LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
11.Churavý 11068
12.Klapal 11034
13.H2 11016
Bouldry:
11.Novák 10450
12.Popovský 10450
13.Kučera 10328
Hory:
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304
28.Rojko 2298

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5858 lezců
1202870 cest
Nové přelezy:
Animal Far 8a
Osotogari 7C
Oblión 8A
Bowl-Drink 7C+
Ribstole 8A
Exitus 9/9+
Čembalo 7C+
Crakalkoho 7B+
Fine Di Va 7b
Forest 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skalky Vs. Beton

smZdravím všechny kdo mají rádi bouldering a hlavně lidičky z Brna, který už nebaví lezení na dohladka vyleštěné a oklouzané Stránské skále.

Mnozí z vás už určitě slyšeli o Hitlerově dálnici, která se nedokončila, ale zbylo tady po ní několik betonovejch monolitů. Během několika let zde vzniklo přes 60 boulderů od obtížnosti 3+
až  9. Samozřejmě jsou zde i projekty, který čekaj na přelezení.Některý lidičky to možná odsoudí, a některým se to zalíbí. Je to hodně specifický třeba oproti umělé stěně.
No a kdyby jste chtěli přijít, tak ty bouldříky se nachází ve vesnici Ostopovice (asi 2 km od Brna, jezdí tam MHD).A když se kohokoliv zeptáte tak on už vás nasměruje. Tak boulderingu zdar a třeba se tam sejdeme.






Robert Rosí   [úpravy] 07:24 04.10.2005Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Re:12:52:30 04.10.2005
..no kdysi jsem tam byl a je to dost tragedie, zlatá stránská!Spíš nic než moc...
ale vím o jednom obrovským 3-pilíři v lese, kterej je podpíranej dalšími cca 45° podpěrami a nahoře je to vše spojeno položenými pilíří.ideál na trénováni Drytoolingu.je to zhruba stejně daleko jak HD.Za nedlouho se pustím do vrtání jištění,chytů a stupů.
čajodpovědět 
 Re:14:25:27 04.10.2005
Posli prosim mapku, dik radek
zobanodpovědět 
 Re:15:04:36 04.10.2005
Zdarec
No nevím jak je to dlouho cos tam byl, ale je tam spoustu bloulderů, jen tam není převis. Jak psals o tom 3-pilíři tak taky vím kde je je asi 500 metrů od těch cpodních pilířů, s kámošem jsme tam taky dávali jištění a sekali jsme tam chyty, ale někdo nám všechno jištění po měsíci ukradl, a nějákej chytrák tam vyvážel plinky z nemocnice, ale když tam ten matroš dáš tak si rád na tom zalezu.
Robert Rosíodpovědět 
 Re:09:03:53 05.10.2005
Když mluvíš o tom vytváření chytů a stupů, tak tu mám pro tebe jeden tip. Samozřejmě, že nevím, jak se v tom vyznáš, ale snad se neurazíš. Jako "chyty" na hroty piklů se dají použít, kromě všeobecně používaných šroubů (zasazených do kotvy v betonu), hokejové puky, které připevníš šroubem zase do kotvy v betonu. Ještě levnější řešení je ale stará pneumatika od náklaďáku, kterou si rozřežeš na všemočné chyty a pokud mělo auto ještě fajn vzorek, tak máš super nejistý mikrolišty. Upevníš to taky šroubem do kotvy. Pokud uděláš chyt moc velký, tak to chce kotvy dvě, aby se to neprotáčelo. Další vychytávka je smyčka navlečená na šroubu, hlavně pokud je to v převisu. Dělá to s rukama divy. Tak hodně štěstí a pak dej vedět, az tam půjde lézt ať to můžem omrknout.
Milanoodpovědět 
 Re:09:02:40 07.10.2005
Muže někdo přesněji popsat kde ty 3 obrovský pilíře jsou. Ono popis stejně daleko od HD v lese je docela málo. rád bych se tam zašel podivat..... Jinak jsou Ostopky super na techniku noh a silu v prstech. A ještě taky v okruhu 30km není žádná skála, na kterou by se dalo šáhnout, tak pro trénink je to dobrý.....
Korbaodpovědět 

