LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
43.Zedek 10128
44.Kopáček 10113
45.Winter 10101
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Zítková 9203
45.Chovanová 9200
Hory:
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6983
6.Bloudek 6420

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5844 lezců
1195953 cest
Nové přelezy:
Fake Pampl 8A
Inner Smil 9-
Tonika 7C
Aspilasti 7C+
In Memory 9
Godfather 7c
Boys Are B 9
Trio De Li 9+
In Memory 9
Power Slav 9-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Yannick Flohé: první flash boulderu za 8C v historii

Německý lezec Yannick Flohé si zapsal historický přelez – ve švýcarské oblasti Fionnay flashnul boulder Foundation’s Edge za 8C. Je to zřejmě vůbec první flash boulderu této obtížnosti na světě.

Jde o převislou silovou linii s více než 20 kroky. První ji dal Dave Graham v roce 2013 a od té doby ji zopakovala řada elitních lezců – např. Daniel Woods, Will Bosi, Shawn Raboutou nebo Simon Lorenzi. Nikdo však na první pokus. Až nyní.

„Nejdříve jsem vylezl většinu ostatních linií ve Fionnay a čekal na den s dobrými podmínkami, kdy se budu cítit dobře.
Můj flash pokus vyšel perfektně. Každý chyt jsem zvládl přesně tak akorát a cítil jsem se ve skvělé fyzické i psychické formě,“
uvedl Yannick na Instagramu.

I když přiznává, že boulder může být na spodní hranici 8C, stále jde o jeho nejtěžší flash v kariéře.

Viz jeho post na Instagramu:

www.instagram.com/yannick_flohe




Standa Holec   [úpravy] 09:41 11.07.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace21:14:16 28.08.2025
Tvl husty, v ceske kotline tento naprosto famozni svetovy vykon nechava chladny i vsechny pravidelne rejpaly. Gratuluji mu.
Michalodpovědět 
 Re: Gratulace15:46:52 29.08.2025
Já k tomu chtěl napsat, že některé zprávy o výkonech hlavně (ale nejen) z poslední doby mi přijdou podivné a v některých případech, včetně téhle, mám popravdě trochu pochyby o její pravdivosti, nebo úplné pravdivosti. "Flashování" boulderu za 8c je jinak podle mě skvělý a těžko představitelný a hlavně proveditelný VÝKON! To všechna čest, kdo to svedl, nebo svede.
Fanda lezeníodpovědět 
  Re: Gratulace15:53:01 29.08.2025
Dodal bych, že kromě možnosti úmyslného matení, bych chtěl u některých lezců slyšet přesnou definici toho, co považují za flash/os/..., či v jiných případech, např. u přelezů těžkých cest, co podle nich např. znamená "den pokusování", a jaké "přípravné činnosti" do tohohle procesu započítávají, či nezapočítávají a neberou je potom, když přijdou s věhlasnou zprávou o svém výkonu v potaz jako součást práce na tom projektu :D. A hlavně nejlépe vidět zdokumentovaný celý proces jejich aktivity, případně od někoho hodnověrného slyšet potvrzení o tom, že to proběhlo, jak to proběhlo. Tím nechci tvrdit, že Yannick ten boulder "neflashoval". Ale pochyby trochu mám.
Fanda lezení - pokračováníodpovědět 
   Re: Gratulace15:55:26 29.08.2025
Pravidelný rejpal nejsem. přispívám tu do diskuzí zřídka...
Fanda lezení - pokračování IIodpovědět 

 Foto dne:
Sarkit
Inner smile, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189080)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lone Stranger 6C Dogwood
Storm Door 6C Dogwood
Thin Face Right 6B+ Boulders LeBlanc
Thin Face Stand Left 6B+ Boulders LeBlanc
Le Rock Over 7A Boulders LeBlanc
Nově komentované:
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Sedergine L1 6+ Olympos
Working Class Hero 7c Leonidio
Clean Your Clock 7a+ Leonidio
Clean Your Clock Extension 7b Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup |

 Nové komentáře:
Re: Naučit se mluvit | Naučit se mluvit | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Sestup GG | Jakob je velký sympaťák | Palec | Re: hmmm... | Taky tak | Re: PF |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (9)
PF 2026 (4)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (2)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (2)
Jakob Schubert: pokusím se kvalifikovat na olympiádu 2028 (2)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)

 Nově v inzerci:
Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2125 
 Někdy ano 
 2326 
 Ne nepoužívám 
 2270 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.