LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jedu, šlapu na ty nohy!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5853 lezců
1201032 cest
Nové přelezy:
Zlatá Čaša 9+
Zjavenie 9+
Ten Istý T 10-
Žebřík 9
Korwinator 7C+
Shoulder P 8A
Metronom 9+/10-
Oxus 7c
Láskyplné 7C
Anczymon 8A+

Stěny
Le Blok - Ostrava 1
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Baruntse: Mára Holeček a Radek Groh nemohou kvůli počasí dolů

Mára Holeček s Radkem Grohem nemohou sestoupit z Baruntse (7162 m), kam v úterý vylezli novou cestou Z stěnou. Další den zůstávají uvěznění na stejném místě ve výšce cca 7000 metrů kvůli počasí. "Stále sněží, fouká a není vidět na krok. Čekáme na zázrak, který snad dorazí v sobotu," píšou ve zprávě před chvílí zveřejněné na Facebooku.

"Zpráva ze satelitního telefonu z 27.5.2021
Stav je neměnný, jsme uvěznění v 7 tisících a nemůžeme se hnout. Stále sněží, fouká a není vidět na krok. Čekáme na zázrak, který snad dorazí v sobotu.
Maara
Dodatek ke zprávě: Díky moc za všechny vzkazy Markovi a Radarovi a že jich není málo. Určitě si je všechny přečtou a odpoví Vám, jakmile to bude možné. Mára v base campu a po dobu výstupu nemá mobilní připojení, ani přístup na data. Funguje to tak, že je schopen pouze přes satelitní telefon odeslat krátkou zprávu, která dojde jen v případě, že se satelit zrovna potuluje někde nad ním. Dokud vydrží baterie satelitního telefonu mohu Vás  informovat o průběhu expedice. Fotografie odesílat nelze. Ke zprávám tady uveřejněným využívám fotografie z Markova archivu. Situace v oblasti, kde jsou kluci je velmi špatná, co se počasí týká. Hustě sněží, denně napadne 20-30 cm sněhu a viditelnost je nulová a to dokonce i v BC. Ani sem či odtud se zatím nikdo nedostane. Všichni čekají na avizované zlepšení počasí, která by mělo přijít v sobotu. Ještě jednou díky všem, kteří drží klukům palce. Kája"




Předchozí zpráva:
Mára Holeček z Baruntse: Jsme uvězněni počasím a další bivak

Standa Holec   [úpravy] 18:21 27.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 .08:36:21 28.05.2021
Hybernujte, držte a zítra dolů, držíme s váma!
 dom

 Foto dne:
(Bývalá) cesta Prašná resp. Prašná I, Poříčí n. Sázavou, stav k 5.3.2026.
Prašná I, po výlomu
 Databáze cest:
Všechny cesty (189538)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Babosa 6a Chulilla
Zlatá Čaša 9+ Belá
Lâchez Les Tapettes 7b Freyr
SO-Riss IV Bielatal
Herrenlos 7A+ Bahratal
Nově komentované:
Via Giulietta VIIb Ostaš
Cesta Kaolinu 4 Skály V Údolí Zlatého Potoka
Oxus 7c Kalymnos
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | Re: A bouldry? | A bouldry? | Klobouček |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (46)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (10)
Zákaz lezení na Kozlovi (9)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (9)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)
Adam Ondra dal na flash svůj 3. boulder za 8C: Celestite (SUI) (1)

 Nově v inzerci:
Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1941 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2123 
 Ne, uniklo mi to. 
 1847 
 Sleduji jen Adama. 
 1915 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.