Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13034
2.Votoček 12550
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11325
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Groš 7322
3.Skopec 7183

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1227007 cest
Nové přelezy:
Ví To Celá Xc
Člověk Bez XIa
Hróňova Sé Xa
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
Squash Arena Liberec - Liberec

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Horolezecký Festival Český Ráj

17. - 19. června

small17. - 19. června na Hrubé Skále a v Sedmihorkách Horolezecký festival Český ráj. Hlavní osobností festivalu bude Joska  Rakoncaj.

Kromě jeho filmů zhlédnete mimo jiné filmy Mirka Šmída, Karla Vlčka, Jana Špáty, Jury Poláka, Petra Šp. Slaniny, filmy z kolekce Red Bull , Alpy, a vítězné snímky z loňského festivalu v Teplicích nad Metují a další. Besedovat a přednášet budou Joska Rakoncaj, Mára Holeček, Jirka Novák, Láďa Nosek, Petr Schnabl, Milan Daněk o horolezci Heinrichu Harrerovi a o dalším se nechte překvapit.

V rámci akce budou Metodický den ČHS, chytání pádů, beseda o první pomoci a pohybu ve skalách a na velehorách, autogramiády včetně prodeje knih Rakoncaje, Holečka a Nováka.

V sobotu se chystá Petrem Prachtelem svérázně komentovaná procházka Skalákem a v neděli se na cintoríně zavzpomíná s farářem Alešem Jaluškou na kamarády, kteří už nejsou mezi námi.

17. 6. se otevře pro tento festival speciálně zhotovený kemp v Sedmihorkách, kde budou i večerní programy. V pátek např. P. Sedláček a kapela Cadillac, v sobotu Echoes Pink Floyd.

Více se o festivalu viz na stránkách www.hfcr.cz

poster

JirkaS, sth   [úpravy] 10:28 03.06.2016Tisk 


Související články:
Zobrazit další (252)

Komentáře

Nový komentář 
 mala poznamka10:20:15 07.06.2016
nemôžem si pomôcť. odkaz na stránku s chybou a na stránke mi chýba program, teda jednoduchý plagát kedy čo bude.
rasťoodpovědět 

 Foto dne:
Adam Ondra, kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191943)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Z hranka II Příhrazy
Normální cesta II Příhrazy
Normální cesta III Příhrazy
Normální cesta I Příhrazy
Normální cesta II Janské Lázně
Nově komentované:
Scalo ma non brontolo 4a Monte Cucco
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Krásný výkon | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Kde je Janja? |

 Kde to vře:
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (77)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (50)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (46)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (12)
Video: Elias Iagnemma a jeho 4letá cesta za prvním 9A+ na světě (5)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1083 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1173 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1387 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1361 
 Neřeším to – lezu vše 
 1042 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi