LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
4.Stribrny 11850
Bouldry:
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
4.Novák 11025
Hory:
10.Hlahulek 5111
11.Nešťák 5095
12.Procházková 4592

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5864 lezců
1203790 cest
Nové přelezy:
A Tutta Bi 7b
Pantarei N 7c
Celerino A 7b
Satan 7C+
Mr. Krek 7b
Miami Stea 7C+/8A
Hollywood 7C
Filotimo 7b
Pendons Ec 8a
Kong 7C

Stěny
A-ProSystem s.r.o. - Most
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
Squashová hala - Bezdružice

Prodejny
HUDYsport - Brno
Rock Point Olomouc - Olomouc
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Baruntse: Mára Holeček a Radek Groh nemohou kvůli počasí dolů

Mára Holeček s Radkem Grohem nemohou sestoupit z Baruntse (7162 m), kam v úterý vylezli novou cestou Z stěnou. Další den zůstávají uvěznění na stejném místě ve výšce cca 7000 metrů kvůli počasí. "Stále sněží, fouká a není vidět na krok. Čekáme na zázrak, který snad dorazí v sobotu," píšou ve zprávě před chvílí zveřejněné na Facebooku.

"Zpráva ze satelitního telefonu z 27.5.2021
Stav je neměnný, jsme uvěznění v 7 tisících a nemůžeme se hnout. Stále sněží, fouká a není vidět na krok. Čekáme na zázrak, který snad dorazí v sobotu.
Maara
Dodatek ke zprávě: Díky moc za všechny vzkazy Markovi a Radarovi a že jich není málo. Určitě si je všechny přečtou a odpoví Vám, jakmile to bude možné. Mára v base campu a po dobu výstupu nemá mobilní připojení, ani přístup na data. Funguje to tak, že je schopen pouze přes satelitní telefon odeslat krátkou zprávu, která dojde jen v případě, že se satelit zrovna potuluje někde nad ním. Dokud vydrží baterie satelitního telefonu mohu Vás  informovat o průběhu expedice. Fotografie odesílat nelze. Ke zprávám tady uveřejněným využívám fotografie z Markova archivu. Situace v oblasti, kde jsou kluci je velmi špatná, co se počasí týká. Hustě sněží, denně napadne 20-30 cm sněhu a viditelnost je nulová a to dokonce i v BC. Ani sem či odtud se zatím nikdo nedostane. Všichni čekají na avizované zlepšení počasí, která by mělo přijít v sobotu. Ještě jednou díky všem, kteří drží klukům palce. Kája"




Předchozí zpráva:
Mára Holeček z Baruntse: Jsme uvězněni počasím a další bivak

Standa Holec   [úpravy] 18:21 27.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 .08:36:21 28.05.2021
Hybernujte, držte a zítra dolů, držíme s váma!
 dom

 Foto dne:

Dlouháč, 5
 Databáze cest:
Všechny cesty (189831)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lewa Beczka 5 Rzedkowice
Zadziorny Fiodor 6+ Rzedkowice
Rećko 4 Rzedkowice
Alter Weg Modern 6- Müglitztal
Die Echse 6c+ Siracusa
Nově komentované:
Stará Novinka 7B Tisá - Modřín
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
lezení | Re: nechápu | Re: To je jen tresnicka | Re: Kdo to zaplatí? | Re: To je jen tresnicka | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Nadhera |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (8)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (5)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2423 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2613 
 Ne, uniklo mi to. 
 2322 
 Sleduji jen Adama. 
 2439 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.