LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5855 lezců
1202063 cest
Nové přelezy:
Urychlovač Xb
Schnakenpe 9+/10-
F3000 8A
Big Sur 7C+
Bez Fakáče 7C
Nalgene 7C
Sturmtrupp 7b
Turkish Ai 10-
Zrození Hv 9
Aumax 7C

Stěny
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
HK Ostaš - Police Nad Metují
TJ Jiskra - Nový Bor

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

lidé&HORY 1/2024

První číslo letošního ročníku časopisu lidé&HORY vychází v týdnu od 19. února 2024. V programově bohatém obsahu najdete několik významných informací a článků. Mezi takové patří první díl seriálu o československých a českých expedicích do Himálaje pojmenovaných „Expedice 1984“, téma „Vysokohorské skialpové túry“ uvádí seriál metodických příspěvků, které budou součástí letošního ročníku lidé&HORY, vyznavači vertikál nepřehlédnou článek o výstupu jižní stěnou Marmolady „S mládežníky na rybách“, „Opálová věž“ je již 21. dílem seriálu, ve kterém vás zveme na výstupy do Vysokých Tater.

V Tématu čísla je tentokráte formou rozhovoru představen Radek Jaroš, jedna z nejvýznamnějších současných osobností českého alpinismu, a jeho jiné než pouze horolezecké nebo alpinistické aktivity. Vybrat si rovněž můžete z mnoha tipů zimních túr do několika oblastí Východních Alp.

Jiří Novák: Expedice 1984

Před 40 lety se československé horolezectví významným způsobem zapsalo do historie himálajských výstupů. Formou čtyřdílného seriálu si připomeneme nejen toto jubileum, ale i mnoho podařených prvovýstupů na nejvyšší hory světa. V prvním dílu představuje Jiří Novák období od počátků československého výškového horolezectví (1958) až do fáze příprav na významné himálajské projekty (1982). Vše na str. 11-15.



TÉMA ČÍSLA: Radek Jaroš

Radek Jaroš je v „naší české kotlině“ známá a populární osobnost. Rozhodl se k náročné životní cestě, za své aktivity i počiny nesl a dodnes nese stoprocentní osobní odpovědnost. A to nejen jako sportovec.  Možná méně se ví o Radkových „nesportovních“ projektech zaměřených např. na pomoc pro charitativní společnosti, postižené mladé lidi nebo sportovce. Více se dozvíte na stranách 69 až 80.

Gerhard Mössmer: Vysokohorské skialpové túry

Vysokohorské skialpové túry patří ke královským disciplínám všech druhů aktivit v horách. Know-how, jak zacházet s lanem, cepínem a mačkami – tyto znalosti jsou při skialpinismu stejně nutné jako lyžařské dovednosti, vědomosti o vysokohorských rizicích a schopnost posoudit lavinové nebezpečí.  Více v článku od metodika rakouského Alpenvereinu na str. 34-37.



Markéta Hanáková: Opálová věž

Opálová věž je nenápadná součást Velických granátů. Oč je tento vrchol hůře identifikovatelný, o to delší cesta k němu vede. Člověk si říká, jestli tolik turistiky stojí za ty čtyři a půl délky, které jižní pilíř V. UIAA má. Více o 21. dílu seriálu Klasické výstupy ve Vysokých Tatrách najdete na str. 51-54.

DALŠÍ ZAJÍMAVÁ TÉMATA V ČÍSLE 1/2024

VÍDEŇSKÉ ALPY V ZIMĚ: Tipy na zimní túry v oblasti jižně pod Vídní
MASIV KALKKÖGEL: Celoroční alpinistické aktivity v horské skupině jižně od Innsbrucku



OD NOČKU K NOČKU: Skialpové túry v pohoří Nockberge
PRŮKOPNÍCI SKIALPINISMU Z JIZERSKÝCH HOR: O skialpinistech Liberecka v 70.-80. letech
CHATA YBBSTALERHÜTE: I na této chatě mají členové ALPENVEREIN.CZ jednu noc zdarma
ČTYŘI VRCHOLY HŘEBENE NADELGRAT: 25. díl seriálu Alpské čtyřtisícovky



NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: Novinky všech předních českých firem.
ALPENVEREIN.CZ: O některých klubových akcích ALPY – ALPENVEREIN.CZ..
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby).


ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.czwww.alpenverein.cz

PŘEDPLATNÉ:
www.predplatne.lideahory.cz

Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko



Ladislav Jirásko   [úpravy] 08:42 22.02.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Abanibi, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189693)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Donkey Kong 6a Manikia
Super Mario 6a+ Manikia
Bobo The Bear 5c Leonidio
Chuck Norris 7A Priedhorie
Bez Fakáče Na Pankáče Medium 7C Panteon
Nově komentované:
Hasta La Victoria Siempre 7b+ Kalymnos
No Money No Dance 9- Geyikbayiri
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: MČR nic, exhibice ano | teorie | Silnej jak silnice ale | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | MČR nic, exhibice ano | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (14)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (7)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Boudermatka | Kolín KH |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2082 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2270 
 Ne, uniklo mi to. 
 1979 
 Sleduji jen Adama. 
 2056 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.