LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
ČP skialpy Kraličák (10.01)

Žebříček
Cesty:
4.Stribrny 11950
5.Trojan 11906
6.Širůčková 11747
Bouldry:
4.Novák 10853
5.Stráník 10800
6.Pochman 10675
Hory:
5.Skopec 6983
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196805 cest
Nové přelezy:
La Forquet 8a+
Valium 8a
Jeremy Ext 8a
Jeremy 7c+
Chipotle 7c
Soundgarde 7c
Montanejos 7b+
Shark Atta 7b+
4:44 7b+
Seven Live 8a

Stěny
Prysk - Prysk
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Boulder HO Domažlice - Domažlice

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
bart´s port - Praha 2
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lavina ve Žiarskej dolině, vichřice

Z hzs.sk

HZS hledá zasypaného v lavině v Žiarskej dolině, a dolů do tepla se snaží dopravit české snowboardisty v Malé Fatře a turisty z lanovky na Skalnaté pleso.

Bližší informace na webu HZS - www.hzs.sk.

Lavinová situace byla hlášená 3-ka. Dnes ráno na hrebeňoch hôr bolo zamračené, slabo snežilo a miestami bola hmla. Ochladzuje sa, teplota sa pohybovala od -18 do -7 st. C. Fúkal čerstvý, v Nízkych Tatrách až silný, vietor prevažne severných smerov s rýchlosťou do 45 km/hod.
Za uplynulých 24 hodín pripadlo od poprašku do 11 cm nového prachového snehu. Snehová pokrývka je na mnohých strmých svahoch slabo spevnená. Vplyvom vetra sa v muldách a žľaboch vytvorili málo stabilné snehové útvary (snehové dosky, vankúše a preveje).
Vo vysokohorskom teréne Veľkej Fatry naďalej trvá veľké lavínové nebezpečenstvo t.j. 4. stupeň z 5 dielnej medzinárodnej stupnice. V ostatných pohoriach na Slovensku je zvýšené lavínové nebezpečenstvo t.j. 3. stupeň. Uvoľnenie lavín je pravdepodobné pri malom mechanickom zaťažení na svahoch so sklonom nad 35 st. V stredných a vyšších polohách je možný aj samovoľný výskyt povrchových lavín z nového snehu. V nižších polohách je možný výskyt základových lavín na trávnatých svahoch a atypických lavínových dráhach v pásme lesa, ktoré môžu zasiahnúť údolné trasy. Túry si okrem lavínovej výstroje (lavínový vyhľadávací prístroj, sonda, lopatka) vyžadujú veľkú opatrnosť a znalosť posúdenia miestnej lavínovej situácie.
Tendencia lavínového nebezpečenstva na najbližších 24 hodín: zotrvalá.
Zostavil: Ing. Milan Lizuch, Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby v Jasnej.


jk   [úpravy] 20:28 27.02.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Bohužel, dopadlo to špatně08:35:24 28.02.2005
Napriek nepriazni počasia bolo sondovanie úspešné, avšak s tragickým koncom - 32-ročný český skialpinista lavínu neprežil.
jkodpovědět 

 Eskorta zo Snilovskeho sedla???12:34:27 28.02.2005
pri vsetkej ucte - nechat sa  v akomkolvek pocasi nezraneny odprevadzat HS zo Snilovskeho sedla na chatu Vratna, to je zneuzivanie tejto sluzby a dufam ze to borcom riadne zauctuju. Cesta dole pod takmer dvoma desiatkami stlpov starej lanovky nemoze byt bezpecnejsia a jasnejsia. Alebo snowboardisti potrebuju eskalatory?
Marek P.odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189159)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hace Calo 4+ El Chorro
Kein Name 5c+ San Vito Lo Capo
Joe 6a San Vito Lo Capo
Giorgio 5a San Vito Lo Capo
No Name 5c+ San Vito Lo Capo
Nově komentované:
La Forqueta Del Diablo O Romoc 8a+ Sella
Jeremy Extension 8a Leonidio
Jeremy 7c+ Leonidio
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Slevy chaty v Tatrách | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup |

 Nové komentáře:
Odpočívej v pokoji | R.I.P. Téšo, | Re: závistivcům nazdárek | Re: Somrák | Čest jeho památce | Konečně něco zajímavého | bludy nevymlouvat, ale... | Ťéša | Re: dobra omacka | Re: Somrák |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (4)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2596 
 Někdy ano 
 2923 
 Ne nepoužívám 
 2742 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.