 Zimní trénování venku14:50:10 04.10.2005
Já jsem teda rád, že máme za humny Petrohrad, ale na trénink je to možná dobrý. Pěkný nákres.
 jirkasodpovědět 

 posilovacka prstů15:01:38 04.10.2005
Lezeni je dost specificky taky vtom ze je vse kolmy a buldr za 9 v kolmym dost narez!!! Takze se nedivte ze pri prvni navsteve taky nemusite vilizt ani 4- a to na sklalach lezete za 7UIAA. Jinak je taky dost dulezity rict ze rada cest je lezena po prirodnich stupech ( nesmi se nohama do spar a cesty jsou oznaceny za nazvem ctvereckem s teckou uprostred) a to taky neni spatny na techniku noh. Takze ikdyz muze nekdo rict ze to tam stoji za ... tak na vylepseni zminenych lezeckych dovednosti jsou Ostopky idealni.
David Todpovědět 

 roztomilizace15:59:47 04.10.2005
Kéž by tě ti tvoji lidičkové umlátili klacíčkama. Používání slova "lidičky" by mělo bejt na povolení.
človíčekodpovědět 
 Re: roztomilizace16:03:35 04.10.2005
To jo. Když to slyšim, taky sahám k pasu pro magnumek.
Papoušodpovědět 
  Re: roztomilizace16:23:23 04.10.2005
Vy radikalkove. Stacilo by par facicek...
Ja uz fakt nevim...odpovědět 
  Re: roztomilizace07:13:51 05.10.2005
Pánové aby jste se nepos.... , jedno blbý slovo.Je to pořád lehčí než tam přijít a vylézt si tam něco kolem tééé 9, věřím že keci a slovíčkaření vám jde líp než lezení....a nespletli jste si stránky!!! P.S. já zas nesnáším takový vybukvený lidičky jako vy dva.
Lipoodpovědět 

 Hm...16:13:47 04.10.2005
Co to má na zádech za vobrázek?
odpovědět 
 Re: Hm...19:27:16 04.10.2005
vypada to jako p..., co se kresli v kabinkach na panskych zachodcich v restauraci 5. cenove kategorie
blbecekodpovědět 
 Re: Hm...11:52:27 09.10.2005
to je somálský ornament bouldru
oprs.viodpovědět 

 Pilíře16:49:05 04.10.2005
..nejsou to ty 500 metrů vzdálené,je to uplně jinde..vubec se o nich neví, protože jsou naprosto schovány v lese.Parametry 3 stojné pilíře do trojúhelníku 2*1,5 metru výška 6-7 metrů, nahoře jsou spojeny horizont.pilíři(super střecha), vše je podpíráno třemi převislými pilíři.
Zatím jsou naprosto netknuté, ale né nadlouho.
čajodpovědět 
 Re: Pilíře10:21:14 05.10.2005
V ostopkách jsme lezli už jako děcka. Nevím, jak je to dneska, ale tenkrát byl všude okolo děsnej bordel a kámoš si tam při jednom pádu (jinak neškodným) rozřízl ruku o sklo a musel na šití. Tak bacha!! Jinak kousek za rybníkem je taky v lese schovanej tunel asi 200 metrů dlouhej - je docela dobrodružný si ho projít:))))
skywalkerodpovědět 

 Vysehrad14:59:17 05.10.2005
Dobrej clanek, ja zase chodim v Praze na Vysehradskou zed, co vede od blazince smerem dolu, po prave strane zulove bloky zasezene do betonu, ma to skoro kilak a je to bomba trening na vydrz a traverz.
upmanodpovědět 

 Foto dne:

Příprava padání
 Databáze cest:
Všechny cesty (189746)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fehlstart 8-/8 Bucklige Welt
Malý Muž A Malá Spára 6C Godula
Ochutnávka 5C Godula
Animal Farm 8a Kalymnos
NoName 6A Smolné Pece
Nově komentované:
Vlaštovko Leť 9- Porúbka
Šmahov 8 Hlubočepské Plotny
Kapitán Velká Huba 7 Jickovice
Odontoglyphida 7c Kalymnos
Hraniční Syndrom VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr |

 Nové komentáře:
Re: Opotřebení vs úraz | Opotřebení vs úraz | Studie | K ničemu | Re: zavadejici titulek | zavadejici titulek | Borec nakonec | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (7)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2169 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2367 
 Ne, uniklo mi to. 
 2057 
 Sleduji jen Adama. 
 2139 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.