LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5863 lezců
1203450 cest
Nové přelezy:
Mate Mania 8a
Silly Game 8a
Ouranos L1 8b
Ouranos 7c+
Strašák 9+/10-
Sparťan 7C
Možnost Vo 9+
Provokace 10-
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tyler Landman- "Satan i Helvete assis" 8C

Není to tak dávno, co jsme vám informovali o „řádění“ mladého Brita Tylera Landmana ve Fontainebleau. A protože příběh Landman a Fontainebleau stále  pokračuje, přinášíme čerstvé info.

Po přelezu „Gecko Assis“  8B+ (Rocher de Bouligny), Khéops Assis 8B+/C (Cuvier Rempart) a „UBIK assis“ 8B (Les Mammouths) si připisuje Tyler Landman další z velkých problémů ve Fontainebleau, který jak sám píše, jeho lezení posunulo do dalšího lezeckého „levelu“. Boulder se jmenuje „Satan i Helvete assis“, je za  8C a nachází se v sektoru Coquibus Longs Vaux. Jedná se o druhý přelez. Poprvé byl přelezen Sébastienem Frigaultem  v roce 2005, který přidal start ze sedu k již existujícímu boulderu “Satan i helvete” 8b od Davida Grahama.
Určitě obdivuhodný je i počin Tylera v sektoru Cuvier Rempart. Tam za jeden den vyřešil tzv. „velkou pětku“: Big Boss 7C, Formis Rouges 7C, Tristesse 7C, Big Golden 7C+ , Atrésie 8A. Žádný z těchto boulderů předtím nelezl.

Osmnáctiletý mladík Tyler Landman je představitelem nové generace britské lezecké scény. Už v 15ti letech přelezl jeden z nejtěžších boulderů v Peak District „The Ace“ 8B a ve svých 16ti letech  pak zvládl za tři dny „Dreamtime“ 8B+. Momentálně má na svém kontě okolo 40 boulderů za 8B a těžší, včetně devíti 8B+ a tři 8C.

Zdroje:
Foto a info použito ze stránek Bena Moona- Moonclimbing.com
Planetmountain.com

Simona   [úpravy] 12:33 05.03.2009Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Borec15:32:59 05.03.2009
Výsledky hovoří za vše. Určitě momentálně jeden z nejlepších boulderistů na světě. Škoda že nepřijede do Boru nebo na padání :)
Noo nooodpovědět 
 Re: Borec17:39:58 05.03.2009
No myslim, ze kdyby jsme se posnazili tak by prijel.
8bodpovědět 

 Miniskalničky09:39:14 09.03.2009
Nestačím se divit, čím se krmí lezecká obec. Nejen že z hor zmizeli lezci do tělocvičen, ale i ti ze skal mizí na šutry lehce převyšující samotného lezce. Konzum v lezení - hlavně se moc nenachodit, nenalozit a vše si užít na dvou krocích pokud možno v teple (=stačí mi bermudy a triko), což se rovná výkonu, který uvedu na lezeckých serverech celého světa?? Nemyslím si, že by v Británii hltali správy o tom, který bouldr přelezli naši čeští lezci, nebo snad ano?? O náročnosti těch dvou až pěti kroků ohodnocených jako 8B nepochybuju, jen nevím, zda patří gymnastika a shybování metr nad zemí na lezecký server.
Michalodpovědět 
 Re: Miniskalničky10:00:04 09.03.2009
Tak jako hlavně že je sranda že jo :)). Nicméně tvůj komentář mi příjde, jako že si posledních 20 let asi byl v komatu. Jasně bavěj tě hory, super, vždyť je to tam fajn, mě zas bavěj skály, někdo leze jen na šutrech, dobrý ať leze. Zbytečný psát že to sem nepatří ne? Jasně, že patří a navíc jak víš, že ten borec neleze s lanem nebo nechodí či neleze i někde v horách. Už se z toho komatu pořádně probuď hochu.
George-jpodpovědět 
 Re: Miniskalničky12:38:06 09.03.2009
Sice nebouldruju, ale netroufl bych si říct, že bouldering představuje konzum v lezení. Pro někoho možná jo, pro někoho úplně naopak. Nevidím nic konzumentskýho na tom, když třeba Špek bouldruje doma za barákem. Právě naopak, může to být minimalizace všemožný závislosti na kdečem. Naopak zaplatit si s cestovkou výlet na Everest a nechat se tam obskakovat haldou servisáků bude mnohem větší konzum.
Asi nezáleží na disciplíně a délce cesty, ale na individuálním pojetí.
No a myslím si, že anglický bouldristy zajímá úplně stejně jako ty český, co kdo v jejich disciplíně provedl jinde na světě v poslední době zásadního.
Piškotodpovědět 
  Re: Miniskalničky12:52:52 09.03.2009
Se nam tu po ranu kumulujou chyby.
1. Spek je fpoho, nepouziva bermudy nybrz teplaky.
2. Skalnicky jsou plevel rostouci na sutrech co svejma ohyzdnejma korenama nicej vzacny bouldry.
ztracen v bermudskym trojuhelnikuodpovědět 
   Re: Miniskalničky13:08:22 09.03.2009
Fpoho neni jenom Špek, to bylo jenom pro pána (propána!).
Bermudy jsou mor. Voblíká je kdejakej pseudotwor, co by nikdy nejel do hor, na to teda pozor!
Piškotodpovědět 
 Re: Miniskalničky15:55:58 09.03.2009
Hele, hlavní je, že vylezl 8C, ne 8B, jak píšeš. 8C už moc lidí neleze, ne?
A taky je tak trochu okurková sezóna...
Piš tolik článků, ať nejsou potřeba tyhle zprávičky :-).
o..odpovědět 
 Re: Miniskalničky21:50:00 09.03.2009
Prostě přijdu po dni treninku (na boldrovce) a z piva domů, rozumíš, sednu si ke kompu před spaním, že mrknu na lezce co a jak nového... prostě pohoda... přečtu komentáře a akorát se co? akorát se naseru...
no comment
Adam Fialaodpovědět 
  Re: Miniskalničky23:02:16 09.03.2009
tak tenhle vypivenej koment mě rozesmál nejvíc z těch před ním, díky a dobrou
spamodpovědět 
  Re: Miniskalničky03:16:22 17.03.2009
Hei hou. Na Platena, nebo jak se borec jmenoval, v predeslem clanku, to sice nema, ale jak pises Adam, je to tady furt stejna pohodicka... Jsem na netu po delsi dobe, cili jsem celknul lezce a co se nestalo. Nenasral jsem se, jako Ty, ale s chuti zasmal!!! Zdravime z Melbourne. ABA!
Solnaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189796)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Willy Fog 6A Bystřička
Aris Kiri 6a+ Manikia
Hurle Burle 6C Bystřička
Epicure 6b+ Manikia
152 6a+ Manikia
Nově komentované:
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz |

 Nové komentáře:
Hlavně to zdraví | Inu | Re: Ultra lezci | Re: Ultra lezci | Re: jakou to má jednotku? | Re: Nedodelana prace | Re: jakou to má jednotku? | Re: jakou to má jednotku? | Re: jakou to má jednotku? | Re: Ultra lezci |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (25)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Fotografie do profilu deníčku (7)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (2)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2335 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2547 
 Ne, uniklo mi to. 
 2249 
 Sleduji jen Adama. 
 2348 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.