LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
34.Čech 10256
35.Kubíček 10215
36.Chejn 10208
Bouldry:
34.Stadtherrová 9400
35.F 9331
36.H2 9309
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Zaoral 6285
7.Švihálek 6192

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198438 cest
Nové přelezy:
La Baita 7b
Souvenir 8A/8A+
Komilator 8A
The Wish 7c
Casey Jone 7C
Cría Cuerv 7c
Sharpen Yo 7c
Lua 7c
Senor Etc. 7c+
Ratikon 8a

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je kousek od vrcholu

Česká expedice na Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu, která se potřetí pokouší vylézt na tuto doposud nezdolanou horu, je kousek pod vrcholem a kvůli mlze a vůbec špatnému počasí čeká na lepší podmínky. Informovala o tom v noci na dnešek na expediční facebookové stránce:

"Na hřebeni Muchu Chhisch panuje nemilé počasí. Fouká, sněží a do toho je mlha, že nejde vidět na krok. Kořen kluky téměř doběhl a kdyby nebylo špatného počasí a neminul by cestu, tak už by byli spolu. Je tedy asi 150 výškových metrů pod nimi. Mezitím Radar s Tomem pokoušeli vrchol, ale kvůli mlze taky neúspěšně. A tak čekají kousek od vrcholu na vhodné podmínky."



Před tím Pavel Kořen Kořínek doprovázel Pavla Béma, který dostal výškovou nemoc, dolů a pak se vracel za Radkem Radarem Grohem a Tomášem Petrečkem nahoru. Psali jsme zde:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m): Pavel Bém musel kvůli výškové nemoci dolů

Na kopci působí ještě malá norská výprava, a podle explorersweb.com se zdálo, že oba týmy budou soutěžit o to, kdo bude na hoře první. Nicméně Norové údajně už nemají za cíl lézt na vrchol, nýbrž slyžovat z výšky 5400 metrů. Viz:

explorersweb.com: Muchu Chhish: Czech-Norwegian ‘Race’ Will End Up as an All-Czech Show


Předchozí zprávy o letošní expedici na Lezci:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je v C3 a chce jít do C4

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je v základním táboře

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) má za sebou aklimatizaci

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) vyrazila na 3. pokus

Standa Holec   [úpravy] 07:39 18.07.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dokumentarista.16:17:57 18.07.2023
Pekne vtipne a neotrele!!! A pravdive i asi...
Martas.odpovědět 
 Re: Dokumentarista.10:21:42 19.07.2023
souhlas,...krásně sem si zachechtal
kesonodpovědět 
  Re: Dokumentarista.19:11:49 19.07.2023
Top video :-))))
odpovědět 
   Re: Dokumentarista.11:08:46 20.07.2023
:D Jsem si vzpoměl jak jsem kdysi dělal fotografa na K70 - odjet dopředu, vytahnout foťák, nacvakat ksichty, zabalit foťák a zase je dojet. To jsem závodil a jel s hobíkama tak to šlo, akorát ty okolo to dost sralo, oni jeli nadoraz a já v každým kopci stál s foťákem a pak jim zas ujížděl, asi jsem jim dost ničil morálku a sebevědomí. Tímto se omlouvám.
Heheodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189299)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Diorite Nelle Dita 7b Padaro
La Baita 7b Padaro
Vtěrka 7- Stříbro
Cría Cuervos 7c Cuenca
Essie 6b Jerzu
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Lezení / Sardinie / letecky | Re: Lezení / Sardinie / letecky | Lezení / Sardinie / letecky | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů |

 Nové komentáře:
Re: Mamlas | Re: Mamlas | Mamlas | Re: Ale jo ... | Re: Sedm vs osm | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (23)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (15)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Pípák BCA Tracker DTS | Goretexová bunda | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1302 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1401 
 Ne, uniklo mi to. 
 1206 
 Sleduji jen Adama. 
 1242 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.