samozřejmě, že Steck při výstupu spoléhál jen na vlastní síly, tedy žádný kyslík a šerpové. Zdroje:
Osobní stránky- Ueli Steck

Zdroje:
ww.climbing.com

Simona    [úpravy] 16:10 23.05.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 nadpis clanku08:53:24 24.05.2011
Ja bych to spis nazval: "Z Mt. Everestu na Lhotse za méně než 21 hodin"
:-)
honza dedekodpovědět 
 Re: nadpis clanku12:50:29 24.05.2011
to jo. správně by měl vždycky začínat od moře!
HROMISodpovědět 

 Foto dne:
Sarkit
Inner smile, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189080)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lone Stranger 6C Dogwood
Storm Door 6C Dogwood
Thin Face Right 6B+ Boulders LeBlanc
Thin Face Stand Left 6B+ Boulders LeBlanc
Le Rock Over 7A Boulders LeBlanc
Nově komentované:
Rady Ptáka Loskutáka 7B+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Sedergine L1 6+ Olympos
Working Class Hero 7c Leonidio
Clean Your Clock 7a+ Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup |

 Nové komentáře:
Re: Naučit se mluvit | Naučit se mluvit | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Sestup GG | Jakob je velký sympaťák | Palec | Re: hmmm... | Taky tak | Re: PF |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (9)
PF 2026 (4)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (2)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (2)
Jakob Schubert: pokusím se kvalifikovat na olympiádu 2028 (2)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)

 Nově v inzerci:
Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2131 
 Někdy ano 
 2334 
 Ne nepoužívám 
 2278 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.