LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
4.Stribrny 11850
Bouldry:
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
4.Novák 11025
Hory:
30.Kupec 2216
31.Nehasil 2188
32.Tomasu 2179

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5858 lezců
1202756 cest
Nové přelezy:
Bowl-Drink 7C+
Ribstole 8A
Exitus 9/9+
Čembalo 7C+
Crakalkoho 7B+
Fine Di Va 7b
Forest 7b
Jedna Mozk 7C
Nagelovaný 9
Zlatá Čaša 9+

Stěny
Boulder club Kotelna Brno - Brno
Prostor Letňany - Praha 9
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová

Prodejny
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
HUDYsport - Hřensko
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Frankenjura průvodce

10. vydání

Nový Schwertnerův průvodce na Juru se letos objevil i s doprovodnou mapou skal.

K letošnímu jubilejnímu desátému vydání nakladatelství
Panico připravilo k dvoudílnému průvodci na Frankenjuru i turistickou mapu se zanesenými oblastmi.

Průvodce je standardně kvalitně zpracovaný s množstvím nových oblastí. Potěšilo mě, že se tam vešly i naprosté novinky, že klasu už Sebastian, ten notorický shazovač, nechal tak nějak na pokoji ;).


Co se týče, faktu jestli se vyplatí mít nového, tak první díl obsahuje 5540 cest a druhý 5834 dohromady 11000 cest.

Panico vydavatel pruvodce.



Klasika jak jsme již navyklí celá Jura rozdělena na dva bandy – zde titulka Bandu 1 tentokráte na obrázku žádná darda, ale naopak velká klasika lezkyně leze legendární Sautanz, 9-

foto by © JirkaS



Titulka Band 2

foto by © JirkaS


Naopak na mapu, na kterou jsem se hodně těšil, jsem se těšil zbytečně. Podle mého se jim moc nepovedla. Je totiž udělaná coby normální turistická mapa s číslíčkama v miniaturních barevných boxíkách na místech, kde jsou skály. A pak je k tomu takový malý sešitek, v němž je nutné si hledanou mapu najít, jak se jmenuje. To je v sešitu v seřazeném seznamu podle oblastí. Nešikovný systém. Mrzí mě, že nesloučili do jedné celkové mapy ty nákresy dílčích mapek, jak jsou v úvodu jednotlivých kapitol.


Lícová strana složené mapy

foto by © JirkaS



Detail mapy s modře označenými pozicemi skal

foto by © JirkaS


K průvodcům se váže ještě jedna novinka, která potěší uživatele elektronických průvodců v mobilech. Na každé knížce je nálepka s kódem, který po (nedřív setření) zadání vám otevře průvodce pro celou Frankenjuru v aplikaci +App guide od Vertical-life. Aplikace jsou k mání jak pod androidem, tak pod jablkem.


Uvítací obrazovka aplikace +App guide

foto by © JirkaS


Zdroje:

Frankenjura Band1 (2016)

Frankenjura Band 2 (2016)

Frankenjura mapa (2016)

JirkaS   [úpravy] 09:23 14.06.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 průvodce17:51:52 16.06.2016
Ahoj, máte prosím někdo k zapůjčení průvodce Jižní Frankejurou ? Odměna jistá, díky. J.
jacoboodpovědět 
 Re: průvodce14:20:19 17.06.2016
hoj, jestli myslis Sudlicher Frankenjura (jeden samostatny pruvodce), tak ten mam a v pripade, ze s tim nebudu mit moc srani, tak i pujcim:) Kdyztak pis na mail (viz podpis).
mAdamodpovědět 

 Pruvodce12:25:22 17.06.2016
Mám oba díly a je skvělý. Spousta nových oblastí a cest.
Steveodpovědět 

 Foto dne:
Cesta v novém sektoru vlevo od Punta Espadelles. Třetí zprava, cca 5c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189735)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
České Dráhy 8- Jickovice
Zdravotních Bratrů VIIIc Ostaš
Hodinový Hotel VIIIb Ostaš
Dirty Love 6c Vrysi
Andyho Varianta 6- Adršpach
Nově komentované:
Vlaštovko Leť 9- Porúbka
Šmahov 8 Hlubočepské Plotny
Kapitán Velká Huba 7 Jickovice
Odontoglyphida 7c Kalymnos
Hraniční Syndrom VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr |

 Nové komentáře:
Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | To je jen tresnicka | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Prvac | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (7)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2141 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2348 
 Ne, uniklo mi to. 
 2038 
 Sleduji jen Adama. 
 2125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.