LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198408 cest
Nové přelezy:
Cría Cuerv 7c
Sharpen Yo 7c
Lua 7c
Senor Etc. 7c+
Ratikon 8a
Sin Conser 7c+
Follaje Ca 7a+
The Rabbit 8A
Velký Grc 7C+
Kosmodrom 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení v Sasku

III. díl

Dnes pár užitečných rad k pobytu ve skalách. Tak především magnézium. To, společně s ostatními podobnými materiály, je pravidly zakázáno. Kalafuna není v pravidlech uvedena výslovně, ale před strážci parku jistě neobstojí. Praxe ve skalách vypadá tak, že občas nějaké ty strážce potkáte a sami němečtí lezci budou připraveni vás ukamenovat. Strážci hlídají i ze značných vzdáleností s dalekohledy.

Cesty samotné jsou čisté, tedy bez bílých stop. Jen výjimečně jsem našel starší stopy magnézia (Kompromis RP Xb v Affensteinech, Taifun RP Xc v Bielatalu). Lezci na fotografiích z težších cest pytlíky nemají a lezce, které jsem potkal ve skalách je též neměli. Ovšem nejtežší cesta, kterou jsem viděl lézt, byla za IXc. Takže pokud se neovládnete, amen s vámi.


Němci mají velkého "sportovního ducha" a i když si myslím, že si často lžou do vlastní kapsy, budou se dívat skrz prsty na vaše shora hozené lano. No, když se nedře skála, zůstanou u těch prstů.

Spaní. Víceméně platí jako kdysi. Zákaz v Rathenu, na Schrammsteinech, Velkém Zschandu, zhruba v polovině Brandu. Jinde lze použít bivaky, ve kterých jsou zřízena i ohniště.

Všude narazíte na informační cedulky Národního parku, kde jsou zákazy, příkazy, dovolení a výjimky. Ale pozor! Výjimky pro horolezce předpokládají, že jste horolezci a tedy máte průkaz ČHS. Já osobně jsem se jím prokazoval naposledy před dvanácti lety.

Tschüs

Jarda Maršík   [úpravy] 09:22 04.12.2000Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Pot strachu
Super foto, uz aby bylo leto a lezeni na pisku. To magnezium je smula myslim, ze jiz bez nej bych nemel dobry pocit z lezeni, mozna ze bych ho ani nepotreboval pouzivat v prubehu cesty, ale dole pred nastupem, to bych si nejak prsty zpocene strachy osusit chtel.
Zapsal: JirkaS, 15:19:22 05.12.2000
 Pot strachu
To je prosté. Pod stěnami je všude dostaet písku, kterým se dají prsty docela dobe osušit. Svého času se také nosil pytlík na zadku, ale nebylo v něšm magnézium ale právě ten píseček.
Zapsal: Petr Jandík, 20:47:31 14.05.2002
 LnYYPggmtata
16auRV Hey, thanks for the blog post.Really thank you! Fantastic.
Zapsal: aSWlAXGeXFG, 17:53:38 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Centrální stěna
Dítě představ, Xb
 Databáze cest:
Všechny cesty (189296)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cría Cuervos 7c Cuenca
Essie 6b Jerzu
Lamantide 6c Jerzu
Activate Your Bum 6b+ Jerzu
Spooneti 6a Jerzu
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Za své činy jsme zodpovědní | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (17)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Pípák BCA Tracker DTS | Goretexová bunda | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1281 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1377 
 Ne, uniklo mi to. 
 1183 
 Sleduji jen Adama. 
 1220 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.