LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
8. 11269
9.Danda 11186
10.Stráník 11124
Bouldry:
8.Danda 10606
9.Mokroluský 10550
10.Jungling 10500
Hory:
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5856 lezců
1202286 cest
Nové přelezy:
Čistý Vzdu 7C
Orgon 8A
Parfum De 7c
El Gordo 7c+
Pipeline 7b+
Palestina 7c
Bod G Xa
Restart XIa
Pipeline 7b+
Silvisiste 7c

Stěny
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází lidé&HORY 5/2021

V týdnu od 9. listopadu 2021 jde do trafik, stánků a k předplatitelům distribuováno páté číslo letošního ročníku lidé&HORY. Toto obvykle festivalové číslo přichází mezi čtenáře a předplatitele z důvodů odvolání Mezinárodního festivalu alpinismu Praha 2021 se zpožděním. V době zadání čísla do tisku došlo k vyhlášení nových nelogických opatření týkajících se pořádání akcí pro 1000 osob ve vnitřních prostorách.

Po odvolání festivalu bylo proto představení programu a všech významných osobností alpinismu z celého světa, kteří účast v Praze na festivalu potvrdili, změněno a nahrazeno jinými tématy. Stěžejními tématy letošního předposledního čísla lidé&HORY jsou kromě posledního dílu povídání Radka Jaroše o jeho cestě za Korunou Himálaje především skialpové túry v údolí Ahrntal v Jižním Tyrolsku a rozsáhlé představení Slovinska jako alpské země vhodné pro turistiku, vysokohorskou turistiku a cykloturistiku. I bez zajímavostí o již téměř připraveném mezinárodním setkání osobností alpinismu najde každý milovník hor na 104 stranách mnoho zajímavého ze světa outdooru, horolezectví a volnočasových aktivit.


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf


TÉMA ČÍSLA: Slovinsko – hory a kola

V představení Slovinska na 16 stranách najdou všichni zájemci o hory a kola aktuální informace o značených cestách, možnostech ubytování, dálkových trasách nebo tematických cestách. Pro cyklisty jsou uvedeny informace o všech značených cyklotrasách, o parcích pro horská kola nebo také o trekové cykloturistice a tako o silniční cyklistice. Obě tyto aktivity jsou ve Slovinsku velmi oblíbené. Součástí Tématu čísla je i představení knižní novinky Koruna Slovinska, nové okružní značené cestě, jejímž autorem je Viki Grošelj, jeden z nejvýznamnějších současných slovinských himálajistů a alpinistů.



Radek Jaroš: Jak se zrodil horolezec – 5. díl
V dalším dílu svého povídání představuje Radek Jaroš období od roku 2009 do roku 2014. V roce 2009 vystoupil Radek na Manáslu, devátý nejvyšší vrchol světa. Své úsilí o získání Koruny Himálaje završil pak v roce 2014 výstupem na K2. Stal se tak 15. alpinistou na světě, který vystoupil na všechny osmitisícovky v Himálaji a Karakoramu. Poutavé vyprávění najdete na stranách 11-17.


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf


Jižní Tyrolsko a údolí Ahrntal
Zima klepe na dveře, a proto jsme do tohoto čísla zařadili dvě pozvání do jihotyrolské oblasti Ahrntal. Ta se rozkládá na italské straně pod jižními hřebeny Zillertálských Alp. Na stranách 31 až 37 najdete nejprve představení celé oblasti s mnoha tipy na některé druhy zimních volnočasových aktivit. Druhá polovina je věnována skialpovým túrám. Její autoři, externí spolupracovníci z Bavorska, popisují zimní výstupy na nejkrásnější vrcholy v této oblasti. Všichni naši milovníci skialpinismu zde najdou pozvání k výstupům na takové vrcholy jako jsou např. na Dreiherrenspitze, Großer Möseler, Hoher Weißzint a další.


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf


DALŠÍ ZAJÍMAVÁ TÉMATA V ČÍSLE 5/20201
KOLEKTIVNÍ LAVINOVÁ “IMUNITA” – 1. díl: Praktické rady i pro skialpinisty - začátečníky
HORSKÁ SLUŽBA V ČESKÝCH ZEMÍCH – 1. díl: O začátcích horské služby u nás po 2. sv. válce


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf

VÝCHODNÍ NÍZKÉ TAURY: Ráj pro turisty a horolezce
RACE ACROSS GERMANY: Daniel Polman o 1116 km dlouhém závodu s převýšením 8500 m
LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH: Huncovský štít – klasické výstupy, 8. díl
ALPSKÉ ČTYŘTISÍCOVKY: Täschhorn a Dom – 11. díl
TESTY A NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: novinky všech předních českých firem
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby)


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.czwww.alpenverein.cz

PŘEDPLATNÉ:
www.predplatne.lideahory.cz

Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko


Ladislav Jirásko   [úpravy] 06:55 10.11.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Prvovýstup Kaiser Direkt v jižní stěně Grossglockneru. Juraj (Ďurifuk) dolézá 1. délku nad sněhovým polem.
Kaiser Direkt
 Databáze cest:
Všechny cesty (189727)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Čistý Vzduch Bohů 7C Lachovská Hejda
Palestina 7c L´Ocaive
Figorofobia 7a Borriol
Il Matrimonio 7a Inntal
Meisenknödl 5- Müglitztal
Nově komentované:
Kulatý Vobdélníky 7+ Roviště
Meltemi-Poets 8a Poets
Super Lolita 8a Kalymnos
Hasta La Victoria Siempre 7b+ Kalymnos
No Money No Dance 9- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: AO zas vynechal | Prvac | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: Silnej jak silnice ale | Re: Silnej jak silnice ale | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (22)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2121 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2320 
 Ne, uniklo mi to. 
 2019 
 Sleduji jen Adama. 
 2101 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.