LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
38.Jeřábek 10156
39.Barták 10150
40.Winter 10132
Bouldry:
38.H2 9309
39.F 9278
40.Černý 9234
Hory:
31.Nehasil 2188
32.Tomasu 2179
33.Dörfl 2142

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5858 lezců
1202888 cest
Nové přelezy:
Casey Jone 7C
Animal Far 8a
Osotogari 7C
Oblión 8A
Bowl-Drink 7C+
Ribstole 8A
Exitus 9/9+
Čembalo 7C+
Crakalkoho 7B+
Fine Di Va 7b

Stěny
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point - NC Eden - Praha 10

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Smutná zpráva z Cerro Torre

Italský horolezec Fabio Giacomelli zemřel pod lavinou

První den roku 2010 zemřel na Cerro Torre italský horolezec Fabio Giacomelli (51 let). Zahynul pod lavinou během provovýstupu ve východní stěně. Jeho lezecký partner Elio Orlandi objevil tělo Fabia po třech dnech intenzivního pátrání v lavinovém poli.

Elio Orlandi a Fabio Giacomelli otevřeli novou cestu ve východní stěně Cerro Torre minulý rok. Tehdy se dostali do tří čtvrtin stěny. Letos se do stěny vrátili nejen dokončit prvovýstup, ale také rozprášit ostatky  legendárního horolezce  Cesarino Favy z Trenta, který  zemřel v roce 2008 krátce poté, co dopsal knihu o Cerro Torre. I přes nelítostné a tvrdé patagonské počasí se dostali přibližně 200 metrů pod vrchol.  Nepřetržitě sněžilo od 20. do 26. prosince a sněžilo i při sestupu do jejich bivaku. Jako první slanil Fabio Giacomelli. Elio Orlandi sbíral při sestupu materiál a v bivaku už svého lezeckého partnera nenašel. Brzy objevil odtrh laviny a vše mu začínalo být jasné.


Cerro Torre


O Fabiu Giacomellim se v horolezeckém světě moc nevědělo a to především proto, že své výstupy nikde nezveřejňoval. V Itálii byl víc známý jako obchodní ředitel firmy Lizard. Hory, horolezectví a alpinismu byly ale vždy součástí jeho života. Fabio udělal těžké prvovýstupy v Dolomitech, především v oblastech Brenty a Valle del Sarca, v Coloradu, Wyomingu, Utahu a Kalifornii. Rád zajel i na naše písky. Žil v obci Sardagna di Trento s manželkou a dvěma dětmi.


Zdroje:

Planetmountain.com


Simona    [úpravy] 08:15 09.01.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 RIP19:27:18 10.01.2010
To je smutne  a o to viac vo svetle dovodov ich vypravy na torre...
jojoodpovědět 

 Foto dne:

Příprava padání
 Databáze cest:
Všechny cesty (189748)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sunday Morning 6c+ Vrysi
No Conpres Uno Consola 6a+ Chulilla
Fehlstart 8-/8 Bucklige Welt
Malý Muž A Malá Spára 6C Godula
Ochutnávka 5C Godula
Nově komentované:
Powerstrips 7C Chironico
Vlaštovko Leť 9- Porúbka
Šmahov 8 Hlubočepské Plotny
Kapitán Velká Huba 7 Jickovice
Odontoglyphida 7c Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr |

 Nové komentáře:
Re: Opotřebení vs úraz | Opotřebení vs úraz | Studie | K ničemu | Re: zavadejici titulek | zavadejici titulek | Borec nakonec | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (7)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2169 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2368 
 Ne, uniklo mi to. 
 2058 
 Sleduji jen Adama. 
 2140 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.