LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
21.Melen 10601
22.Suchan 10532
23.Lebloch 10528
Bouldry:
21.Indrák 9950
22.Šípek 9950
23.Nespoutaný 9878
Hory:
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688
23.Bernard 2632

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5856 lezců
1202481 cest
Nové přelezy:
Bandita 7C
Odontoglyp 7c
Pistolník 7C/7C+
Fingers Tr 7B+
Bowl-Drink 7C+
Čistý Vzdu 7C
Orgon 8A
Parfum De 7c
El Gordo 7c+
Pipeline 7b+

Stěny
Alpin Třebíč - Třebíč
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3

Prodejny
HUDYsport - Teplice
HUDYsport - Praha 2
HUDYsport - Ostrava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

North Pamír 2008

Czechoslovak Mountaneering expedition

Připravovaná expedice na Severní Pamír s cílem prvovýstupu na vrchol Korumdy East 6384m dostala finální podobu. Byla dokončena sestava, která se po několika málo změnách ustálila na počtu 12 členů. Účastníci procházejí stmelovacími víkendy ve Vysokých Tatrách, kde se na sebe zvykají jak při denním lezeckém programu, ať už se jedná o ledové nebo klasické lezení, nebo při večerních debatách, kdy se přece jen plánuje a řeší mnohem lépe, než ve virtuálním světě e-mailů a telefonů.

Expedice s nepříliš náročným rozpočtem ve výši třista tisíc korun je považována za pilotní projekt týmu, který by mohl v budoucích letech pokračovat v podobné činnosti. Záměrem je mimo jiné dostat horolezectví také do méně známých destinací, kdy o výběru cíle nebudou rozhodovat jen peníze sponzora. Přece jen normálkou na vysoké kopce dnes chodí kde kdo a bohužel je to trend, který české a slovenské horolezectví neposouvá nikam dále. Dalším z principů expedice je navázání na kvalitní tradici československého horolezectví, proto je její tým složen jak z českých, tak i slovenských horolezců.



Na Pamíru budou členové expedice na Východní Korumdy působit po tři týdny na přelomu července a srpna s podporou kyrgyzského partnera Aksai, který zajistí organizační a formální záležitosti spojené s expedicí v Kyrgyzské republice.



Pořadatelem expedice je havířovský horolezecký oddíl TATRAN Havířov a vedoucím je Michal Kleslo. Další členové expedice s „funkcí“ jsou MUDr. Martin Horáček a MUDr. Daniela Blšťáková jakožto expediční lékaři a Martin Tokar s úkolem zhotovení dokumentu o expedici. Jmenujme i další členy expedice: Martin Vrábel, Martin Peš, Tomáš Ehler, Vladimír Bureš, Libor Kejř, Miloslav Hejný, Petr Kouba a Zuzka Bulíčková.



Expedice má pro svou prezentaci připraven expediční web, který najdete na stránkách northpamir2008.cz. Věříme, že Vás budeme moci na stránkách Lezce.cz informovat o dalším průběhu příprav expedice.



Hore zdar.

Michal   [úpravy] 21:57 10.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 MUDry-MUDry13:21:15 11.03.2008
Ahoj Dando, drzim palce
Tondaodpovědět 

 Foto dne:
Cesta v novém sektoru vlevo od Punta Espadelles. Třetí zprava, cca 5c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189733)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dirty Love 6c Vrysi
Andyho Varianta 6- Adršpach
Protahovacka 2 Adršpach
Patka VI Vřesová Dolina
Sehnschut VIIc Všemily
Nově komentované:
Odontoglyphida 7c Kalymnos
Hraniční Syndrom VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
And Now For Something Totally 6b Kalymnos
Nebezpečné Stoupání Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Kulatý Vobdélníky 7+ Roviště

 Nově v diskusi:
Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr |

 Nové komentáře:
Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | To je jen tresnicka | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Prvac | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (7)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2137 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2340 
 Ne, uniklo mi to. 
 2035 
 Sleduji jen Adama. 
 2122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.