LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5862 lezců
1203415 cest
Nové přelezy:
Ouranos L1 8b
Ouranos 7c+
Strašák 9+/10-
Sparťan 7C
Možnost Vo 9+
Provokace 10-
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C
Špičkový V 8A
Fakerník 9+/10-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Včera na Kozelce hořelo

Když jsem včera odpoledne dorazil na Kozelku, zrovna z Doubravice odjíždělo hasičské auto. Snad nám nechytla Kozelka, pomyslel jsem si v duchu a šel kolem tábořiště nohoru do stěn. V tábořišti byla poměrně početná skupinka lidí z nichž někteří kouřili a také zde přímo v lese parkovali dvě motorky. Když jsem došel do Stěn, dozvěděl jsem se od J.K., že pod jižníma věžema skutečně hořelo. Asi ne moc, ale přeci. Buďte proto prosím opatrní a v takovém suchém počasí, které je nyní si producírování v lese cigárkem nebo jakékoliv ohýnky odpusťte. Stačí trochu neopatrnosti a už to hoří už to hoří.

Hop   [úpravy] 10:35 08.09.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Neni to moc dobry15:03:37 08.09.2003
O Kozelce by bylo dobre vedet , ze nahore nejen ze je zakazano delat ohen, ale hlavne je to vopravdu, nebezpecny. Stromy tam maji melky korenovy system a kryz nad nimi rozdelate ohen, zmeni se v doutnajici pavucinu a ohen se siri pod zemi.
Tato zprava, je stjne hodne sokujici, Hop pise ze horelo malo, ale i tohle malo, je vodou na mlyn lidem, kteri by radi videli zakaz lezeni na Kozelce.
JirkaSodpovědět 
 Re: Neni to moc dobry13:41:42 26.07.2004
Tak jsem se po roce dostal k článku - Hořelo na Kozelce. Fakt je, že jsem ten požár hlásil osobně na tel.150. Požár vznikal možná půl dne předtím a kolem něj prošly desítky lidí, včetně mnoha lezců. Na první pohled nevypadal nebezpečně, ale hořel kořenový systém do hloubky jednoho metru. Dle vyjádření požárníků - to bylo fakt nebezpečné a Kozelka vzhledem k nedostupnosti mohla lehnout popelem... A příčina - nějaký debil si dělal při loňském suchém počasí ohníček uprostřed lesa. A co na závěr - jen konstatování a otázka. Doutnající les se pokoušelo samostatně uhasit několik lidí před námi, ale nikdo nezavolal požárníky. Tak co se tak trošku více zamyslet nad odpovědností ke svému okolí?(zakladatel ohně se se svým IQ asi nezamyslí nad ničím ...)
Petrodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189790)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Thanatos 7a Manikia
Ouranos L1+L2 8b Manikia
Komínová Cesta III Ostrov
Na Houbách III Prachov
Stará Cesta IV Prachov
Nově komentované:
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz |

 Nové komentáře:
Inu | Re: Ultra lezci | Re: Ultra lezci | Re: jakou to má jednotku? | Re: Nedodelana prace | Re: jakou to má jednotku? | Re: jakou to má jednotku? | Re: jakou to má jednotku? | Re: Ultra lezci | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (25)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Fotografie do profilu deníčku (7)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (2)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2253 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2462 
 Ne, uniklo mi to. 
 2156 
 Sleduji jen Adama. 
 2222 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.