LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezec který nepadá, leze pod své možnosti.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
24.Lebloch 10528
25.Trojan 10490
26.Adamovska 10434
Bouldry:
24.Šípek 9850
25.Ďurech 9759
26.Stribrny 9684
Hory:
31.Nehasil 2188
32.Dörfl 2142
33.Griger 2113

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200379 cest
Nové přelezy:
Perný Den 8B
Hvězdice 7C
Pralinka 7C
Personal J 8+/9-
Sólo El En 7c
Titanium 7c
Sin Conser 7c+
Antisocial 7b+
Dos Pegues 7c
Lucky Luke 7C

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ueli Steck- Gasherbrum II

Dne 9. července vystoupil Ueli Steck na hlavní vrchol Gasherbrumu II (8035 metrů). Pro Ueli Stecka je to první kopec nad osm tisíc metrů.

Do Pákistánu přiletel Ueli Steck se svou novomanželkou Nicol, která s ním absolvovala i část výstupu. Dvojice opustila basecamp 6. července.  První noc strávili v 5900 metrech, kde museli kvůli špatnému počasí vydržet i další den. Poté pokračovali do druhého tábora. V čerstvě napadaném sněhu byl jejich postup pomalý a teprve za 6 hodin dosáhli druhého tábora. Stejnou trasu ušel Ueli Steck  během aklimatizace za pouhé 2,5 hodiny. Dne 9. července v 00.30 se vydal Ueli Steck k vrcholu, kterého dosáhl za silného větru (50km/h) a při nízkých teplotách (-25°C) v poledne. Po povinném vrcholovém fotu sestoupil za 2,5 hodiny  do druhého tábora. Další den se vrátili s Nicol do basecampu.

Před třemi roky vystoupil Ueli Steck společně s Hansem Mittererem a Cedricem Hählem novou cestou na východní vrchol Gasherbrumu II (7772). Výstup na hlavní vrchol Gasherbrumu II (8035 metrů)bral Ueli Stecka jako součást tréninku, který chce zúročit na podzimní expedici na Makalu. V dalších dnech se chystá výstup na Gasherbrumu II zopakovat, tentokrát se svou ženou Nicol. Jo, když Ueli Steck trénuje, tak tvrdě.


Zdroje:
Osobní stránky- Ueli Steck

Simona    [úpravy] 07:48 23.07.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 trénink11:43:34 23.07.2009
Tak to je slušný trénink. Nevím, jestli by se mi chtělo znovu šlapat stejnou trasu na stejný kopec, ale co by borec neudělal pro svou ženu.
Podaří se jim to? A co Makalu? Co na to Jan Tleskač? A Mára na Gashi I?
Zdénaodpovědět 
 Re: trénink12:43:37 24.07.2009
:-) :-))))
xsixsaoodpovědět 
 Re: trénink13:15:56 24.07.2009
já to spíš čtu tak že co by výjimečná žena neudělala pro svého muže
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189512)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Euro 17 7a+ Geyikbayiri
Titanium 7c Cuenca
Poor Some Sugar On Me 7b Geyikbayiri
Virgin Ayer, Puta Hoy 6a+ Mijas
Babylon 2.delka 6- Geyikbayiri
Nově komentované:
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Via Giulietta VIIb Ostaš
Südwand VIIIa Schmilka
Gruyere B 6b+ Cuenca

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Velký Hermann | Re: To je přece druhý přelez | Re: K čemu je to dobré? | Re: To je přece druhý přelez | K čemu je to dobré? | To je přece druhý přelez | Re: WC | Re: ... | Re: WC | Re: WC |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (46)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (10)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (6)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1909 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2083 
 Ne, uniklo mi to. 
 1800 
 Sleduji jen Adama. 
 1868 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.