Pohybovat se po horách lze mnoha způsoby. Některé jsme vám už ukázali a spousta dalších možností, jak se ve sněhu vyřádit, nás ještě čeká. Jednou z nich je třeba psí spřežení.
Přednáška Adama Ondry na HUDY lezecké stěně Ústí nad Labem
Srdečně vás zveme na lezeckou stěnu v Ústí nad Labem, kde 13. 12. 2017 od 19.00 hodin proběhne přednáška Adama Ondry. Hned po přednášce promítneme dokumentární film od režiséra Tomáše Galáska The Elements. Vstup je zdarma.
On-line rozhovor na téma oddělování či neoddělování sportovních lezců od Českého horolezeckého svazu s jeho předsedou Janem Bloudkem připravujeme zde na Lezci na příští čtvrtek 7. prosince 2017 odpoledne.
Po absenci loňského i letošního Mejcupu vzniklo vakuum, které se podařilo zaplnit v sobotu 25.11.17 novým závodem pro veřejnost v prostorách lezecké stěny Free Sport Kaunicova.
Sport climbing in Arco - nový průvodce na skalky v Arcu
Přepracovanou a rozšířenou 2. edici skalkařského průvodce Sport climbing in Arco vydalo letos nakladatelství Vertical-Life. Je rozšířena na 51 oblastí, ve kterých je 122 skal. 11 z nich je nových. Má 640 stran, 2x víc než 1. vydání. Dostali jsme výtisk na ozkoušení. Jaký je?
Angelika Reiner přelezla jako první žena drytool stupně D15
Italka Angelika Reiner přelezla jako první žena drytoolovou obtížnost D15. Cestu A Line Above the Sky stupně D15 v oblasti zvané Tomorrow’s World nad Malga Ciapela nedaleko Marmolady v Dolomitech dala 22. listopadu.
Český horolezecký svaz vyhlásil minulý týden Český pohár ve skialpinismu 2018. Závodit se bude v kategoriích: muži, veteráni, ženy, veteránky, junioři, juniorky, kadeti a kadetky. Do závodů bude zařazena nezávodní kategorie OPEN. První závod je 13. 1. 2018 v Beskydech.
MŽP zrušilo souhlas s boulderingem v oblasti Bor na Broumovsku
Ministerstvo životního prostřední zrušilo souhlas s boulderingem v lokalitě Bor na Broumovsku ve východních Čechách. Informuje o tom ČHS s tím, že důvodem je formální chyba a správa CHKO počítá s nápravou.
Wingsuit seskok basejumperů z Jungfrau do letícího letadla
Video se skokem basejumperů s wingsuitem z Jungfrau ve švýcarských Alpách s přistáním do letícího letadla zveřejnil Red Bull.
Fred Fugen a Vince Reffet, basejumpeři vystupující pod značkou Soul Flyers, to podle Red Bullu provedli v rámci svého projektu A Door in the Sky, kterému věnovali několik měsíců tréninku a více než 100 cvičných skoků na letištní základně Empuriabrava ve Španělsku. Po seskoku z Jungfrau (4158 m) vlétli dveřmi do letícího malého letadla Pilatus Porter.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.