LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
ČP skialpy Kraličák (10.01)

Žebříček
Cesty:
34.Jungling 10300
35.Duchoň 10281
36.Fajkoš 10273
Bouldry:
34.Stadtherrová 9400
35.Svoboda 9378
36. 9356
Hory:
20.Tomasu 3348
21.Magič 3304
22.Petr 3220

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196859 cest
Nové přelezy:
Premiére 7c+
Kopa Kaban 7c
Deliveras 7c+
Koubouras 7b+
Vipére 7b
Nasenbär 9
Richtfest 9+/10-
Pipeline 7b+
The Wish 7c
La Forquet 8a+

Stěny
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
ZŠ Dukelská - Příbor
9a - Olomouc

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Praha 7
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Secret Spot Bouldering 2023 report

Pohybují se mezi námi různí podivíni, kteří tráví volný čas hledáním v mapách a blouděním v lesích, aby našli Secret Spot – dosud nepoznané místo nabízející kamenné hřiště s hádankami v podobě boulderových problémů. My patříme mezi tyto „hledače pokladů“ a rozhodli jsme se s vámi o tyto skryté oblasti podělit.

O víkendu proběhnulo odkrytí jednoho Secret Spotu ve formě boulderového setkání v přírodě, kterého se zúčastnilo 160 závodníků v 5 kategoriích (muži A,B/ženy A,B/děti). Tato oblast se nazývá Les Království a tvoří ji cca 2 km dlouhý pás tvrdého pískovce, tvořící skalky a balvany v lese nad obcí Debrné.

I přes poměrně tvrdou klasifikaci se povedly skvělé výkony, které korunovali medailovým umístěním:
    • Muži A (Lukáš Skála, Štěpán Pochman, Martin Spilka)
    • Ženy A (Anča Šebestíková, Veronika Scheuerová, Šárka Patermmanová)
    • Muži B (Luke Janka, Šebestián Absolón, Jan Koska)
    • Ženy B (Karin Slunečková, Kateřina Jarotková, Linda Gotschamerová)
    • Děti (Viktor Spilka, Filip Spilka, Dominika Militka)
Titul Mistr Highball získal Tomáš Pohorský a Kateřina Zímová. Nejvíce boulderů vylezl Tomáš Pohorský a Linda Gotschamerová. Nejvíc ceněný titul Mr.Dance získali na afterpárty  v malebném prostředí Štěrbovy Vily u Vodní nádrže Lesní Království - Magnus a Džanglí 😊

I v neděli jsme narazili na tuláky, kteří se rozhodli podepsat svým skalním rukopisem do této rozsáhlé oblasti, a my ceníme například přelezení projektu vedle Faunova Labyrintu od Káti Zímové – Ofélie 7B. V případě, že byste i vy rádi poznali tuto novou oblast mrkněte na www.pruvodce.javaanes.cz a zde také můžete hlásit prvovýstupy.

Poděkování patří všem zúčastněným a také sponzorům, kteří měli chuť se podílet na podpoře této vytříbené lezecké kratochvíle a společenského setkání, při kterém se potkávaly pískovcové legendy i mladí začínající boulderisti, a nabídnout jim zajímavou motivaci v podobě špičkového oblečení a vybavení na bouldering.

A co chystáme příště? Rádi bychom na podzim uspořádali Secret Spot Bouldering for Kids– boulderové závody zaměřené hlavně pro děti na přírodních kamenech nedaleko labského údolí a příští rok druhý ročník standardního závodu.

Fajn den přeje Jan „Čaj“ Šálek a Jan „Magnus“ Novák



































Čaj   [úpravy] 09:32 18.05.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 průvodce12:41:27 18.05.2023
Ahoj Čaju!
Super počin, jen tak (stále) dál! ;)
A co se týče průvodce, s Jávou je ten problém, že negeneruje PDF s fotkami, tzn. dostaneš pouze seznam boulderů bez nákresů...
tah-sha-tungaodpovědět 
 Re: průvodce14:56:16 18.05.2023
Java pdf - fotky nefunguje roky, upozorňování marné.
odpovědět 
  Re: průvodce10:44:36 19.05.2023
když si neumíš uložit webovou stránku v pdf tak sem dej mejla, třeba ti to nějakej dobrák uloží a pošle.
DTXodpovědět 
   Re: průvodce22:31:34 19.05.2023
Tak ono právě ten luxus toho, že si člověk mohl stahovat šikovně vygenerované a přehledné PDF, byl důvodem, proč jsem Jávu několik krát finančně podpořil. Ale asi jsem byl jediný, nebo nás bylo tristně málo a kluci se na to dělat to zadarmo vyprdli...
tah-sha-tungaodpovědět 

 Díky09:58:21 29.05.2023
Moc díky pořadatelům, pěkný bouldry a akce. Skvělá práce.

Nejspíš jsme si s někým vyměnili bouldermatku - Incubatora. Ta co jsme si odvezli je trochu nalomená uvnitř a je jetější. Tak kdybyste měl někdo pocit že máte cizího Incubatora a chcete svýho, napište mi na vradaATcentrum.cz, díky.
Radek Vykydalodpovědět 

 Foto dne:
Trautner Gedenkwand
Alter Weg Direkt, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (189166)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tonsai Playgirl 7b+ Hvar
Todo Empezó El Albarra 6a Gandia
La Rompebíceps 6a+ Gandia
Y Los Gitanos 5 Gandia
Pudin De Chumino Para Un Coleg 5c Chulilla
Nově komentované:
La Forqueta Del Diablo O Romoc 8a+ Sella
Jeremy Extension 8a Leonidio
Jeremy 7c+ Leonidio
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: BBC vs MejCup | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: 67 | Re: 67 | Re: 67 | Re: 67 | Re: 67 | 67 | Odpočívej v pokoji | R.I.P. Téšo, | Re: závistivcům nazdárek | Re: Somrák |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (6)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (4)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2695 
 Někdy ano 
 3051 
 Ne nepoužívám 
 2854 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.