LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
32.Čech 10256
33.Kubíček 10215
34.Chejn 10208
Bouldry:
32.Jurečka 9450
33.Kollár 9450
34.Oliva 9434
Hory:
24.Opice 2510
25. 2332
26.Halašta 2307

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5863 lezců
1203661 cest
Nové přelezy:
Sześcian 7C
Kermit 8A
Pergamen 7C+
Achilles L 8B
Archimedes 8B
Mother Nig 8B
Mate Mania 8a
Silly Game 8a
Ouranos L1 8b
Ouranos 7c+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP 2017 bouldering Vail, USA bude bez Martina Stráníka

mini rozhovor

O víkendu je na programu další kolo SP v boulderingu, a to ve Vailu v USA. Na startovce není nikdo z ČR ani náš top bouldrista Martin Stráník. Martin se po neúspěších v Asii, kde se mu nedařilo v kolmáčích, soustředí na trénink nového stylu a na srpnové mistrovství Evropy.

"Původně jsem měl světový pohár ve Vailu v plánu, ale na dosavadních závodech se nedařilo dle očekávání, a tak Vail vynechávám," napsal nám Martin v odpovědi na dotaz ohledně závodních plánů. "Tento rok se zase styl boulderů trochu posunul, často se rozhoduje v technických a kolmých problémech, přičemž silové bouldery jsou spíše lehké a povinností je vylézt na OS. Já jsem silově založený a dříve jsem právě těžil hodně z toho, že silové bouldery byly rozhodující, a tam jsem se mohl měřit s nejlepšími, což v technických boulderech rozhodně nemůžu. A proto se momentálně zaměřuju na rozvíjení pohybového aparátu s fyzioterapeuty v Praze, do tréninku jsem přidal i spoustu lezení v kolmém a s klukama z repre máme v plánu tréninky speciálně zaměřené na ladění technických boulderů, protože na komerční stěně se bouldery svěťákového stylu trénovat nedají, a celkově přípravu směřovat na srpnové mistrovství Evropy v Mnichově. Teď tedy cítím, že je potřeba trénovat a pokusit se aspoň trochu adaptovat na nový styl boulderů než cestovat do Vailu."

Nyní pobýváš v Praze?

"Ne, stále v Hradci Králové, ale dojíždím do Prahy, někdy do Brna, ale tam je cesta zdlouhavá."

Mistrovství Evropy v Mnichově bude současně se světovým pohárem. Jak to tam má probíhat?

"Mnichov bude klasický světový pohár a v jeho rámci se vyhlásí i výsledek mistrovství Evropy, jelikož se pravděpodobně nenašel kandidát na pořádání ME."

Nebude pak těžší se dostat do finále, než by by bylo při normálním mistrovství Evropy?

"Rozhodně bude, nepoleze se speciálně finále sestavené jen z Evropanů, ale klasicky ze všech účastníků světového poháru, což je při letošním rozložení sil mezi závodníky pro Evropany těžká meta.

Ok. Díky moc za mini interview!

Teď o víkendu Martin strávil den bouldrováním ve Sloupu a odpoledne vyhrál závod Boulder Open Air v Brně před Štěpánem Stráníkem a Rishatem Khaibulinem. (Čekáme na slíbenou reportáž ze závodu, měli bychom ji na Lezci mít zítra):



Foto z bouldrovky v Japonsku po závodech v Asii:



Martin na fotce v kolmáči na letošním prvním závodě SP ve Švýcarsku, kde postoupil do semifinále a celkově skončil 17.:


sth   [úpravy] 13:43 05.06.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Uznání Martinovi14:58:51 05.06.2017
Jo, za mě velké uznání za přístup. Konečně se někdo v repre zachoval jako chlap a dovedl upřímě a otevřeně popsat situaci a zachovat se podle toho. Držím palce s přípravou a ať vyjdou závody další.
odpovědět 

 Paráda!!18:15:03 05.06.2017
Nic víc než paráda! Držím palce a těším se co přijde!
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189817)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Návrat Do Sovího Údolí VIIc Doksy U Kladna
Kermit 8A Kamiena Góra
Šém 7B+ Kamiena Góra
Golem 7B Kamiena Góra
Pergamen 7C+ Kamiena Góra
Nově komentované:
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád |

 Nové komentáře:
nechápu | Re: Ultra lezci | Re: To je jen tresnicka | Re: Inu | Světový rekord ve smysluplnosti vyjádření | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | ... | Re: Borec nakonec | Dobře |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (12)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (8)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (4)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2370 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2568 
 Ne, uniklo mi to. 
 2277 
 Sleduji jen Adama. 
 2375 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.