LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
SP ledy USA (20.02)
SP ledy USA (20.02)

Žebříček
Cesty:
23.Vlk 10584
24.Suchan 10532
25.Lebloch 10528
Bouldry:
23.Majdloch 9900
24.Nespoutaný 9878
25.Břicháček 9828
Hory:
11.Černý 4970
12.Procházková 4592
13.Abt 4512

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1198000 cest
Nové přelezy:
Rock Punk 7b+
Růžový Kav 7C+
Tierra De 7b
Aromas Del 7c+
Tyrolean A 7c
Depredador 7b
Límite Ver 7c+
Kosmodrom 8A
Kosmodrom 8A
Sprint 7C+

Stěny
ZŠ Choceň - Choceň
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
RadOTTín - Praha 5 - Radotín

Prodejny
HUDYsport - Ostrava
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Margalef

Sladké Španělsko

Zpráva o působení zbytku skalního repre teamu ve Španělsku.

Nějak se mi letos zase nepodařilo zúčastnit se repre-soustředění :( Nebylo to ale proto, že bych vegetila ve Francii - jak jsem se dozvěděla z článku na Lezci :) Ve Francii jsme se letos jenom trochu rozlezli (hlavně s taškama po střeše) a vyrazili do - už pár let plánovaného - Španělska. Na začátek jsme si vybrali Terradets. Tam už asi všichni Češi byli, takže tuhle oblast nemusím moc popisovat. Jen ve zkratce - osmáčkářův ráj - velká koncentrace krásných cest s velmi milou klasifikaci. Trošku nám vadily pravidelně dopolední mlhy a slunce od poledne do večera. Říkali jsme si ale, že až se nesnesitelné oteplí, vyrazíme někam, kde se dá lézt ve stínu. Dopadlo to trošku jinak - z Terradets nás po deseti dnech nemilosrdně vysněžilo. Rádi jsme se přesunuli více na jih do Margalef. A byli jsme rádi, že můžeme lézt v plném slunci na jižních stěnách (při ledovém větru, který obracel maglajzpytlík). V Terradets se nám líbilo, ale Margalef nás nadchnul ještě víc.


Mergalef ráno

foto by © Martin Štěrba



Sonja a  Xavier v Margalef,7b

foto by © Martin Štěrba


Oblast se nachází na stejném masívu jako známější Montsant, ale na jeho severozápadní straně. Slepencové skály nejsou tak impozantní jako ty v Montsantu - jedná se spíše o menší sektory, rozházené po dvou údolích, s cestami do 25 metrů. Samotné lezení je ale pestřejší (Montsant, to je většinou mírný převis s dírkama), najdete tu plotny i obrovské převisy, spáry, kouty, hrany, dírky i krápníky. Velkou výhodou je různá orientace jednotlivých sektoru.


Hans v Margalef

foto by © Martin Štěrba


Zmrzlíci můžou lézt na slunci, potící mrznout ve stínu. Často je ale třeba se mezi sektory přemístit autem. Uvádí se, že je v oblasti více než 400 cest. Většina jich bude v obtížnosti do 7a, 8a a těžších je méně, zato skoro bez výjimky vypadají grandiózně. Klasifikace nám přišla trošku přísnější než v Terradets, v některých cestách byly eliminační už nástupy. Ve výhodě jsou lezci, kteří mají rádi dírky - zvláště ty kousavé.

To, co se nám na Margalef líbilo nejvíce, byla jednoznačně okolní příroda. Slepencové stěny, balvany a věžičky rozeseté po kopcích, mezi tím olivové, mandloňové a broskvové sady se starými zídkami, v údolí řeka a přehrada (zákaz koupání :)) Několik plně zařízených parkovišť s přístřešky pro barbecue a tekoucí vodou (nepitná).


Jaime Pollitte v Margalef, 7a+

foto by © Martin Štěrba



Jaime Pollitte v Margalef, 7a+

foto by © Martin Štěrba

Průvodce (6E) je k maní v refu v Margalef. Jeho majitel je zároveň i autorem většiny cest. Vodu se nebojte nabrat z pramene Saň Salvador u sektoru Hermita de S.Salvador. Nejbližší větší město s obchodem je Flix (30 km) nebo Lleida (50 km).

Celkové jsme nás čtyřtýdenní španělský zájezd zhodnotili velmi pozitivně. I když o nějakém vyhřívání se na sluníčku se rozhodně mluvit nedá! Občas to bylo opravdu " A muerte". Do Francie jsme se vrátili spokojeni, unaveni, zbaveni hygienických i pracovních návyků, do zasněženého Velikonočního pondělí.

Vylezli jsme:

Míša: Terradets- Trekking 8a+ PP
                          Latido del miedo 8a PP
                          Formula weekend 8a PP
                          Efecto 2000 7c+/8a  PP
                          Redbull          7c+    PP
          Margalef-  Transilvania 8a PP
                          Sativa Patatica 8a PP
                          Dr.Feelgood 8a PP
                          La corva de la felicitad 7c OS
                          Magic Festival 7c OS
Roman:  Latido del miedo 8a PP a Sativa Patatica 8a RP

Fotky bohužel nedodám, ale třeba se najde někdo z ostatních Čechů, které jsme potkali, a na Lezce nějaké ty obrázky pošle :)

Míša Drliková   [úpravy] 16:56 31.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nice!17:37:29 31.03.2008
O.K. Pošlu jednu, ale zbytek si necham pro Cháru!
Martin Š.odpovědět 

 Foto dne:
Oblast Nome E Cognome, Syrakusy, Sicílie
 Databáze cest:
Všechny cesty (192291)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
-1" OR 3*2>5 -- 1 TzwSVsOw
-1" OR 3*2>999 -- 1 TzwSVsOw
-1" OR 5*5=26 -- 1 TzwSVsOw
-1" OR 5*5=25 -- 1 TzwSVsOw
-1' OR 3*2>5 -- 1 TzwSVsOw
Nově komentované:

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
@@IHOQD | Re: 1Ŕ§Ŕ˘%2527%2522\'\" | Re: 1'" | Re: 1 | Re: 1'||DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(98)||CHR(98)||CHR(98),15)| | 1 | Re: 1 | Re: 1WvcImF3E'; waitfor delay '0:0:15.878' -- | Re: 1 | Re: 1T3DGWAAc'; waitfor delay '0:0:15' -- |

 Kde to vře:
lidé&HORY 6/2025 (253)
MS mládeže v ledolezení (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Olympus Mons EVO 44,5 (2017) | La Sportiva Olympus Mons EVO 44,5 (2017) | La Sportiva Olympus Mons EVO 44,5 (2017) | La Sportiva Olympus Mons EVO 44,5 (2017) | La Sportiva Olympus Mons EVO 44,5 (2017) | La Sportiva Olympus Mons EVO 44,5 (2017) | La Sportiva Olympus Mons EVO 44,5 (2017) | La Sportiva Olympus Mons EVO 44,5 (2017) | La Sportiva Olympus Mons EVO 44,5 (2017) | La Sportiva Olympus Mons EVO 44,5 (2017) |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 664 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 789 
 Ne, uniklo mi to. 
 678 
 Sleduji jen Adama. 
 677 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.