LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
51.Čáň 9954
52. 9915
53.Podstata 9894
Bouldry:
51.Černý 8884
52.Ježek 8865
53.Kohout 8850
Hory:
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5848 lezců
1197703 cest
Nové přelezy:
Slavíci Z 8A
At Long La 7b
The Lord O 7b
Save With 7C+
Athenea 8a
Bellewe 7C+/8A
Pornokino 8A
Bellewe 7C+/8A
Just Like 7b
Sólo Para 7c

Stěny
Flash Wall - Olomouc
ZŠ Planá - Planá
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point - Chodov - Praha 4
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Štandu 20: Zbyněk Čepela

Dvacátý díl diskusního pořadu, půlhodinky se zajímavou osobností ze světa vertikál. Hostem historika Libora Duška a režiséra a kameramana Tomáše Galáska je lezecký matador, světoběžník a dobrodruh Zbyněk Čepela.

Ve svých pětasedmdesáti letech je stále velmi vitální a tvoří lezecké cesty na ostrově Kréta, kde většinu roku žije. V 60. letech často lezl v Ádru i dalších pískovcových oblastech, ale v 70. letech emigroval s vizí obeplout svět. Tento záměr se sice nepodařil, nicméně Zbyněk Čepela se podíval na řadu pozoruhodných míst v rámci celé planety.


Galas   [úpravy] 10:26 05.05.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 stará dobrá škola21:55:40 11.05.2023
Rozhovor mne moc potěšil. Znám Zbyňka jen prostřednictvím jeho cest na moravském písku. Letecká, Únorová, Okupační, co cesta to perla. A ty    cesty na Pulčíně ani nezmiňuji. Poklona . . . Moc zajímavé dozvědět se o něm něco více. Kokša moravských písků, nejen dle toho co po něm zbylo na našich skalách. Ať to dále  leze .. .
Drťaodpovědět 

 Paráda21:30:02 17.05.2023
Bezva povídání
s dobrým chlapíkem
.Velká Chuť ho potkat osobně nejlépe  na Krétě.Libore moc děkuji, Šoltyse ti odpouštím.Těším na další inspirativní rozhovory.Horám zdar.
kesonodpovědět 

 Foto dne:

André
 Databáze cest:
Všechny cesty (189239)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Yutacatán 6c Chulilla
At Long Last 7b Wied Il-Ghasel
Voie Des Hollandais 6c/6c+ Todra Gorge
Ma Premiére Entete A Vue 6c+ Todra Gorge
Ensalada Metalica 7a Todra Gorge
Nově komentované:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Vpravo Od Soilworku 8A Chironico
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Waldhorn Nordgrat | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Waldhorn Nordgrat | Re: Waldhorn Nordgrat |

 Nové komentáře:
D | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | OH již už neláká? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (174)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Slovenské průvodce (2)
Kvalifikační systém sportovního lezení pro olympiádu LA 2028 (2)

 Nově v inzerci:
Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika | Gri gri | Fischer Transalp Tour 295 | Skialp set Scott | Saltic Hurricane vel. 45 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 350 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 412 
 Ne, uniklo mi to. 
 359 
 Sleduji jen Adama. 
 357 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.