LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
8. 11269
9.Danda 11186
10.Stráník 11124
Bouldry:
8.Danda 10606
9.Mokroluský 10550
10.Jungling 10500
Hory:
13.Abt 4362
14.Hess 4133
15.Sukačová 3810

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5864 lezců
1203890 cest
Nové přelezy:
Je Grimpe 8a+
A Tutta Bi 7b
Pantarei N 7c
Celerino A 7b
Satan 7C+
Mr. Krek 7b
Miami Stea 7C+/8A
Hollywood 7C
Filotimo 7b
Pendons Ec 8a

Stěny
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
Na Nivách - Trutnov

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
Rock Point Liberec - Liberec 1
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vyjádření ČHS k problematice originálních chytů

a tréninkovým podmínkám v lezení na rychlost

ČHS by tímto rád reagoval na článek Jiřího Babači: Tvrzení ‚Vedení ČHS‘ versus realita“„ uveřejněný na serveru Lezec.

V článku autor zmiňuje pochybnosti o originalitě chytů instalovaných na stěně Komec v Brně. Tyto chyty si na své vlastní náklady v roce 2015 pořídil jeden z reprezentantů v lezení na rychlost přímo od firmy Planet’Roc, která v té době byla a stále zůstává jediným certifikovaným výrobcem chytů pro lezení na rychlost. Několik měsíců po nákupu však uvedla firma Planet’Roc na trh novou verzi těchto chytů, vyráběných její patentovanou technologií Rev’Olution. Realita je tedy taková, že zmíněné chyty skutečně jsou originální, pochází však ze starší série a z toho důvodu jsou také vypodloženy.

Dále autor článku uvádí, že teprve na základě jeho kritiky přišel ČHS s návrhem zorganizovat soustředění v lezení na rychlost, a to dokonce v Innsbrucku. Ve skutečnosti však vedení reprezentace neplánuje soustředění na základě článků – ať už kritických, nebo jiných ­– uveřejněných na internetu. Soustředění jsou rámcově plánována již koncem předešlého roku v souvislosti s přípravou rozpočtu a souvisejícími žádostmi o dotace. Navíc, soustředění ve všech třech disciplínách proběhlo v Innsbrucku již vloni a i pro letošní rok bylo naplánováno právě před vrchol sezóny, kterým je MSJ v Moskvě.

Svaz si samozřejmě uvědomuje, že tréninkové podmínky pro lezení na rychlost nejsou v ČR zdaleka ideální. Právě za účelem zlepšení tohoto stavu svolal předseda KSL po schůzce k VSCM všechny trenéry a přítomné závodníky v lezení na rychlost a vyzval je, aby se pokusili najít prostor (ideálně v Brně), kde by bylo možné zřídit standardní stěnu na rychlost se dvěma drahami, jejíž stavbu by ČHS podpořil. Vhledem k tomu, že nikdo takovou možnost nenalezl, uvítal ČHS záměr provozovatelů stěny Tendon Hlubina zainvestovat stavbu standardní stěny se dvěma drahami, navijáky a časomírou s tím, že by si ji pronajímal pro trénink a závody v této disciplíně (detailní informace lze nalézt v předešlém článku: https://www.horosvaz.cz/soutezni-lezeni/reakce-na-clanek-j-babaci-na-lezci/). I nadále platí, že ČHS je připraven v rámci svých možností podpořit každého – ať je to provozovatel stěny, nebo například některá tréninková skupina – kdo přijde se smysluplným návrhem na zlepšení podmínek pro přípravu závodníků v jakékoliv disciplíně.

Vedení ČHS   [úpravy] 09:16 13.07.2018Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:

Dlouháč, 5
 Databáze cest:
Všechny cesty (189848)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ptit Gibus 6c+ Manikia
Arrache Toi De Là 6b+ Les Lames
Tasso 4a Cavedine
Agápi Ein`i Zoí 6c Manikia
Gouttes Y Donc 7a Les Lames
Nově komentované:
Stará Novinka 7B Tisá - Modřín
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Je tu článek o tom, | lezení | Re: nechápu | Re: To je jen tresnicka | Re: Kdo to zaplatí? | Re: To je jen tresnicka | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (9)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (5)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2428 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2615 
 Ne, uniklo mi to. 
 2327 
 Sleduji jen Adama. 
 2440 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.