LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
8. 11269
9.Danda 11186
10.Stráník 11124
Bouldry:
8.Danda 10606
9.Mokroluský 10550
10.Jungling 10500
Hory:
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5856 lezců
1202286 cest
Nové přelezy:
Čistý Vzdu 7C
Orgon 8A
Parfum De 7c
El Gordo 7c+
Pipeline 7b+
Palestina 7c
Bod G Xa
Restart XIa
Pipeline 7b+
Silvisiste 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sportovní lezení

Recenze

smallKniha Sportovní lezení, která se v těchto dnech objevila na pultech knihkupectví, je učebnicí pro začínající. V souladu s trendy se z poloviny věnuje boulderingu a z druhé poloviny lezení s lanem na sportovních slušně zajištěných skalních cestách.

Obsáhle a mimořádně detailně popisuje techniku lezení. Mnohdy tížeji stravitelná teorie je doplněná kvanty fotek, obrázků a schémátek. Kniha od německého autora Stefana Wintra ve své druhé půlce popisuje metody jištění, které se při sportovním lezení i u nás běžně používají. Má 128 stránek. Tréninku a ostatním aspektům lezení, jako zraněním nebo závodům se věnuje okrajově.
Na konci je seznam vybraných umělých stěn v německy mluvících zemích a taky v Česku.
Vyšla ve vydavatelství Kopp, stojí 199 Kč.


Doplňuje obdobnou publikaci ze stejného vydavatelství z roku 1999 Volné lezení od německé autorské dvojice Glowacz/Pohl, což je standardní příručka, která přiměřeně popisuje veškeré aspekty lezení ve skalách a je myslím ještě k dostání (stála 189 Kč).
Na trhu je k mání ještě jedna podobná příručka - Lezení na umělých stěnách od Slávka Vomáčka a Soni Boštíkové z vydavatelství Grada (119 Kč). Recenzi na to knihu si můžete přečíst na Lezci v článku Lezení na umělých stěnách

Standa Holec   [úpravy] 09:22 18.07.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Sportovní lezení12:48:59 18.01.2005
..je ju možné dostat aj na Slovensku?
odpovědět 
 Re: Sportovní lezení19:14:16 25.09.2005
jasne...
odpovědět 
  Re: Sportovní lezení18:18:25 13.09.2007
Nemá někdo volnou knihu: Volné lezení od Kopp??
Marťanodpovědět 

 Foto dne:
Prvovýstup Kaiser Direkt v jižní stěně Grossglockneru. Juraj (Ďurifuk) dolézá 1. délku nad sněhovým polem.
Kaiser Direkt
 Databáze cest:
Všechny cesty (189727)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Čistý Vzduch Bohů 7C Lachovská Hejda
Palestina 7c L´Ocaive
Figorofobia 7a Borriol
Il Matrimonio 7a Inntal
Meisenknödl 5- Müglitztal
Nově komentované:
Kulatý Vobdélníky 7+ Roviště
Meltemi-Poets 8a Poets
Super Lolita 8a Kalymnos
Hasta La Victoria Siempre 7b+ Kalymnos
No Money No Dance 9- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: AO zas vynechal | Prvac | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: Silnej jak silnice ale | Re: Silnej jak silnice ale | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (22)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2121 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2320 
 Ne, uniklo mi to. 
 2019 
 Sleduji jen Adama. 
 2101 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.