LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
21.Melen 10601
22.Suchan 10532
23.Lebloch 10528
Bouldry:
21.Šípek 9950
22.Košťál 9950
23.Nespoutaný 9878
Hory:
16.Najman 3723
17.Magič 3304
18.Louda 3282

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5858 lezců
1202779 cest
Nové přelezy:
Oblión 8A
Bowl-Drink 7C+
Ribstole 8A
Exitus 9/9+
Čembalo 7C+
Crakalkoho 7B+
Fine Di Va 7b
Forest 7b
Jedna Mozk 7C
Nagelovaný 9

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka

Prodejny
HUDYsport - Olomouc
HUDYsport - Ústí nad Labem
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka

dalších 7 kusů

Nové odkazy k poslechu dalších lezeckých podcastů Nadzemí nám poslal Jan "Čaj" Šálek, který dělá audiorozhovory s lezeckými osobnostmi. Poslední várka má 7 kusů.

    69.Díl Nadzemí: Martin Honzík-Nehody na skalách a lezeckých stěnách

Martin Honzík je letecký záchranář, člen Lékařské a Metodické komise Českého horolezeckého svazu a školitel nejen horských vůdců.

Povídali jsme si spolu o příčinách častých nehod na lezeckých stěnách a skalách, jak se tomu vyvarovat a Martin zmiňuje i zajímavé historky a případy se kterými se setkal.

Jeho služby naleznete na: https://www.safety-academy.cz/




    68.Díl Nadzemí: Rosťa Tomanec-Srdcař

Rosťa Tomanec patří k nejznámějším českým lezcům devadesátých a nultých let a patřil k hlavním redaktorům horolezeckého časopisu Montana, kde se věnoval sportovnímu a skalnímu lezení u nás a ve světě.

Rosťa byl nejen ústřední postavou vývoje extrémního lezení na skalách v ČR a SR, ale i závodního lezení, kde figuroval v pozicích lezec/stavěč/mentor mladých závodníků.

Po ukončení výkonostního lezení se Rosťa se stejným zápalem pustil do objevování Via Ferrat v Evropě a následně do extrémních sjezdů ve Vysokých Tatrách.

V současnosti se věnuje ⁠⁠terapii/konzultacím⁠⁠ a hledání lečívé síly a harmonii v životě.




    67.Díl Nadzemí: Václav "Šatavis" Šatava-The End of a Mystery

Šatavis je jeden z nejvíce univerzálních lezců u nás. Dokáže přelézt neuviřitelné věci na jakékoliv druhu skály, ve spárách, s cepíny, na ledu, na kamenech i kilometrových bigwallech.

Lezecky navštívil velké množství světových destinací, kde se často podepsal i novými prvovýstupy. a ceněnými výstupy. Nejen o těchto dobrodružstvích se dozvíte v 67 epizodě Podcastu Nadzemí.




    66.Díl Nadzemí: Lukáš "Asu" Abt-Perly Východu

Rozhovorem s autorem publikace "Perly Východu"- knihy zabývající se vývojem moravského lezení od počátku v roce 1899 na Pálavě, po současný fenomén Adama Ondry.

Knihu můžete zakoupit na: https://www.cti-jeseniky.cz/perly-vychodu/




    65.Díl Nadzemí: Jan Štípek-Budoucnost Českého Sportovního Lezení

Jan Štípek je mladý, talentovaný lezec a boulderista, který již v 16 letech získal světové medaile mezi svými vrstevníky a nebojí se pouštět do soupeření v elitní kategorii mužů.
Honza je velká naděje českého sportovního lezení, povídali jsme si o jeho plánech a cílech, lezeckém tréninku a přípravě, skalních projektech a mnoho dalším.




    64.Díl Nadzemí: Andrej Belica-Bratislavská cesta do velehor

Andrej Belica patří k nejvýznamějším československým horolezcům. Má dlouhý seznam výstupů v Tatrách, na Kavkaze, Pamíru a v Himalajích.
Kromě toho vyhrával závody na rychlost na skalách a spolu se svým spolulezcem Igorem Kollerem hravě opakovali nejtěžší dobové cesty na písku.




    63.Díl Nadzemí: Míša Smetanová-Svět sportovního lezení a skalní dovolené

Míša Smetanová je členka české reprezentace v boulderingu i lezení na obtížnost. Má za sebou medaile z mládežnického MS, ME a čerstvě i titul MČR 2024 v lezení na obtížnost

Povídali jsme si o OH v Paříži, tréninku, silných a slabých stránkách a lezení na skalách.





Čaj, Standa Holec   [úpravy] 06:38 31.03.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Best of Rosta13:59:43 31.03.2025
Rosta Slunce Tomanec !!!!Nejlepsi ever!!!
Lukasodpovědět 
 Stojí to za prd 15:48:25 31.03.2025
Takový zevl se tu zmiňuje, a že konečně někdo udělá našlapaný podcast s Adamem se nezmiňuje , ale tak chápu že se tady nechce zahazovaz
Omgodpovědět 
  Re: Stojí to za prd 16:58:01 31.03.2025
švejda sbira lajky, za chvíli dožene Adama
prdodpovědět 
  Re: Stojí to za prd 22:31:55 31.03.2025
Adama je vsude tri prdele, Rostislava ne, proto je tak vzacny.
odpovědět 

 Díky15:51:28 01.04.2025
Já děkuji za tyto rozhovory, v dnešní době úchylné na vizuál je tahle forma supr
odpovědět 

 Foto dne:

Příprava padání
 Databáze cest:
Všechny cesty (189735)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
České Dráhy 8- Jickovice
Zdravotních Bratrů VIIIc Ostaš
Hodinový Hotel VIIIb Ostaš
Dirty Love 6c Vrysi
Andyho Varianta 6- Adršpach
Nově komentované:
Vlaštovko Leť 9- Porúbka
Šmahov 8 Hlubočepské Plotny
Kapitán Velká Huba 7 Jickovice
Odontoglyphida 7c Kalymnos
Hraniční Syndrom VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr |

 Nové komentáře:
Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | To je jen tresnicka | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Prvac | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (7)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2153 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2355 
 Ne, uniklo mi to. 
 2044 
 Sleduji jen Adama. 
 2132 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.