LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
46.Hodeček 10025
47.S 10003
48.Čáň 9954
Bouldry:
46.Zítková 9103
47.Skočdopole 9103
48.Chovanová 9100
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5856 lezců
1202159 cest
Nové přelezy:
Discrimina 7b
El Arca De 7b+
H 8a
L'Abbé Rés 7C
Enoteca Ra 7b
Nosioi 7b
Urychlovač Xb
Schnakenpe 9+/10-
F3000 8A
Big Sur 7C+

Stěny
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
RAJČE - Brno
Lezecké sdružení Kotelna - Brno

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Alex a Alex a Thomasina - 8A

Američanka Alex Johnson momentálně bouldruje v Bishopu v USA, kde minulý týden "vybojovala ve sněhu a břečce" highball Haroun and the Sea of Stories 8A/+.

Přelez Alex zabral několik dní „tvrdé práce“.  Na svých stránkách píše, že je to nejhezčí boulder, který kdy vylezla. Už v roce 2009 přelezla variantu ze stoje The Fall Guy, a jak se leze tento boulder ze sedu, jí tenkrát předvedla její krajanka Lisa Rands. „Haroun and the Sea of Stories“ 8A/+ je 25ti krokový boulder, který začíná se zábavnými a matoucími kroky v oblých dírách, kde zakládáte patu nad hlavou, pokračuje přes malé mikro lišty a na závěr je třeba vydržet vytrvalostní dolez. Původní obtížnost byla 8A+. 


Alex Johnson v boulderu Haroun and the Sea of Stories

foto by  Cory French/aj-ontherocks.blogspot.com


Na svém kontě má už Alex 4x 8A+ a 5x 8A. Video z přelezu Haroun and the Sea of Stories Alex nemá, tak se alespoň mrkněte na její přelez Stained Glass V10.



Ve stejné době, jen o něco dále na jih, ve slunečném Huecu Tanks přelézá další silná Američanka Alex Puccio boulder El techo de Los Tres B 8A. Je to její 12 boulder v této obtížnosti a těžší za posledních 12 měsíců!



Alex Puccio v Diaphanous Sea

foto by  Gustavo E Moser: gas-photo.com


V Huecu Tanks momentálně pobývá i Thomasina Pidgeon, která zde vylezla boulder Dark Age 8A (7C+). Tato 35 letá Kanaďanka je v žebříčku boulderů na 8a.nu mezi ženami na 2. místě. Podle tohoto umístění by se mohlo zdát, že nedělá nic jiného než leze a leze, ale není tomu tak.  Thomasina se sama stará o svého syna, pracuje jako dula a fotografka.


Thomasina se synem Cedarem

foto by Melissa Strong/www.urbanclimbermag.com



Zdroje:

8a.nu


Simona    [úpravy] 07:49 19.01.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 dula?13:35:49 19.01.2011
"pracuje jako dula a fotografka" Co je to proboha ta dula?
Vašekodpovědět 
 Re: dula?13:57:40 19.01.2011
wikipedia
odpovědět 

 )13:40:40 19.01.2011
fandim,jen tak dal baby)
sarkaodpovědět 

 boulder13:58:18 19.01.2011
Kazdej boulder co vylezu je krasnej:-))) btw pridavam se k neznalosti slova dula. Google ukazal toto""Dula" je starý řecký název, který se dnes používá pro speciálně vyškolenou ženu, jež poskytuje především psychickou (ale i fyzickou) oporu nově se rodící matce a přispívá k dobrému startu celé nové rodiny."
R.odpovědět 
 Re: boulder14:11:42 19.01.2011
Dula je něco jako porodní bába. Porodní asistentka. Když se rodí doma. Rodičky mi, když tak, určitě upřesní.
odpovědět 

 taky sem nevěděla:)14:11:29 19.01.2011
Dula je profesionální pomocnicí, průvodkyní nastávající matce. Doprovází ženu v průběhu těhotenství, během porodu i v prvních týdnech po porodu.

gabodpovědět 

 taky sem nevěděla:)14:11:29 19.01.2011
Dula je profesionální pomocnicí, průvodkyní nastávající matce. Doprovází ženu v průběhu těhotenství, během porodu i v prvních týdnech po porodu.

gabodpovědět 
 Re: A co chlap?14:13:39 19.01.2011
Je opak Duly Dulák?
odpovědět 

 Foto dne:
Prvovýstup Kaiser Direkt v jižní stěně Grossglockneru. Juraj (Ďurifuk) dolézá 1. délku nad sněhovým polem.
Kaiser Direkt
 Databáze cest:
Všechny cesty (189717)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Všecko Bude 6A+ Jeřabčina Skála
Pro Ní 5C Zvůle
Pro Páníčka 5C Zvůle
Pro Dámičku 3 Zvůle
Okolo Zobáka 4 Skalnatá Dolina
Nově komentované:
Meltemi-Poets 8a Poets
Super Lolita 8a Kalymnos
Hasta La Victoria Siempre 7b+ Kalymnos
No Money No Dance 9- Geyikbayiri
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice

 Nově v diskusi:
Ex kalíbr | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Prvac | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: Silnej jak silnice ale | Re: Silnej jak silnice ale | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (21)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Boudermatka |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2108 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2303 
 Ne, uniklo mi to. 
 2007 
 Sleduji jen Adama. 
 2086 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.