LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
42.Pícha 4496
43.Černý 4138
44.Novotný 3988
Bouldry:
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114489 cest
Nové přelezy:
Iron Maide 10-
Los Cazapr 7c+/8a
Skitalica 7c+
Nevermind 7c+
Mar De Inc 7c
Opportunis 7c
Bigfoot 7C+
Hrival 9
Le Sacre D 7C
Stargate 7c

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Spider-Man znovu na scéně

Padl další makodrap

Kdo by si nevzpoměl na pavoučího muže Alaina Roberta, který pravidelně

šokuje svět svými lezeckými výkony? Opět před několika dny poškádlil štěstí a pro trochu slávy a zřejmě i peněz vylezl na 47 mi poschoďou výškovou budovu naftoveho gigantu Total v Paříži. Svoji přezdívku Spider-Man tentokráte podpořil přímo převlekem samotného filmového Spidermana.

Alain Robert, převlečený za Spidermana, stoupá na 47-podlažní budovu Totalu.(AP /Francois Mori)

Alain Robert, který je stár 42 let vylezl na tuto 187-metrovou budovu, nacházející se ve čvrti La Defense na západním okraji Pařiže, za neuvěřitelných 25 minut.
Po výkonu si jej odvedli místní Carabineri, ale ti jej nakonec propustili, aniž by dostal pokutu. Je zřejmě trochu maskotem francouzů, neboť mu prošlo i vylezení na Karnacký obelisk umístěný na Champs.
Robert, který je znám svými lezeckými kousky prováděnými výhradně bez lana, již pokořil velké množství výškových staveb. Například Eiffelovku, Empire State Building v New Yorku a dokonce v roce 1997 známé Twin Towers v Kuala Lampur, v Malajsii.

Ne vždy to vyjde - Alain s rentgenovými snímky, na kterých dokumentuje zručnost chirurgů


Následovníci nyní se podívejte, jak to Alain vlastně dělá. Tyto fotografie byly pořízeny poklidně pracujícím úředníkem v této budově. A pak se soustřeďte na práci.


Alain přilézá v zubech šňůrku



Na šňůrce zřejmě háček



Trochu si orazí, snad dělníci obkladový panel přichytili pořádně



A jde dál



Umí to i na skalách, jeho sice dávné, ale stále ještě působivé 8A v Buoux


Zdroje:
Byly použity fotografie z oficiálního webu Alaina a z nahodilých internetových zdrojů. ( www.flumps.org/ funny/climb-cw/ ) Zde jsou Alainovo oficiální stránky, kde můžete shlédnout působivou presentaci a také vidět desítky fotek z jeho šílených akcí. Alain Robert
Takže Alaine místo výstižného Break leg and neck radši jen Good luck!!

Lezec.cz   [úpravy] 01:02 28.10.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 nefunkcni odkaz14:38:47 30.10.2004
nefunguje odkaz na Alainovu stranku....jinak super clanek
Cockinodpovědět 
 Re: nefunkcni odkaz18:06:27 30.10.2004
Uz to funguje.
 jirkasodpovědět 

 fungující link16:14:22 30.10.2004
Zkus toto: www.alainrobert.com
Michal Godpovědět 

 Foto dne:
Tereza Sukačová, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189662)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Neznámé 2bh VIIIb Oybin
Espacio Libre 7b/7b+ Rincón Bello
HANSI - MANSI 7a Kalymnos
Utopia - Rainbow 6b Kalymnos
Discriminación Positiva 7b Rincón Bello
Nově komentované:
Inflation Der Bewertung VIIc Oybin
Opportunista 7c Kalymnos
Kamikadze Xa Drábské Světničky
Gaston 5 El Chorro
Dračí Krev 10- Holštejn

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Spaní Roviště | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: To je přece druhý přelez | Where are the young gunz? | Re: Boulder | Re: Ledolezení? |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (7)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Zákaz lezení na Kozlovi (1)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2010 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2197 
 Ne, uniklo mi to. 
 1914 
 Sleduji jen Adama. 
 1978 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.