LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1197807 cest
Nové přelezy:
Bandaskova 7C+ tr
Výprask SD 7A+
Altos, Gua 8a
Slavíci Z 8A
At Long La 7b
The Lord O 7b
Save With 7C+
Athenea 8a
Bellewe 7C+/8A
Pornokino 8A

Stěny
Skatepark - Jablonec Nad Nisou
Lezecká stěna Harcov - Liberec
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
bart´s port - Praha 2
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Manaslu měl zahynout jeden Čech

Tráva a Miri jsou v pořádku

Na Manaslu měl zahynout jeden Čech. Honza Tráva Trávníček a jeho přítelkyně Miri jsou v pořádku, jak se informuje na jejich Facebooku. Tráva a Miri pomáhali při záchranné akci nespecifikovaného českého horolezce, a ta bohužel nebyla úspěšná.

"Pomáhali organizovat další záchrannou akci na Manáslu. Tentokrát českého horolezce... Bohužel z posledních zpráv vyplývá, že akce na záchranu neuspěla :'("


O nehodě informuje také polský web goryonline.com, podle jehož informací se dva Češi při pokusu o vrchol Manaslu ztratili a jeden z nich zahynul v důsledku pádu. A že se organizuje záchranná akce.

Tamní web thehimalayantimes.com uvedl, že se při sestupu z vrcholu Manaslu v sobotu večer ztratil horolezec .... (43 let) z České republiky. Šel s dalšími třemi horolezci a byl zde v rámci 14členné expedice.
Web píše o záchranné akci, ale vrtulníky kvůli špatnému počasí letět nemohly.

Zatím nejsou známy podrobnější informace.

...

sth   [úpravy] 16:41 01.10.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Smazat prosim18:15:43 01.10.2018
Zatim neni oficialni zprava, a vsichni stale doufame v zazrak, tak to prosim smazte ,uz kvuli jeho rodine a kamaradum. S diky josef
Josefodpovědět 
 Re: Smazat prosim19:06:13 01.10.2018
Uvádím jen to, co píše Tráva, Poláci a nepálské noviny. Článek mazat nebudu, ale dám tam iniciály nebo jméno vymažu. Díky za pochopení.
 Standaodpovědět 
  Re: Smazat prosim21:52:35 01.10.2018
Ano, jako správná novinářská hyena. Co neudělat pro zvýšení návštěvnosti.
strejdaodpovědět 
   Re: Smazat prosim08:39:16 02.10.2018
Strejda trošku uletěl. Zrovna na Lezci jsou zprávy střízlivé, žádné senzace. Je dobře když se píše o úspěších našich lezců, ale zrovna tak nemůžou chybět nehody. Takový je život. A hlavně v poslední době skoro každý lepší turista má pocit, že si musí vylézt osmitisícovku, že na to má, že to nic není, že to není nebezpečné. Nehodnotím tento případ - nic o tom nevím, ale zastávám se vyvážených zpráv - dobrých i zlých. Měly by být poučením pro nás všechny.
Libor H.odpovědět 
    Re: Smazat prosim09:31:56 02.10.2018
Já jsem teda spíš skeptickej. Téměř jakákoli zpráva tady může vést ke smršti trolení, případně rejpavejch, výsměšnejch a agresivních komentářů. (Z poslední doby stačí třeba diskuse pod články o Trávovi a Miri a o slovenském přelezu na Capu.) Nakonec často dominuje efekt otrávenosti, znechucení, rozhořčení a agrese, který zdejší diskuse vyvolávají (soudím podle sebe, ale i podle toho, jak se zdejší diskuse průběžně dál rozvíjejí). Jenom s mírnou nadsázkou: Pokud se ti cokoli povede, hlavně to neprezentuj na Lezci. Pokud se ti cokoli stane, doufej, že se tu o tom neobjeví žádná informace.
Takže tu žádost o smazání, vzhledem ke zdejší kultuře, úplně chápu.
P.odpovědět 
     Re: Smazat prosim21:00:33 02.10.2018
Podobně jako P. to vidím. Pro to ta moje poněkud nervozní reakce....
strejdaodpovědět 

 Hory i moře19:47:09 01.10.2018
A v Indonesii vlna smetla přes tisíc obyvatel, dětí i žen i mužů, pokojně žili, měli své životní plány, své sny a přání
Daniodpovědět 

 ???13:03:53 03.10.2018
V ten samý moment co se článek objevil zde na Lezci, inzerovali článek Novinky.cz
Ale s celým jménem pohřešovaného...
Filip T.odpovědět 

 Bleskyhromy21:51:41 03.10.2018
se chytly šance a už to frčí se vším i na IDnes. Neměl jsem sílu tam lézt a zjišťovat, v které přesně rubrice to zajímalo čtenáře nejvíc...
odpovědět 

 Foto dne:
Přístup do sektoru Lido Stockholm proděním v moři, Taormina, Sicílie.
Taormina
 Databáze cest:
Všechny cesty (189259)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stair Way To Heaven 7b+ Mas De La Peña
A Tota Paleta 7a Garx
El Tupé De Roca 6c+ Garx
Fumata Blanca 6c+ Garx
Héroes En El Tiempo 7c El Panal
Nově komentované:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
The Counselor 8A Chironico
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz |

 Nové komentáře:
Borec | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | OH již už neláká? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (173)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (2)

 Nově v inzerci:
turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika | Gri gri | Fischer Transalp Tour 295 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 405 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 473 
 Ne, uniklo mi to. 
 404 
 Sleduji jen Adama. 
 406 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.