LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5856 lezců
1202304 cest
Nové přelezy:
Bowl-Drink 7C+
Čistý Vzdu 7C
Orgon 8A
Parfum De 7c
El Gordo 7c+
Pipeline 7b+
Palestina 7c
Bod G Xa
Restart XIa
Pipeline 7b+

Stěny
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8

Prodejny
Rock Point Vaňkovka - Brno
HUDYsport - Hradec Králové
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vyhlášení Piolets d'Or 2019 bude opět v Polsku

Cenu za životní přínos dostane Krzysztof Wielicki

Letošní vyhlášení mezinárodního horolezeckého ocenění Piolets d'Or bude opět v Polsku 19.-22.září na Horském festivalu v Lądek-Zdrój u českých hranic pod Kralickým Sněžníkem. Cenu za celoživotní přínos světovému horolezectví zde dostane polská legenda Krzysztof Wielicki.

Informoval o tom polský horolezecký web wspinanie.pl.

Krzysztof Wielicki je pátým člověkem, který byl na všech 14 osmitisícovkách. Na tři z nich – Mount Everest, Kančendžengu a Lhoce – vylezl jako první člověk v zimě. Na Lhoce přitom sólovým výstupem. Na Broad Peak dokázal vylézt až na vrchol a sestoupit zpět do základního tábora za 22 hodin. Na Manáslu, Makalu a Šiša Pangmu vystoupil novými cestami, v druhém případě zvládl výstup i sestup opět během jediného dne. V roce 1990 uskutečnil první sólo výstup na Dhaulágirí, a to novou cestou. Roku 1995 dal sólo výstupem Gašerbrum II. Krzysztof Wielicki podnikal všechny výstupy s výjimkou jednoho bez pomoci umělého kyslíku. (Viz Wikipedie)

Krzysztof Wielicki

Krzysztof Wielick na loňském vyhlášení uvádí Máru Holečka, který zde převzal Piolets d'Or za prvovýstup na Gasherbrum I


S oceněním Piolets d'Or za celoživotní přínos se zařadí mezi následující horolezecké legendy: Walter Bonatti, Reinhold Messner, Doug Scott, Robert Paragot, Kurt Diemberger, John Roskelley, Sir Chris Bonington, Wojciech Kurtyka, Jeff Lowe a z loňska Andrej Štremfelj.

Nominace na Piolets d'Or 2019 za rok 2018 zatím zveřejněny nebyly.

sth   [úpravy] 08:18 15.06.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Cesta v novém sektoru vlevo od Punta Espadelles. Třetí zprava, cca 5c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189728)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Existenční Minimum 8 Porúbka
Čistý Vzduch Bohů 7C Lachovská Hejda
Palestina 7c L´Ocaive
Figorofobia 7a Borriol
Il Matrimonio 7a Inntal
Nově komentované:
Nebezpečné Stoupání Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Kulatý Vobdélníky 7+ Roviště
Meltemi-Poets 8a Poets
Super Lolita 8a Kalymnos
Hasta La Victoria Siempre 7b+ Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Prvac | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: Silnej jak silnice ale | Re: Silnej jak silnice ale |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2123 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2325 
 Ne, uniklo mi to. 
 2021 
 Sleduji jen Adama. 
 2104 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.