LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
8. 11269
9.Stráník 11202
10.Danda 11186
Bouldry:
8.Jungling 10600
9.Mokroluský 10550
10.Novák 10550
Hory:
23.Bernard 2632
24.Opice 2510
25. 2332

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198131 cest
Nové přelezy:
Holocausto 8a
Obsesion P 8b+
El Represe 8b
Los Animác 7b
G.R.I.E.M. 8a
Patata Neg 8a
Super Zeb 7c
Super Zeb 7c
Meltemi-Po 8a
Peatón Del 7c

Stěny
ZŠ Choceň - Choceň
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Družba boulder - Ostrava Poruba

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Hermanos Pou- Orbayu 8c+/9a

Po více než dvou měsíčním  zkoušení  a závěrečném tří hodinovém boji dokončili Iker a Eneko Pou svůj těžký projekt Orbayu 8c+/9a  v 500 metrové stěně El Picu Urriellu,  známá také jako El Naranjo de Bulnes (park Picos de Europa, Španělsko).

„Je to nejdůležitější cesta, kterou jsme kdy vylezli. Zkoušeli jsme jí v létě dva měsíce a může být rozdělena do tří částí. První čtyři délky jsou nové, hodně převislé a udělány v „ratikonském a wendenstöckem“ stylu. Tedy dlouhé odlezy mezi nýty! Druhá část, šest délek, je společná se starou cestou Mediterranneo, která byla vylezena technicky v roce 1980. Pátá délka za 8c+/9a má technický boulder a šestá délka je za 8a+. Obě byly původně vylezeny technicky a ohodnoceny A3. Jištění těchto délek bylo hodně staré, byly tam nějaké původní nýty, ale zbytek dřevěné vklíněnce a vlastní jištění..“  Při jejich přelezu jsme riskovali 20ti až 25ti metrové pády.


Délky v Orbayu 8c+/9a: 
L.1: 8a+. 38 m
L.2: 8a. 25 m
L.3: 8a. 25 m
L.4: 7a. 25 m
L.5: 8c+/9a. 37 m
L.6: 8a+. 30 m
L.7: 6b+. 55 m
L.8: 6a+. 40 m
L.9: 5. 45 m
L.10: 5. 50 m
L.11: 5+. 60 m
L.12: 5. 35 m
L.13: 5. 45 m


Orbayu je pátá těžká cesta na Naranjo de Bulnes (El Pilar del Cantabrico 8a+, 500m, 1997, Zunbeltz 8b+, 500m, 2003, Quinto Imperio 8b, 500m, 2006 a Lurgorri 8c+, 250m, 2006).


Zdroje:

Osobní stránky Ikera a Eneka Pou

Planetmountain.com

Simona    [úpravy] 08:20 14.09.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Paradni kousek + videjko na osobnich strankach09:53:49 14.09.2009
Teda, paradni kousek, klobouk dolu, fakac malickem, to je fakt ulet :) Doporucuji videjko na osobnich strankach.
upmanodpovědět 

 Brutal11:55:55 14.09.2009
Taktiez doporucujem video =) Rad by som videl ci aj ondro bude mat videjko z alpske trilogie.To by bola basta pre oci...
jojoodpovědět 

 joo12:27:53 15.09.2009
a pak že existuje nejaka gravitace...tihle typci to naprosto popiraj...RESPEKT..peace
Mataodpovědět 

 Hmmm...18:04:38 16.09.2009
Asi dobrej oddíl.
Ondřejodpovědět 

 Foto dne:
Rainbow Slab
Pull my Daisy, E2 5c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189264)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Baila El Chikilicuatre 7b+ Bellús
Obsesion Por La Extencion 8b+ Chulilla
Alter Schwede 8+/9- Frankenjura
Ein Besonderes Geschenk 6 Frankenjura
Chinaböller D 8 Frankenjura
Nově komentované:
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš
El Trapiecista 7a+ Bellus
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander | Re: Jak začít s VHT | Nejjednodušší | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: uf! | Re: uf! | Re: uf! | Re: uf! | uf! | Re: Sedm vs osm | Ale jo ... | Re: Sedm vs osm | spravny krok | Proslýchá se |

 Kde to vře:
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (11)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Běžky Atomic skate 192 nové | karabiny - expresky - sroub do ledu | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana | turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 956 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1104 
 Ne, uniklo mi to. 
 944 
 Sleduji jen Adama. 
 942 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.