Mára Holeček: Dotknout se nebe, premiéra filmu s povídáním
Premiéra filmu a fotek s povídáním Máry Holečka o výstupech a jeho dalších dobrodružstvích bude 2. dubna v 18:30 v Kayak BeachBaru na Rašínově nábřeží v Praze.
Výkonný výbor MOV doporučil lezení na olympiádu 2024 v Paříži
Výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru doporučil sportovní lezení a další tři doplňkové sporty breakdance, skateboarding a surfing na olympiádu 2024 v Paříži. Výkonný výbor MOV tak na svém zasedání ve středu akceptoval návrh pořadatelů OH v Paříži z letošního února.
Horolezci, horolezkyně, horolezčata,
ale také Vy všichni, kteří jste se kdy cítili být fotografy, dobrodruhy a milovníky romantiky. Lašské muzeum Vám všem připravilo zaslíbené jaro.
Chtěl bych tímto pozvat závodící děti a mládež na další kolo šestého ročníku MPM 2019 v lezení na obtížnost, které tentokráte zavítá do Vsetína v sobotu 30. 3. 2019.
Zveme vás na závodní exhibici „A MUERTE 10 boy“, která se uskuteční pátek 29.3. 2019 v lezeckém centru Hangar - Brno.
Součástí exhibice bude také přednáška Máry Holečka, který nám popovídá o svých úžasných zážitcích nejen z lezení.
V 6. díle videoseriálu o přípravě na olympiádu 2020 v Tokiu je Adam Ondra ještě na tréninkovém zájezdu na tokijských bouldrovkách. Po odeznělém jet legu se cítí už ve formě a nový styl se skákáním a běháním po strukturách, jemuž dominují japonští bouldristé, začíná zvládat.
Zveme všechny příznivce boulderingu pod širým nebem na šestnáctý ročník Petrohradského padání. Jako obvykle budou připraveny zbrusu nové bouldery s novým průvodcem (asi 200 kousků) a k nim přihodíme i starší kousky, aby se lidi rozptýlili.
Jacopo Larcher vylezl asi nejtěžší trad cestu na světě
Asi nejtěžší cestu světa "trad", tedy po vlastním jištění, vylezl Ital Jacopo Larcher. Přelezl v italském Cadarese cestu, o níž říká, že je to nejtěžší, co kdy dal (sport i trad), a to už má na kontě sportovku La Rambla 9a+. Mohl by to být průlom tvrdší trad klasy z 8c+ do 9a.
První letošní závod českého poháru v lezení na obtížnost vyhráli včera v Praze Jakub Konečný a Eliška Adamovská. Na 2. místě byli Martin Stráník a Iva Vejmolová, na 3. Jakub Hlaváček a Eliška Novotná.
Martin Stráník vylezl své další 8C. Boulder problém Pata ledovce na Holštejně v Moravském krasu z roku 2011 od Adama Ondry zabral Martinovi 4 dny. Je to jeho šesté 8C, druhé za posledních 12 měsíců.
Mára Holeček: Dotknout se nebe, premiéra filmu s povídáním
2. dubna Praha
Premiéra filmu a fotek s povídáním Máry Holečka o výstupech a jeho dalších dobrodružstvích bude 2. dubna v 18:30 v Kayak BeachBaru na Rašínově nábřeží v Praze.
Mára premiérově promítne filmový dokument "Pro vrchol na konec světa", o tom jak dobýval vrchol na expedici na Antarktidě.
Vstupné 150,- Lístky v předprodeji můžete koupit na baru.
„Jednoduše byl to kalup! Křižoval jsem vzduchem mezi kontinenty a horstvy této malebné planety, jak stěhovavý dravec bez hnízda. Přitom můj deník se rychle zaplňoval řádky, zachycující pestrost dnů.“
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.