LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198125 cest
Nové přelezy:
El Represe 8b
Los Animác 7b
G.R.I.E.M. 8a
Patata Neg 8a
Super Zeb 7c
Super Zeb 7c
Meltemi-Po 8a
Peatón Del 7c
Mal Pago 7c
El Represe 8b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jean-Christophe Lafaille

Nejlepší francouzský alpinista a jeden z nejprogresivnější lezců na světě Jean-Christophe Lafaille zřejmě zahynul na Makalu, páté nejvyšší hoře na světě. J.C.Lafaille se pokusil o první zimní dosažení vrcholu vůbec. Měl v úmyslu dosáhnout cíle sólo, bez veškeré pomoci jiných lezců, pouze s manželkou a kuchaři v základním táboře. Naposledy se ozval z výšky přibližně 7600 m, odkud chtěl vyrazit k vrcholu. Předpokládá se, že spadal do trhliny. Jelikož v Base campu kromě kuchařů a manželky nebyl nikdo, kdo by mohl přijít na pomoc, byla vyslána helikoptéra, která zpozorovala jeho vrcholový stan, ale žádné stopy života nenašla.
J.C.Lafaille byl v posledních lezech zřejmě nejlepší himalájským lezcem. Mezi jeho nejvýznamnější výstupy patří vůbec první sólo výstup na osmitisícovku v zimě (Šiša Pangma), v roce 2003 vylezl během dvou měsíců na tři osmitisícovky (Nanga Parbat -nová cesta Tom, Dhaulagiri -sólo a Broad Peak alpským stylem), nové super obtížné cesty vytyčené sólo na Drus, Grandes Jorasses  a masív Mont Blancu. Mimo to vylezl sólo v 7c+ Ceüse. Čest jeho památce.


Petr Vaculík (Caco)   [úpravy] 17:19 02.02.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Čest jeho památce18:11:08 02.02.2006
Čest jeho památce, klobouk dolů. škoda ho.
ouzinodpovědět 

 Škoda18:20:08 02.02.2006
Tohle byl opravdu Pan Horolezec
Bobanodpovědět 

 risk09:08:45 03.02.2006
Takový pán horolezec asi musí tak trochu s takovým koncem někdy počítat...ale škoda ho, je to drak...
žlutýodpovědět 

 Solo09:30:23 03.02.2006
Byl to solista a takovi dlouho nevydrzi.Nechtel bych byt jeho manzelkou.Kazdy si uvedomuje to riziko pri lezeni, ale vedome se pohybovat na hrane a pritom zit spokojeny zivot s hromadou lidi kolem, co me maji radi je dost husty. Je to hodno obdivu a zaroven kritiky.Nelze se otirat o soukromi neznameho cloveka,udelal spoustu skvelych vystupu a vzdycky pro me bude superlezec. Ale ja osobne povazuju horolezectvi za pratelstvi dvou lidi na lane, kde vyvazuje radost z lezeni a adrenalin pocit zodpovednosti a kamaradstvi. Cest jeho pamatce,uprimnou soustrast manzelce.
Bacaodpovědět 

 Kde jsou hranice?10:30:14 03.02.2006
Chtěl posunout hranice zase o kus dál, což se mu podařilo, a takových lidí je málo, strašně málo nelze nic než obdivovat, na druhou stranu bych nechtěl být ta manželka, tu objdivuji ještě více, škoda ho. Párkrát jsem byl sám někde vysoko a je to takový divný pocit, ve dvou je to lepší, a hlavně je sranda i když jde do tuhého  :-))).
Upřímnou soustrast pozůstalým
Jose prasečí hlava-Josef Lukášodpovědět 

 vyjadreni jeho manzelky08:43:57 04.02.2006
Zkusim vam prelozit v moji mizerne cestine co Katia Lafaille napsala na oficialni webove stranky www.jclafaille.com, cekala na neho pod kopcem, jak bylo jisty ze se manzel nevrati napsala takovou zpravu:
Tuto stredu 1 unora vracim se do Nepalu.
4 unora pujdu jeste jednou se podivat helikopterou na Makalu (stejnou trasou, jak uz letela helikoptera pri hledani 31 ledna). Budu znovu hledat stopy meho manzela v obrovitanskych Himalaji a reknu mu "na shledanou" od sveho maleho "prcka" Tom... a Jeremi.
Vezmu potom jeho vybaveni v BC nez se vratim do Katmandu.
Dekuju za čest kterou vyjadrujete Jean-Christophovi, tatinek, manzel, horolezec vyjimecny a nenahraditelny.

Kryzakodpovědět 

 Foto dne:
Rainbow Slab
Pull my Daisy, E2 5c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189262)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Alter Schwede 8+/9- Frankenjura
Ein Besonderes Geschenk 6 Frankenjura
Chinaböller D 8 Frankenjura
Cold As Ice 8+ Frankenjura
Pull My Daisy 5c Gwynedd
Nově komentované:
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš
El Trapiecista 7a+ Bellus
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander | Re: Jak začít s VHT | Nejjednodušší | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: uf! | Re: uf! | Re: uf! | Re: uf! | uf! | Re: Sedm vs osm | Ale jo ... | Re: Sedm vs osm | spravny krok | Proslýchá se |

 Kde to vře:
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (11)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Běžky Atomic skate 192 nové | karabiny - expresky - sroub do ledu | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana | turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 946 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1093 
 Ne, uniklo mi to. 
 938 
 Sleduji jen Adama. 
 934 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.