LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vírský cepín (04.02)
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)

Žebříček
Cesty:
30.Janošová 10352
31.Schockherr 10350
32.Sejbal 10331
Bouldry:
30.Obal 9553
31.Kollár 9450
32.Oliva 9409
Hory:
30.Chomová 2248
31.Nehasil 2188
32.Dörfl 2142

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5848 lezců
1197254 cest
Nové přelezy:
Dominátor 7C+
Hariquita 8B
Super Furr 7b
La Quebran 7c+
Penurias 8a
Chameleon 9+/10-
Filek 10
Atlantis 9+/10-
Madla Lásk 9+/10-
Chameleon 10

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ve Varšavě zářili Adam Ondra a Libor Hroza

Polsko - junioři

Adam Odnra finále -poutákZlatou medaili z Varšavy, kde se o minulém víkendu (29.-30.11.) konalo finále polského poháru v lezení juniorů na obtížnost, si odnesl Adam Ondra (r. 1993) a další zlatou z lezení na rychlost Libor Hroza.

Polský pohár juniorů je v podstatě obdobou českého poháru. S tím rozdílem, že se lezou závody na rychlost i obtížnost. Většina závodníků a závodnic absolvovala rychlost i obtížnost. Poláci mají tyto kategorie: 1991-1988, 1987-1986, 1985-1984. Z Čech se závodu zúčastnili Martin Šifra 1991, Adam Ondra 1993, Kristina Ondrová, Libor Hroza, Milan Sládeček, Jiří Švácha.

Sobota začala závody na obtížnost. Martin, Adam a Kristina postoupili do nedělního finále. Potom začaly rozlezy na rychlost. V neděli se lezla nejdříve rychlost. Libor Hroza po krásném boji vyhrál a ukázal, že patří mezi nejlepší rychlolezce v Evropě. Poláci to nesli statečně, ale na Libora ve finále už neměli. Jirka Švácha se také mezi Polákama neztratil a skončil na skvělém 6. místě. Milan Sládeček skončil na 10. místě. Kristina překvapila a skončila 6. Adam neměl v rychlosti na o dvě hlavy vetší borce šanci a skončil na krásném 6. místě. Martin vybojoval své maximum a skončil 16.

Pak začalo finále na obtížnost. Libor Hroza bojoval a ukázal, že je i dobrý na obtížnost a na velice technické cestě vybojoval 2. místo. Milan Sládeček skončil 10. a Jirka Švácha 13. Kristina mezi holkama vybojovala krásné 4. místo. Neustále se zlepšuje a začíná
se prosazovat. Myslím, že ještě hodně v budoucnu překvapí. Vrcholem, ale asi bylo finále nejmladších, protože se rozlézali až do super finále, a to na cestě pro nejstarší juniory. Adam ukázal, že je dnes špice v Evropě a po fantastickém výkonu vyhrál. Diváci ho odměnili frenetickým potleskem. Martin zalezl velice dobře a skončil 13. Celkově jsme určitě udělali českému lezení dobré jméno. Především výkon Libora na rychlost a super výkon Adama na obtížnost Poláky oslovil. Stěna ve Varšavě je překrásná. Diváci jsou na úrovni a vědí, o co se jedná, a umějí povzbudit každého borce. Organizace závodu slušná, ale jako normálně se to zase trochu vleklo.

Adam Ondra - finále
Adam Ondra - finále

Adam Ondra - stupně vítězů
Adam Ondra - stupně vítězů

Milan Sládeček
Milan Sládeček

Martin
Šifra, Adam Ondra, Kristina Ondrová, Libor Hroza, Milan Sládeček, Jiří
Švácha (pořadí neodpovídá fotce)
Společné foto

Stěna
Stěna ve Varšavě

IvSi   [úpravy] 11:41 05.12.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Grtulace!14:38:48 05.12.2003
Gratuluju ke skvelym vykonum! ;o)
stepanodpovědět 

 Foto dne:
Akátový Lom
Repozice kompresí, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189247)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Gylden Skumkrone 6b Bornholm
Lorito 7b/7b+ Chulilla
Fock In Hell 7b Datca
Boulder B 6B+ Arzachena
Boulder A 6B Arzachena
Nově komentované:
La Quebrantá 7c+ Chulilla
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek |

 Nové komentáře:
Re: DVD | Re: Bezpecnost | Re: Bezpecnost | Bezpecnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Pěkná podívaná | Re: Za peníze cokoliv | Re: lige on the edge | Re: Pěkná podívaná | Re: lige on the edge |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (181)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (24)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (4)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (4)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)

 Nově v inzerci:
Boty LaSportiva Nepal Cube GTX 42,5 | Mačky SR Lucifer II Tech | Cepíny CT North Couloir | Lezci s detmi | Statická a dynamická lana | Scarpa Mont Blanc 47 | expediční péřovka | Rukavice Black Diamond Torque, vel. L | Kalhoty Salewa JONA SW, softhellové, pánské, vel. XL - NOVÉ! | Kalhoty Dynafit TLT GORE-TEX Overpants Men, vel. XL - NOVÉ! |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 71 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 91 
 Ne, uniklo mi to. 
 85 
 Sleduji jen Adama. 
 82 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.