LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Desátá rozhodne.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
42.Duchoň 10097
43.Kopáček 10063
44.Bardas 10029
Bouldry:
42.Tran 9125
43.Zíma 9125
44.Skočdopole 9103
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200364 cest
Nové přelezy:
Hvězdice 7C
Pralinka 7C
Personal J 8+/9-
Sólo El En 7c
Titanium 7c
Sin Conser 7c+
Antisocial 7b+
Dos Pegues 7c
Lucky Luke 7C
Mikrosvět 6A

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Noc tuleních pásů startuje v sobotu večer

smV sobotu 24. února odstartuje v Janských Lázních již pátý ročník skialpinistického závodu NOC TULENÍCH PÁSŮ. Noční závod je zahrnutý do série RockPoint Český pohár ve skialpinismu 2007.

Zároveň po zrušení závodu na Javorovém je Noc tuleních pásů druhým kolem kvalifikace pro závodníky z České republiky na Mistrovství Evropy ve Francii.

Kvůli nedostatku sněhu odložený již pátý ročník závodu Noc tuleních pásů  odstartuje naše přední cvičitelka aerobiku Hanka Kynychová v sobotu 24.2. v 17 hodin na náměstí v Janských Lázních.  Závod pořádá Alpinistický klub lyžařů východních Krkonoš ALPINE PRO SKI TRAB team jako jeden z kvalifikačních závodů na Mistrovství Evropy v Morzine a jako jeden ze závodů Rockpoint Český pohár ve skialpinismu 2007. Vedle hlavní kategorie A jejíž trať měří zhruba 20 km s převýšením 1800 metrů vede přes Černou horu do Pece pod Sněžkou, Hnědý vrch, Javoří důl zpět do Janských Lázní. Závod je jako jeden z mála evropských nočních podniků. Tím klade zvláštní nároky na závodníky, protože jej absolvují za svitu čelovek. Ty vedle předepsaného oblečení, píšťalky, stoupacích želez, přilby, lékárničky a sněhové lopaty tvoří část povinné výbavy každého závodníka.

Letos je opět vyhlášená kategorie OPEN pro příchozí s jednodušší tratí a nově i kategorie TELEMARK. Veřejnost bude moci využít služeb skialpinistických testcenter firem SKI TRAB a Rockpoint telemarkového testcentra  Warmpeace, která budou otevřena od dopoledních hodin v den závodu. Zájemci si tedy mohou vypůjčit špičkové lyže na prohlídku trati ale i na vlastní závod a to vše zdarma.

V minulých ročnících startovalo až 180 závodníků z Česka, Slovenska i Polska. Objeví se i medailisté z Evropského poháru v Les Angels Karolína Grohová, Radek Groh, medailisté ze Středoevropského poháru 2007 Roman Galjcar, Mirek Duch, nebo Roman Jadamus.

Fotky z minulého ročníku:






Štěpán Pleskač   [úpravy] 10:02 23.02.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189512)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Euro 17 7a+ Geyikbayiri
Titanium 7c Cuenca
Poor Some Sugar On Me 7b Geyikbayiri
Virgin Ayer, Puta Hoy 6a+ Mijas
Babylon 2.delka 6- Geyikbayiri
Nově komentované:
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Via Giulietta VIIb Ostaš
Südwand VIIIa Schmilka
Gruyere B 6b+ Cuenca

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Velký Hermann | Re: To je přece druhý přelez | Re: K čemu je to dobré? | Re: To je přece druhý přelez | K čemu je to dobré? | To je přece druhý přelez | Re: WC | Re: ... | Re: WC | Re: WC |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (46)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (10)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (6)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1908 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2082 
 Ne, uniklo mi to. 
 1799 
 Sleduji jen Adama. 
 1866 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.