LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198111 cest
Nové přelezy:
G.R.I.E.M. 8a
Patata Neg 8a
Super Zeb 7c
Super Zeb 7c
Meltemi-Po 8a
Peatón Del 7c
Mal Pago 7c
El Represe 8b
Nueve Zeta 8a+
Pan Boulde 7C

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
KH Olomouc - Olomouc
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MOV podpořil zařazení lezení na olympiádu 2024 v Paříži

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) vyslovil tento týden předběžný souhlas se zařazením sportovního lezení a dalších tří doplňkových sportů breakdance, skateboardingu a surfingu na olympiádu 2024 v Paříži.

MOV tak na svém zasedání v úterý ve švýcarském Lausanne  akceptoval návrh pořadatelů OH v Paříži z letošního února (psali jsme zde: Výkonný výbor MOV doporučil lezení na olympiádu 2024 v Paříži), který pak v březnu podpořil výkonný výbor MOV (psali jsem zde: Lezení navrženo i na olympiádu 2024 v Paříži).

Jako další krok by MOV měl v prosinci 2020 program her v Paříži definitivně potvrdit.

Informovala o tom Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC). K tomu uvedla, že pořadatelé navrhují rozdělení kritizované trojkombinace na dvě disciplíny. Zvlášť má být dvojkombinace obtížnosti s boulderingem a zvlášť rychlost.

Ze současných šesti medailí, o které se bude bojovat v trojkombinaci na OH v Tokiu 2020, se jejich počet rozšíří na 12. A ze 40 závodníků v Tokiu se počet v Paříži má zvýšit na 72. Podle návrhu má 16 mužů a 16 žen soutěžit o 6 medailí v lezení na rychlost a 20 mužů a 20 žen o 6 medailí v dvojkombinaci lezení na obtížnost a boulderingu, jak jsme psali ve zprávě v únoru:
Lezení navrženo i na olympiádu 2024 v Paříži - rychlost má být oddělena od obtížnosti a bouldrů

Zpráva IFSC:

Sport Climbing Provisionally Included in a Second Olympic Games

sth   [úpravy] 12:13 28.06.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Rainbow Slab
Pull my Daisy, E2 5c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189262)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Alter Schwede 8+/9- Frankenjura
Ein Besonderes Geschenk 6 Frankenjura
Chinaböller D 8 Frankenjura
Cold As Ice 8+ Frankenjura
Pull My Daisy 5c Gwynedd
Nově komentované:
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš
El Trapiecista 7a+ Bellus
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander | Re: Jak začít s VHT | Nejjednodušší | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: uf! | Re: uf! | uf! | Re: Sedm vs osm | Ale jo ... | Re: Sedm vs osm | spravny krok | Proslýchá se | Sedm vs osm | Re: DVD |

 Kde to vře:
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Běžky Atomic skate 192 nové | karabiny - expresky - sroub do ledu | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana | turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 941 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1079 
 Ne, uniklo mi to. 
 930 
 Sleduji jen Adama. 
 927 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.