LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
14.Bulička 11000
15.Šofránko 10981
16.Novák 10881
Bouldry:
14.Kučera 10328
15.Pařík 10275
16.Širůčková 10156
Hory:
4.Skopec 6983
5.Bloudek 6420
6.Zaoral 6285

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198719 cest
Nové přelezy:
NPJB Soft 7C
Velký Pant XIa
Leichen Im 7b+
Coment Tu 7B+
Hineruage 8A
Made In Ti 7C
Call Of Du 7C+
Blitz 8A+
Sólo El En 7c
21 Grammi 7C+

Stěny
Alpin Třebíč - Třebíč
HOKOK Sport Kladno - Kladno
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod

Prodejny
Ksport - Třinec
Rock Point Olomouc - Olomouc
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je na 1. pokusu o vrchol

Česká expedice na dosud nezlezenou horu Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu vyrazila na 1. pokus. Dva její členové dolezli do C2 a další den chtějí vyrazit do C3 a jejich parťáci pak za nimi. Informují o tom na Facebooku.

"Pocasi nam ted preje a zda se, ze by melo vydrzet az do konce vikendu idealni! Vyrazili jsme na prvni pokus. Cesta je nam z lonska znama, a tak jsme do C1 dorazili pomerne brzy. Punkac, Lukas a Drobek prespavaji noc a my s Tomasem sli dal az do C2. Strasna darda, 1600 vyskovych metru. Zitra rano razime do C3. Kluci za nami. Drzte palce!"



Podle se zpráv na Internetu je nakonec expedice pětičlenná, a Pavel Bém, který se o prvovýstup s kolegy pokoušel už loni a s jehož účasti se před odjezdem uvažovalo, tam není.

Účastní se tedy Pavel Kořínek, Jiří Janák, Leoš Husták, Tomáš Petreček a Lukáš Dubský.

Před tím strávili aklimatizaci v 5600  m na Sang-E-Marmar a pak se přesunli do základniho tábora pod Muchu Chhish. Zde je je odkaz na video z přechozích dní:

https://fb.watch/v/1NU63W9cX/



O odjezdu na expedici jsme psali koncem června zde:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) vyráží na 2. pokus

Standa Holec   [úpravy] 12:26 15.07.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189342)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hot 6b+ Baunei
K. Gott L1 6b Baunei
Dali N Da Roof 7c Leonidio
Sven Väth Ext. 6c Leonidio
Aktifit Right 7B Chironico
Nově komentované:
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Follaje Campestre 7a+ Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Citát natvrdlého Turčína | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Turčín na entou na netu | Turčín na entou na netu | Turčín na entou na netu | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
husty | Re: Konečně rozumné rozhodnutí | Re: 8bit games | Re: 8bit games | 8bit games | Re: ... | Konečně rozumné rozhodnutí | Re: ČHS reakce? | ... | Re: Mamlas |

 Kde to vře:
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (8)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (6)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)

 Nově v inzerci:
lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Goretexová bunda | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1599 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1682 
 Ne, uniklo mi to. 
 1448 
 Sleduji jen Adama. 
 1502 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.