LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
26.Smetanová 10534
27.Suchan 10532
28.Lebloch 10528
Bouldry:
26.Břicháček 9828
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)

Deníčky
5845 lezců
1196937 cest
Nové přelezy:
Raki Horro 7b
Les Frouze 7c
Busca Show 8b
Sucuk Powe 7c/7c+
Black Hole 7c+
Il Giardin 7b+
Black And 7C+
Premiére 7c+
Kopa Kaban 7c
Deliveras 7c+

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Masacre Room - České Budějovice
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí

Prodejny
HUDYsport - Liberec
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Rock Point - Chodov - Praha 4

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Závěrečná olympijská kvalifikace v lezení od zítřka v Budapešti

s Adamem Ondrou a dalšími našimi +audio

Druhá závěrečná část olympijské kvalifikace v lezecké kombinaci boulderingu a obtížnosti začíná zítra za účasti čtyř našich včetně Adama Ondry v Budapešti v Maďarsku. Vedle Adama, který má největší šance na postup na olympiádu v Paříži, mají startovat ještě Michaela Smetanová, Martin Stráník a Eliška Adamovská.

"Ve hře jsou stále všichni naši čtyři sportovci, kteří si své místo na OQS vybojovali díky výsledkům v loňské sezóně. Nejlépe má do Paříže nakročeno Adam Ondra, který v závodu v Šanghaji obsadil 3. místo. Velmi solidní a nadějné postavení má také Michaela Smetanová, která byla v Šanghaji 22. Ale ani Martin Stráník a Eliška Adamovská ještě nemají definitivně zavřené dveře," píšou k závodu na Facebooku ČHS.

Zítra v 11:30 se začne kvalifikací v boulderingu, v pátek od 9:40 bude kvalifikace lezení na obtížnost, v sobotu je semifinále a v neděli finále.

Adam Ondra nám před závody poskytl audio vyjádření:




audio: Adam Ondra

Vedle toho se zde poleze samostatně olympijská kvalifikace v lezení na rychlost, v níž Česko zastoupeno není.

Program najdete zde:

olympics.com

Informaci ČHS před závody tady na Facebooku:



V dvoudílné olympijské kvalifikační sérii v lezecké kombinaci se soutěží o 12 míst pro muže a 12 míst pro ženy. Výsledky obou závodů se sčítají.

O první části olympijské kvalifikace jsme v květnu informovali zde:

Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - finále: Adam Ondra bronzový

Standa Holec   [úpravy] 09:33 19.06.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 cool12:27:55 19.06.2024
Dobra banda! Tak at vam to doapdne!
joudaodpovědět 
 Re: cool17:57:57 19.06.2024
a himbajz, kde je nějaká tabulka, kolik maj teda teď bodů a kolik jich tak asi bude potřeba na to dvanáctý místo?
Joudováodpovědět 
  Re: cool08:53:31 20.06.2024
Když se vezmou v úvahu i omezené kvóty pro jednotlivé země, tak k postupu na OH by mělo stačit cca 50 bodů. Takže Adamovi (teď má 40) stačí i hodně podprůměrný výkon na úrovni 30. místa. Míša má myslím 19, takže by musela projít až do finále. Martin asi 5 a Eliška nic, ti by asi museli vyhrát.
Petrodpovědět 

 ..17:54:10 19.06.2024
Tak ella si zabouchla dveře už tak rok zpět, Martin ten to bere už jen jako zábavu a odreagování od písků, jediný kdo má šanci je ten Adam.. Aspoň že tam bude...
:Dodpovědět 
 Re: ..18:17:03 19.06.2024
A jak vidíš fotbal včera Ty experte?
odpovědět 
  Re: ..19:43:15 19.06.2024
No fotbal.. Lituji ubozaky, kteří sleduji věci jako fotbal hokej mma, tyhle sporty jsou ve srovnání s lezení asi něco jako výměna manželek nebo ordinace v růžové zahradě :D a IQ lidi sledujících je max hodnota jednoho poločasu nebo jedné třetiny.. Takže jsem expert jen na lezení, když tak se stačí zeptat :)
:Dodpovědět 
   Re: ..20:17:02 19.06.2024
Moudrost ještě nemáš, chlapče experte.
odpovědět 
   Re: ..13:27:07 24.06.2024
já teda nevím, ale jako lezec mě mnohem víc baví koukat na mma a fotbal, než na sportovní lezení :D
saxodpovědět 

 Foto dne:

Svatošky
 Databáze cest:
Všechny cesty (189190)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mistral 6a+ Olba
Garbi 6a+ Olba
Tribalera 5 Olba
Les Frouzes C'est Abo L2 7c Datca
Les Frouzes C'est Abo L1 7a Datca
Nově komentované:
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | paradocs | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (21)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2861 
 Někdy ano 
 3257 
 Ne nepoužívám 
 3026 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.